Kayıt Ol

Darth Vader Türkiye'ye geliyor!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Darth Vader Türkiye'ye geliyor!
« Yanıtla #30 : 19 Mayıs 2010, 19:03:31 »
Eğer ki Star Wars fanlarından oluşan etten duvarı geçebilir ve izdihamla Dave Prowse'a rahatsızlık verebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz :D Bir sürü jedi sith kostümlü fan koruma edasıyla ayrılmayacaktır Vader'ın yanından. Hele hele storm trooperlar ile clone trooperları saymıyorum bile.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 25 Mayıs 2010, 20:09:05 »
Hurin ekler diye umuyordum ancak meşgul sanırım. Ben söyleyeyim; Dave Prowse, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle bu hafta gelemiyor...

Facebook Darth Vader Türkiye'de! sayfasından alıntı;

Alıntı
Arkadaşlar Üzücü Bir Haberimiz Var. Dave Prowse bir rahatsızlık geçiriyor. Doktorları ile konuştuk , durumun çok ağır olmadığını ama malesef bu hafta sonu yapılacak olan etkinliklere katılamayacağını bildirdiler. Yarın yapılacak kontrolden sonra yapılacak etkinliklerin hangi tarihlerde düzenleneceği belli olacak. Kendi...si elinde olamayan bu nedende dolayı sizlerle buluşamayacağı için çok üzüntülü olduğunu bildirdi.

Ayrıca Dave Prowse kendi web sitesinde de bir açıklama yapmış. Ona da buradan ulaşabilirsiniz. Kabaca çevirmek gerekirse, geçirdiği hastalık yüzünden hastaneye gittiğini, bu yüzden gelemeyeceği için Ertan ve arkadaşlarından özür dileyerek ziyaretinin bir sonraki haftalarda olmasını umduğunu söylüyor.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #32 : 26 Mayıs 2010, 10:11:03 »
Eh, adam bayağı yaşlı. Normaldir böyle şeyler. Hasta haliyle buraya gelmesi sağlık durumu açısından çok zararlı olur büyük ihtimalle. Acil şifalar dilerim kendisine...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 01 Eylül 2010, 10:40:44 »
Yeni tarihler belirlenmiş arkadaşlar. Gitmek isteyenlere duyurulur.

İmza Günleri Ve Saatleri:
3 Eylül Ankara : Lo&Loud Store @ Tunalı Hilmi Caddesi : 13:30...
4 Eylül Istanbul : D&R @ Astoria AVM: 12:00
5 Eylül Istanbul : D&R @ Caddebostan Kültür Merkezi : 13:30
İmza günlerinde Dave Prowse için sıraya girecek 10'ar kişiye özel suprizlerimiz olacak.
Not 1 : İmza günlerinde size foğrafınızın çekilmesi için bir arkadaşımız yardımcı olacak. Makinenizi kendisine vereceksiniz, resminiz çekildikten sonra makineniz size geri verilecektir.

...demiş resmi site.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
“Darth Vader” Şu Anda Türkiye’de!
« Yanıtla #34 : 04 Eylül 2010, 18:55:47 »

Ve sonunda beklenen gerçekleşti! Orijinal Yıldız Savaşları üçlemesinde Darth Vader rolünü canlandıran Dave Prowse Türkiye’ye geldi.

Dünya’da ilk defa ülkemizde yayınlanacak olan Darth Vader Özel Çizgi Romanı için perşembe günü ülkeye iniş yapan Dave Provse JBC Yayıncılık tarafından karşılandı. İki gündür ülkede olan Darth Vader, baklava yedi ve hayranlarıyla bir çok resim çektirdi.

Bugün saat 12:00 itibariyle Astoria AVM D&R Mağazası‘nda imza dağıtan Prowse’un sağlığı ile birlikte keyfi de oldukça yerindeydi.

Daha haberi olmayan hayranlarına yarın İstanbul D&R @ Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 13:30 - 17:00 arasında olacağını belirterek sizleri bol resimlerin ve yazıların olduğu facebook sayfasına davet ediyoruz. Buradan buyurun!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #35 : 04 Eylül 2010, 20:46:58 »
Yarın gidip göreceğim üstadı.

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #36 : 05 Eylül 2010, 21:47:45 »
Gittim gördüm ve capslerle geri geldim. Caddebostan Kültür Merkezinde ki D&R'da gerçekleşiyordu etkinlik. Mekana ilk girdiğimizde yaklaşık 100-150 kişilik bir sıra bizi karşıladı. Ve saat daha sadece 12 idi. Yan kapısından D&R'a girdik ve şu manzara ile karşılaştık.

Spoiler: Göster

Etkinlikte kötü bir yan vardı ki sadece yeni çıkan Darth Vader çizgi romanını imzalıyordu. Pek çok kişi figür ve ışın kılıçlarını getirmişti ama çizgi romanı almadıkları sürece resim bile çektiremediler Dave abimiz ile. Bu yüzden zorla çizgi romana 30 lira vermek zorunda kaldık. Evet 30 lira. Yani ben zaten bunu alacaktım ama bu fiyat çok yüksek geldi bana. Tahminimce imza günü hedesi bitince ucuzlayacaktır. Neyse çizgi romanımızı aldık tam hüzünlü bir şekilde sıranın sonuna gitmeye hazırlanıyorduk ki, D&R'ın ikinci kapısını gördük. Bu kapı direk sıranın başına açılıyordu ve tam kapının önünde de okuldan bir arkadaşım duruyordu. Sıraya itinayla kaynak yapıp beklemeye başladıktan sonra, birilerinin aklına o kapıyı kilitlemek geldi gerçi.

1,30'da beklediğimiz Dave amca saat 2 civarında binaya girdi. Ve "King is in the building" havası sardı ortalığı. Herkes çığlık atmaya, alkışlamaya ve lightsaber'larının ışıklarını yakıp havaya kaldırmaya başladı. Bir an kendimi havaalanında futbolcu karşılar gibi hissettiysem de önümden geçen bir StromTrooper beni kendime getirdi ve bende alkışlamaya başladım.

[spoiler]

[/spoiler]

Dave Prowse geldikten sonra çok beklemedik açıkçası. Çünkü sıraya fütursuzca kaynak yaptığımız için önümüzde sadece 10 kişi vardı. Etrafımızda ki sıcakkanlı Star Wars fanlarıyla muhabbet ederek bir onbeş belki yirmi dakika geçirdik ve sonunda kel kafalı koruma beni çağırdı. "Hadi arkadaşım bekleme yapmayın bu kadar."

Pek fazla konuşamadım Dave Prowse ile. Zaman çok dardı ve kel kafalı koruma sürekli bana bakıyordu. Yanına gittiğimde sakince imzaladı, bana döndü "Geldiğin için teşekkür ederim." dedi. "Ben teşekkür ederim, çok büyük bir hayranınızım. Güç sizinle olsun." dedim ve kameraya gülümsedim. Fotoğraf çekilirken uzun saçlı adam, "Adam seni yemez lan yaklaş biraz." diye bağırdı bana. Bende kolumu sandalyesinin arkasına attım böyle bir kare çıktı ortaya.

Ve tam çizgi romanlarımızı emniyetli bir yere koymuş giderken bir Jedi'ya rastladık. Rica ettim, sağ olsun kabul etti onunla da bir fotoğraf çektirdim.

Ve son olarak günün ganimeti;

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 05 Eylül 2010, 21:54:37 »
Vay be süpermiş. Bütün kaynak girişimleri takdir ediyorum. Ee sonuçta Dath Vader görülmeye gidiliyor bir kaç evil olay olacak :)

Kutluyorum bu imza girişiminden dolayı seni.  Benim de Haggard'ın solisti Susanne' e boynumu , Jethro Tull grubuna posterini, New Model Army'e albümlerini imzalattığım günler aklıma geldi. İçi kıpır kıpır oluyor insanın. İyi sakla derim o imzalı 30 tl lik zımbırtıyı :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 08 Eylül 2010, 10:46:54 »
Vay be... Keşke İzmir'e de gelseydi. Ben de her türlü kaynak, Force Push, Force Mind Trick falan ne varsa yapar, o imzayı alırdım :) 30 TL çokmuş ama harbiden ya... Gerçi bundan birkaç sene sonra o 30'un sonuna pek çok sıfır eklenecektir değer açısından.

Teşekkürler Canina, gitmiş kadar oldum.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 08 Eylül 2010, 14:47:05 »
Caddebostan D&R'a mı gelmiş -_-'... Evimin 2 adım ötesine gelmiş de haberim yok.
Star Wars hayranı değilimdir ama bu kadar yakınıma gelmiş olması bile beni çok heyecanlandırdı :D.

Can, resimler çok güzel çıkmış. Özellikle Jedi kostümlü kişiyle olanı pek bir sevdim. O kişi orada görevli miydi yoksa imza almaya gelenlerden miydi? İmzaya o halde geldiyse saygıyla eğiliyorum :).

mit'e katılıyorum, o 30 liranın sonuna eklenecek 0'ları tahmin bile edemiyorum.

Ve son olarak:
Benim de Haggard'ın solisti Susanne' e boynumu

Nasıl  ya o.O? Gerçekten mi? Kaç gün kaldı o imza orda :D?

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #40 : 08 Eylül 2010, 15:17:18 »
Can, resimler çok güzel çıkmış. Özellikle Jedi kostümlü kişiyle olanı pek bir sevdim. O kişi orada görevli miydi yoksa imza almaya gelenlerden miydi? İmzaya o halde geldiyse saygıyla eğiliyorum :).

mit'e katılıyorum, o 30 liranın sonuna eklenecek 0'ları tahmin bile edemiyorum.

İmza almaya gelenlerden biriydi. Ama sanırım hiç imza almadı. Çünkü kuyruğa girmedi. Ben çıktıktan sonra aldıysa bilemeyeceğim. Ama onu her gören Jedi Robe'uyla kılıcını alıp fotoğraf çektiriyordu. Ben bir farkım olsun yanında durayım sadece dedim :D

Ve eklenecek sıfırlara gelince, o zaman satabilir miyim bilmiyorum. Çok eziyet çektim çünkü o gün. Paramız bitti eve kadar yürüdük falan. Manevi değeri çok büyük yani :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 30 Ekim 2010, 12:21:15 »
Gölge e-dergi ekibinden Hasan Nadir Derin, Dave Prowse ile Ankara'da bir röportaj yapmış. Gerçekten de çok ilginç şeyler var içerisinde. Mesela Darth Vader'ın sesinin Dave Prowse'a değil de bir başkasına ait olduğunu bilmiyordum ben. Ayrıca Dave Prowse için "ilk düşünülen rol" de hayli ilginç :) Hayatta tahmin edemezsiniz...

Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz. Sayfa 4-8
Try to hide if you dare.