Kayıt Ol

Lord of the Rings Online - F2P Oluyor!

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Lord of the Rings Online - F2P Oluyor!
« : 18 Haziran 2010, 13:19:02 »

Lord of the Rings Online kısa süre sonra F2P olarak oynanabilir olacak! Şimdiden betaları başlamış olan F2P sürümüne katılmak için şağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://www.lotro.com/betasignup/
#rekt

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Lord of the Rings Online - F2P Oluyor!
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2010, 14:09:13 »
Ben de dün öğrendim bu haberi. Gerçekten de güzel bir gelişme. Daha önce Dungeons & Dragons Oline da aynı yöntemi izlemiş ve bayağı başarılı olmuştu. İnşallah bu yöntem LotR da başarılı olur.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2010, 05:23:58 »
Brandywine server'ında kurulmuş olan Ithilien Rangers adlı Kinship'de oynamak isterseniz bana pm atmanız yeterli. F2P olsa da, 'Aga' kültürü oyuna pek uğrayamıyor. O tipte başlayan kişiler toplup tarafından çok güzel dışlanıyorlar.

Çünkü oyunun özünde 'benimle rp yap' diyen bir hava var. Ben oynadığım hiç bir MMORPG'de bu kadar eğlenceli rp yapıldığını görmedim.

Tavsiye ederim, özellikle kafanızı dağıtacak, 1-2 saatlik rplere, skirmish savaşlarına filan katılmanız size bu oyuna dair çok güzel bir bakış açısı verecektir.

#rekt

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2010, 12:31:52 »
Bu oyuna türünün en iyi örneklerinden biri desem yeridir sanırım. İşin en güzel kısmı ise Baal'ın söylediği gibi;

F2P olsa da, 'Aga' kültürü oyuna pek uğrayamıyor. O tipte başlayan kişiler toplup tarafından çok güzel dışlanıyorlar.

Çünkü oyunun özünde 'benimle rp yap' diyen bir hava var. Ben oynadığım hiç bir MMORPG'de bu kadar eğlenceli rp yapıldığını görmedim.

Çoluk çocukla uğraşmak yerine elflerle cücelerin atışmasını izleyebiliyorsunuz.

Öldürecek vakti olanlara şiddetle reçete yazdırın derim. Orta Dünya'nın havası gerçekten muazzam.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2010, 13:11:50 »
Dua edinde turkwow'a takılan tarzdaki insanlar o oyna ulaşmasın. Birisi bana yardımcı olabilir mi bende kılıç kalkan kuşanıp aranıza katılmak isterim.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2010, 13:41:26 »
Dua edinde turkwow'a takılan tarzdaki insanlar o oyna ulaşmasın. Birisi bana yardımcı olabilir mi bende kılıç kalkan kuşanıp aranıza katılmak isterim.

Ortamı bozmaya çalışan kişilikler itina ile dışlanır. :goth: Brandywine serverında açarsanız hali hazırda güzel bir kinship var. Oyundaki insanlar da kesinlikle yardımcı olmayı seviyor. Biz de elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2010, 14:22:19 »
Ben de diğer oyunlardaki subscription'larımı dondurarak buna başladım, bahsi geçen kinship de yerimi aldım. Ministrel ile oynuyorum ^^ Oyunu beta döneminde denemiştim ama şimdi görüyorum ki çok gelişmiş. F2P sadece bir promosyon, demo gibi değerlendirilmeli çünkü çok kısıtlı. Para ödeyince oyunun tüm zevkini almak mümkün oluyor. Oyunun sadece tek bir eksiği var kanımca, pvp'nin içe kapanık ve sınırlı olması. Yine de Hobbitleri döven elfler görmemek mantıklı.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2010, 17:47:55 »
İtiraf ediyorum, Nihbrin söylediğinde pek ilgilenmemiştim. Sitesine girip screenshot aramış ama bulamamıştım. Google Görseller'e de bakmadım(garip. halbuki hep bakarım). Sonra bugün bu başlık son mesajlarda görününce bir bakayım dedim ve şu resme:

Spoiler: Göster

vuruldum...

En yakın zamanda bende bundan bir tane istiyorum ^^. Ben de Orta Dünya topraklarında omuz omuza savaşmak için hazırım  :fight:

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2010, 17:52:40 »
Hafta sonu derslerimden sonra indirmeyi düşünüyorum. Bir süreliğine katılmak isterim, zaten Lys senem olduğu için 1 yıl boyunca da bir daha doğru dürüst oyun yüzü göremeyeceğim. Son günlerimin boş vakitlerini değerlendireyim. :D

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2010, 18:06:07 »
Ana sayfadaki video da harika olmuş yahu. Gandalf'ın çıkıp "You shall not pay!" demesi bitirdi beni :D.
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2010, 01:53:22 »
Oyunu bir süredir oynuyorum an itibariyle. Başlangıçta muazzam gelen her şeyin zamanla sıradanlaşması oldukça olağan bir durum olduğu için bir önceki mesajlarımdaki heyecandan eser bulamayabilirsiniz bu yazıda.

Nihbrin'in dediği gibi oyunun bedava versiyonu oldukça kısıtlanmış. Daha çok bedava olduğu için oyuna başlayıp beğenenlere vip üyelik aldırmaya yönelik sanırım bu, çünkü ilerledikçe vip yani paralı üye olmamanın eksilerini daha çok görüyorsunuz. Ben yoluma emin adımlarla devam ediyorum bedava olarak fakat itiraf etmeliyim ki zorluyor, vip olanların benden çok daha hızlı geliştiğini de söyleyebilirim.

Orta Dünyanın küçük versiyonu gibi düşünülebilir mekanlar. Kitapta yürümenin haftalar aldığı  yolları atla 5 dakikada geçebiliyoruz öyle ki. Gerçi bu gerekli, kimse bir online oyunda bir gün at koşturamaz. Gene de biraz eksik hissettirdi bana, fazla minyatür hissettiriyor bir süre sonra.

Orta dünyanın tamamı henüz oyuna dahil değil, mesela Moria madenlerini görmek için ek paket satın almanız gerekiyor. Ayrıca bu ek paket Morianın dışında bir sürü yenilik daha sunduğu için buna sahip olmayanlar oyunda ilerledikçe biraz sıkıntı çekmeye başlıyor, öyle ki level sınırı da bu paketle genişletilmiş olduğundan son levela ulaşmak için bunu almak şart.

Oyun genel olarak eğlenceli, crafting denen meslekler güzel bir çeşitlilik yaratmış oyunda. Usta bir demirci olup kendi zırhınızı dövebiliyor, çiftçilik yaparak boya elde etmek için gerekli bitkiden yetiştirebiliyor, aşçı olup yemek yapabiliyorsunuz. Bu mesleklerin de kendi gelişimleri var ve daha fazla uğraştıkça daha da gelişerek yeni tarifler öğrenebiliyor yeni silahlar yapabiliyorsunuz.

Oyuncular ise genel olarak yardımcı olmayı seven olgun bir topluluk. Bedavaya dönmesinden dolayı bir çok acemi de var elbette ve bunlardan bazıları 'Knight Online' kültürü dediğimiz seviyesiz mmorpg kültürünü de beraberinde getiebiliyor fakat pek barınamıyorlar ve ortama uyuyorlar yavaş yavaş. Yani oynarken canınızı sıkacak pek olay görmeyip bir yandan kinshipinizdeki[*]Clan, topluluk[/*] diğer üyelerle muhabbet ederken bir yandan orta dünyada gezinebiliyorsunuz.

Ayrıca oyunun geniş bir emote arşivi var ve zaman zaman oldukça renkli sahnelere tanık olabiliyoruz bu sayede. Örneğin ben her boş kaldığımda cüceme pipo içiriyorum, adım tütüncüye çıkacak yakında sanırım. :P

Eğer boş vaktiniz yoksa veya ben vakit öldürmek istemiyorum diyorsanız bu oyunu denemenizi tavsiye etmem çünkü başlangıçta güzel bir çekiciliği oluyor ve oynamaya karar verirseniz gerçekten vaktinizi alıyor. Ama bu aralar boşum hem neymiş bu kadar bahsettikleri bir bakayım derseniz, bu güzel atmosferi solumak için bir deneme girişi yapabilirsiniz.

Bolca da resim çektim efenim, onları da koyayım.

[spoiler]

12 kişi + herkesin yanında bir asker + bazı sınıfların kendi askerleri derken yaklaşık 30 kişilik bir grupla koca bir kaleyi savunduk. Zevkliydi be!

Üstteki resim için bakınız; ejderhaya kafa tutmak.

Bu ablanın tezgahı çok hoşuma gitmişti nedense.

O gördüğünüz heykelin altında 15 saniye falan kalınca ekran bulanıyor ve yanda o koca göz beliriyor. 30 saniyeden fazla durursanız artık mordora kadar sürünerek çekilirsiniz herhalde, ben deneyemedim.

Trollshaws hatırası :P

Alev püskürtmek gibi ilginç bir emote da mevcut.

Oyunda çeşitli çalgı aletleri var ve internetten indirilen müzikleri grup halinde çalmak mümkün. Resim için bakınız; İstiklal Marşı çalıyorlardı onlarla. :P

Kötü müzikten bayılmak.

Elrond'un evi - Ayrıkvadi. İçerde Bilbo, Frodo, Sam, Merry, Pipin ve Elrond'u görebiliyoruz.

Ayrıkvadiye inerken.

Adettir, oyun tanıtırken en az bir tane güzel kız resmi mutlaka olur. :P

[/spoiler]

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #11 : 05 Ekim 2010, 11:24:51 »
Nihbrin'in dediği gibi oyunun bedava versiyonu oldukça kısıtlanmış. Daha çok bedava olduğu için oyuna başlayıp beğenenlere vip üyelik aldırmaya yönelik sanırım bu, çünkü ilerledikçe vip yani paralı üye olmamanın eksilerini daha çok görüyorsunuz.

Uzun zamandır merak ettiğim ve F2P olduğundan beri denemek istediğim bir oyun. Ama sırf şu yukarıda yazdığın sebepten dolayı oyuna giriş yapmadım. Böyle olacağını daha önceden öngörmüştüm çünkü. Benim asıl merak ettiğim dakika başı "Satıl al" uyarısının bir şekilde karşımıza çıkıp çıkmadığı ya da her köşeyi dönüşümüzde "buraya gitmek için VIP üye olmalısınız" tarzı bir uyarı alıp almadığımız.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Ekim 2010, 14:33:00 »
F2P dediğimiz bedava üyelikler birkaç bölge dışındaki yerlerde görev alamıyorlar, kenarda bir simge çıkıyor ve buradaki görevleri yapmak için LOTRO Store'dan görev paketini satın almalısınız diyor. Vip üyelerde trait denen özelliklerden 5er tane seçilebilirken bedava üyekliklerde 2şer tane seçilebiliyor. Skirmish denen bir olay var ki oldukça zevkli ve exp kazanmak açısından kârlı, level atladıkça yeni açılan skirmishler bedava üyelere kapalı oluypr ve açmak için satın almanız gerekiyor. Vip üyelerde 5 ayrı çanta varken parasız üyelerde 3 çanta oluyor ve buna benzer bir çok kısıtlama mevcut.

Şöyle bir şey de var ki bir kaç kısıtlamayı kaldırarak ve bir iki görev paketi alarak gene de oyuna devam etmek mümkün. Yani evet, parasız oynanıyor fakat oyunu oynamaya gerçekten niyetiniz varsa zaten ayda 15 dolar gibi bir ücreti vermeye razı oluyorsunuz bu kadar özellik kısıtlanınca.

Çevrimdışı Baal Sarrus

• **
  • 81
  • Rom: 0
  • Promethean
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2011, 03:13:55 »
An itibariyle dönüş yapmış bulunmaktayım. Bu atmosfere ait başka bir oyun bulamadığımı söylemem lazım. Ben olsam bu oyunu çok farklı yapardım elbette, ancak var olan Orta Dünya oyunları arasında en sevdiğim de bu.

Tavsiyem, US indirin. Aşağıdaki linkini verdim. US indirirseniz Brandywine serverında Sifadar veya Maegwereth olarak bulabilirsiniz. Bir kaç tane daha karakterim var ancak mevcut bu.

Tavsiye ediyorum bu oyunu. Çok.

http://www.lotro.com/support/download-lotro

Edit: 4 alan şu anda bedava sanırım. O alanlarda yaptığınız görevlerle çok rahat bir şekilde diğer bölgeleri de sıradan açabiliyorsunuz. Oyunda hiç bir engeli aşmak zor değil. Oynayan oyuncu, ödeme yapmamakla ödüllendiriliyor. Ama tabi sabırsızsanız 10-20 lira harcamak gerekebiliyor.
Only those who risk going too far,
Find out how far they can go.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 24 Aralık 2011, 19:27:43 »
Konuyu hortlaşmış gibi oldum ama yakın bir zamanda lotro başladım. Brandywine server'ında oynuyorum. Acaba oyuna hala devam eden var mı?