Kayıt Ol

Engin Altan Düzyatan ve EM

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Engin Altan Düzyatan ve EM
« : 10 Ağustos 2012, 14:25:25 »
Engin Altan Düzyatan sevgilisi Özge Özpirinçci ile Çeşme'de tatil yapıyor. Plajda kitap okumayı tercih eden Düzyatan'ın göbeğine yaptırdığı yeni dövmesi oldukça dikkat çekiciydi.

Düzyatan göbeğine Latince 'Est sularus oth mithas' yani 'Onurum hayatımdır' yazdırdı. Bu söz Dragonlance adlı fantastik kitap serisinde yer alan Solamniya Şövalyeleri'nin sözü.

Spoiler: Göster

Kaynak: magazin.haberturk.com
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Engin Altan Düzyatan ve EM
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2012, 14:33:40 »
İlginç, ve sevindirici.

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2012, 17:48:53 »
İlginç ama kitabı okuduğunu belli etmek için yanına ya da sadece tek baına Ejderha Mızrağı dövmesi yaptırsaymış.YAni kaynak belirtmesi daha iyi olurmuş belkide yazar o sözleri başka bir yerden alıntı yapmıştır ve oda oradan görmüştür.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2012, 03:51:28 »
2009 yılında Engin Altan Düzyatan ile yapılan röportajda bu konuya değinmişler zaten, iyi ki araştırmışım.

Karnınızda 'Est sularus oth mithas / Onurum hayatımdır' yazan bir dövme var.
Paladin şövalyelerine ait bir söz.

Sizin için anlamı nedir? Neden bu dövmeyi yaptırdınız?
Paladin şövalyeleri, fikirlerini kendime yakın bulduğum, mitolojik kahramanlar... Sevgi olmadan dünyanın anlamsız bir yer olacağını savunuyorlar ve sadece onurları için yaşıyorlar. Ben de bu önemli kuralları unutmamak için böyle bir yöntem seçtim.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Eylül 2012, 07:08:03 »
Adama kanım ısındı :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2012, 00:09:23 »
Vayyyy. Hiç beklemezdim böyle birşey.
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Ekim 2012, 12:29:46 »
İçine kapanık bir adamdı nedeni anlaşıldı şimdi :D
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2012, 13:23:40 »
Engin Altan Düzyatan sevdiğim bir aktördür zaten. Oynamış olduğu sinema filmleri de gişede başarılı olmuş filmler genelde. Ülkemizde Ejderha Mızrağı okuyan bir ünlünün olması sevindirici, ki sadece Ejderha Mızrağı'yla kaldığını düşünmüyorum. Ejderha Mızrağı okumuş bir insan en azından bir Yüzüklerin Efendisi okumuştur herhalde? Evet, evet okumuştur.

Çevrimdışı Crawley

• **
  • 52
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2012, 18:22:30 »
İlginç ama kitabı okuduğunu belli etmek için yanına ya da sadece tek baına Ejderha Mızrağı dövmesi yaptırsaymış.YAni kaynak belirtmesi daha iyi olurmuş belkide yazar o sözleri başka bir yerden alıntı yapmıştır ve oda oradan görmüştür.

Ordaki mesala aaa ben Ejderha Mızrağı okudum! demek değil de oradaki düşünceye atıf olduğu için böyle yapması daha güzel bence.