Kayıt Ol

Yolculuk Nereye Hemşerim - Gülse Birsel

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Yolculuk Nereye Hemşerim - Gülse Birsel
« : 08 Nisan 2008, 17:15:04 »

Kitabımın kapağı için Ginger adlı aletin üzerinde fotoğraf çektirmemin iki sebebi var:

Birincisi, mizahi yönü. Bu aracı ve bu aracın üzerinde seyahat etme fikrini resim olarak eğlenceli buluyorum.

İkincisi daha önemli. Segway, veya halk arasındaki adıyla 'Ginger', beklenen konuda, yani taşımacılık sektöründe büyük bir patlama gerçekleştirememiş olduğu halde, politika alanında son yılların en hayırlı, en içimin yağlarını eriten eylemine imza atmıştır: George W. Bush tabir ettiğimiz, zeki, çok sevdiğim, güzel insan, şimdiye kadar kimsenin 'Hooop, yolculuk nereye hemşerim? ' şeklinde hesap sormaya cüret edemediği barış güvercini (!) A.B.D başkanını, milyonların gözü önünde, üzerinden atmak, düşürmek, yere sermek!

Ve Ginger, sadece bunun icin bile 'asrın icadı' payesini sonuna kadar hak etmektedir.

Bu kitabın politik yazılardan, siyasi mizahtan oluştuğunu sanmayın. Konu yine şehir hayatının cilveleri, hepimizin yaşadığı şeyler.

Ama üzerime düşeni yapıp, bir yerde üçüncü kitabımı, kendi tarzımla, iki tekerlekli, pille çalışan, maksimum 20 kilometre hıza çıkabilen nahif arkadaşım Ginger'a ithaf etmek istedim!

Bu da Bush'a kapak olsun!

Çevrimdışı little_witch

• **
  • 118
  • Rom: 0
  • Savaşa Devam...!!!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yolculuk Nereye Hemşerim - Gülse Birsel
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2008, 17:34:50 »
Çok güzel bir kitap.Gülse Birsel burada da başarısını en iyi biçimde sergilemiş gerçekten.Sivrisinek Nikita hikayesine de gerçekten bayılmıştım  :D Dediğim gibi Gülse Birsel neye elini atsa başarı gösteriyo zaten  :=) Tabi Avrupa Yakası'nın bir iki sezondur yoldan çıkmış olmasını saymazsak.  :=)

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2008, 00:47:05 »
sankim gülse birsel'in önceki iki kitabı mizahi açıdan daha bi iyiydi gibi.. :=)
Sanırsam okuyalı uzun zaman oldu amaa öyle pek sevdiğim bi kitap olmadı kendileri. =P

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2008, 13:48:34 »
Adamım benim =)
Çok severim kitaplarını da kendisini de.
En kısa zamanda okuyacağım.
Sağol paylaşım için =)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2008, 12:59:29 »
Bende okudum kitapları.Hoş mizahı var.:D

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2008, 13:38:42 »
öncekiler daha iyiydi bence 4 sene önce okuduydum, çok beğendiğim söylenemez... yani muzaffer izgü gibi yazarlarımız varken, gereksiz bence...

Çevrimdışı simosopo

• **
  • 166
  • Rom: 0
  • anti-kayiprihtim
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Temmuz 2008, 13:42:12 »
okumadım kitabı zaten gülse birsel i sevmediğim için yaptığı şeyler de ilgimi çekmiyor. o yazmış olmasaydı da kitap pek hoş görünmüyo bence. daha düzgün kitaplar vardır bence :P

_kNiGhT_

« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2008, 23:03:28 »
gülse birsel i  G.A.G. programı sundugu zaman ilk görmüştüm. espri kabiliyeti oldugunu o zman anlamıştm zaten :D:D
kitapları gerçekten komikmiş. okunacaklar listeme ekledm bilem!! ;)

Çevrimdışı Mls hp

• **
  • 236
    • Profili Görüntüle
    • Arda Turan.<3
« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2008, 16:53:21 »
çok güzel bi kitaptı çok hoş bi anlatımı var gülse birsel'in :D diğer kitaplarınıda alıp okumayı düşünüyorum en kısa zamanda

Herkesin HayaLLeri Vardır,Ama Tanrı Sadece BazıLarımıza OnLarı GerçekLeştirecek Şansı Verir.

twilight_milk

« Yanıtla #9 : 04 Kasım 2008, 08:40:23 »
Ahaha annem okuyordu bende okuyacaktım ama olmadı :D Gayet Ciddiyim'i okumuştum ve muhteşemdi ;D E anlaşılmıyor mu zaten, Avrupa Yakası'ndan ne kadar mizah dolu biri olduğu :D

Çevrimdışı Elizabeth~

• **
  • 272
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Kasım 2008, 21:01:48 »
2-3 hafta önce,sonunda okuyabildim.Güzel noktalara değinmiş,esprili bi dille yazmış.Beğendim ben.;)

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2010, 19:08:29 »
Hakkatten kapak yapmış. Arka-Kapak' ı bile güzel görünüyor. Bakalım, rastlayacak mıyım...