Kayıt Ol

Twilight manga

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Twilight manga
« : 22 Ocak 2010, 03:29:00 »

Yen Press sanırım kendisine çok güvenmiş olacak ki 350.000 kopyası ile ilk baskı Twillight mangaları yolda. Kore kökenli bir mangaka Young Kim tarafından çizilen ve Mayer'in kendi seçtiği diyaloglar ve betimlemelerden oluşan manga ilk kitap için iki ayrı bölüm olarak yayınlanacak. Her bölümün satış fiyatının $19.99 olması kararlaştırılmış ki bu fiyat bir rekor. Sıkı manga takipçileri durumdan üzgün ancak gerçekçi bakmak gerekli. Yen Press bundan kazandığı her centi yeni Yotsbua, Kurhijitsu gibi mangaların Japonya dışı yayını için harcayacaksa buna değer. Maximum Ride gibi tamamen amerikaya özel mangalar bu sıra inanılmaz tutuluyor ancak japonların pek umurlarında değiller. Aslında bunun bir manga sayılabileceğine dair bile şüphelerim var...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Twilight manga
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2010, 18:22:45 »
"Hadi canım! Yok artık! Amanın! Bunu da mı görecektik! Ellerin kırılsın!"(töbe :P) gibi hayret nidaları arasında bir seçim yapamadım. Ellerin kırılsın'ı ise tamamen şaka maksatlı söyledim :D.

Ama şaka bir yana, üzüldüm ben bu habere. Bu kadar da popülarist olunmamalı bence :(. Japonya dışına yayınlayacaklar da Türkiye'ye gelecek mi? Ben pek sanmıyorum. Bu nedenle bu girişimlerinden kaymağı yiyen tarafında olamayınca iyice bir üzdü bu haber beni.

Serinin hayranları için güzel bir haber tabii. Ama Türkiye ayağı (Türk fanları) bu habere ne tepki verecek bakalım

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2010, 18:30:18 »
Mangaların internette korsan eldesi önüne geçilemeyen bir eylem. İngilizce bilen türk hayran kitlesi rahatça ulaşabilecektir. Avrupa'da bu yaza doğru yayınlanacak çeşitli dillerde (eğer tutarsa) diye duydum. Bana kalırsa bir hayran Yen Press'in Ceo'sunun kafasına 9mm'lik dayamış yaşamı için pazarlık yapıyor olmalı.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #3 : 22 Ocak 2010, 18:31:37 »
Direk Manga olarak çıksaydı belki de bu kadar nefret etmezdim. En azından manga katletmesi zor bir  tür. Fazla tiksinemiyorsun, kendine has bir sevecenliği var.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2010, 20:04:47 »
Tarz da değişik galiba. Bu Türkiye'de yayınlanır bence. Bir de mangaya el atarlar, oh mis.
try again fail again fail better

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2010, 20:10:44 »
Alacakaranlık sayesinde ülkemizde manga okurlarının sayısı yüzlere katlanabilir belki. :D

Cep boyları, resimli film kitapları, çıkartma albümleri falan derken; el atmadık bir bu kalmıştı gerçekten. (Özellikle resimli film kitabı gerçekten çok saçmaydı, 21 lira fiyat biçmişler bir de!)

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2010, 22:45:19 »
Kapitalin mangasını gördükten sonra şaşırmadım aslında...

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Ocak 2010, 10:31:35 »
Ne olursa olsun filmleri kadar kötü olamaz her halde.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #8 : 26 Mart 2010, 17:23:41 »
Amerika'da satışa çıktığı ilk hafta 66bini satıldı bu ilk 350 binlik baskının. Bu Amerika "Graphic Novel" pazarı için bir rekor.

Sevin ya da nefret edin, Japonya dışında manga satışlarının imkansıza yakın düzeyde olması (sayfa başı telif değil kare başı telif saçmalığı) Yen Press tarafından aksi kanıtlanır hale geldi. Bu iyi bir şey, çünkü onları örnek alacak diğer yayıncılar da sonunda dünya çapında işe el atabilirler.

Öte yandan ilk kısımlara göz attım; çizgiler, bakışlar, ifadeler, kullanılan yazı karakterleri ve diğer her şey beni felaket gerdi. Böyle aynı his, o güneşte parlama duygusu... Sanırım anlatabildim.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Mart 2010, 17:56:37 »
Birde manga oldu hadi bakalım.. Türkiye'ye geldi bile. Ben pazartesi günü fuarda gördüm

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Mart 2010, 19:26:52 »
Yoooo! Olamaz. :fringa
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Nisan 2010, 20:55:11 »
haayıırrrr!!! inanmıyorum.. olamaz böyle birşey.!

twilight'ı önceden çok severdim ama şimdi öyle bir nefret kapladı ki içimi ona karşı.. neden bilmiyorum, ama doğru düzgün birşey olacağını sanmıyorum...  off...  :fringa :fringa :üü
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı LordDarkKnight

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2010, 21:11:24 »
bu twilightın iyice suyu çıktı. bu kadar kötü çizimleri olan bi çizgiroman olurmuu... zaten iğrenç film yaptılar bide çizgiromanla iyice leş ettiler.

Çevrimdışı neutron

• **
  • 139
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Mayıs 2010, 14:45:46 »
okudun mu çizgiromanını ?
Korkuyorum... Nedensiz... Nedensiz yere korkuyorum birşeylerden... Ağlıyorum bir hiçlik uğruna... Ümitsizim, hep böyle kalacağımı bilerekten...

Çevrimdışı LordDarkKnight

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 05 Mayıs 2010, 17:02:43 »
evet okudum. sadece yazılar olsa daha iyiydi. gördüğümm en kötü çizimler herhalde...