Kayıt Ol

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
« Yanıtla #240 : 22 Ağustos 2012, 15:52:58 »
Lütfen spoiler kutucuğunu kullanalım.

Edit: İlk ben uyaracaktım, olmadı.
Teşekkürler ve özür dilerim.
Tam seri hakkındaki yorumlara bakayım derken spoilerın gözüme çarptı. Bunu bilmek iyi olmadı ama..

Neyse kalan sağlar için o bilgiyi bir spoiler kutusuna alabilirsen iyi olur.
Sizdende çok özür dilerim ve spoiler'ımı görüp ölen okurlardanda çok özür dilerim.

Bu arada zevkler ve renkler tarışılmaz tabii ki daha önce bir arkadaşımın söylediği gibi ''Bir kitaba yorum yapmak için okumuş olmak gerektiğini hiç mi hiç düşünmüyorum.Anahatlarını bilmek ve düşünceni bildirmek yeterli olur.''Ben, evet sadece o olay yüzünden Silvarath gibi hayalkırıklığına  uğradığım için seriden soğudum (istemeden  unutarakta spoiler verdim bunun için özür dilerim)  ama bir kaç  bölüm devam etmeme rağmen sarmadığına kanaat getirdim bu benim zevkim belki ileriki süreçte canım ister, merak edersem okurum.
silvarath'ında söylediği gibi konu  dizideki ile çok farklı değil biz burada düşüncemizi belirtebiliriz.
Dipnot:Alıntı yaptıktan sonraki paragraf tamamen farklı bir mesajdır flood yapmamak amaçlı bir arada yazdım.

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 22 Ağustos 2012, 16:14:26 »
O yaşanılan olaylar aslında seriyi klişe olmaktan kurtarıyor, belkide bu yüzden bu kadar çok seviliyor. Kitapları alıp okumanı öneririm, sen de anlayacaksın.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 04 Eylül 2012, 21:28:20 »
Epsilon Facebook sayfasında dördüncü kitaptan yeni bir alıntı daha yayınlandı.
Spoiler: Göster

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #243 : 04 Eylül 2012, 21:35:32 »
Ömrümüz alıntı oldu
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 06 Eylül 2012, 14:58:01 »
Doğru diyorsun klişe olmaktan kurtarıyor ama bazen klişelerin iyi olduğu inkar edilemez ama sadece bazen.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #245 : 06 Eylül 2012, 15:01:35 »
Kitaplar o kadar iyi ki diziye tek kare bile göz atmamakla övünüyorum bile. Tüm seriyi okumadan izlemeyeceğim. Zevkler tartışılsa da bu kitap tartışılmaz :P
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 06 Eylül 2012, 15:05:55 »
Herkezin ''benceleri'' vardır diyeceğim ama nesnel olarak kanıtlanmadıktan sonra , öznel yargılar dışında her şey tartışmaya açıktır.

Çevrimdışı yongonim

• *
  • 4
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 30 Eylül 2012, 00:54:05 »
dizi bazı noktalarda kitaplardan ayrılıyor ve seriyi okumak apayrı bir zevk, epsilon serinin ne kadarını çevirdi bilmiyorum ama ilk kitaba biraz göz attıktan sonra çevirinin pek de iyi olmadığı aşikardı, eğer ingilizce biliyorsanız benim gibi tüm seriyi orjinal dilinden okuyun derim, daha da zevk alacaksınız
ever tried,
ever failed,
no matter.
try again, fail again,
fail better!

Çevrimdışı Jill Valentine

• *
  • 36
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 05 Ekim 2012, 16:30:12 »
Sibel Alaş A Dance with Dragons'un çevirisine başlamış. Hayırlı olsun  :D

Çevrimdışı sirdede

• **
  • 111
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 05 Ekim 2012, 16:51:32 »
Şakayla karışık ''Beşinciyi ağır ağır çevireceğim, altıncı ortada yok diye:) Siz de yormayın kendinizi diyeceğim ama malum, sabırsızlandı okuyucu:)'' diyor ama ben okuyucuyu bu kadar bekleteceğini zannetmiyorum büyük olasılıkla mayıs haziran gibi çıkar.

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 08 Ekim 2012, 17:14:44 »
dördüncü kitabın ön okuması hakkında bilgisi olan var mı?
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 08 Ekim 2012, 17:20:58 »
dördüncü kitabın ön okuması hakkında bilgisi olan var mı?
Ön okumaları genelde kitabın ön siparişleri başlamadan bir hafta önce yayınlıyorlar.

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 08 Ekim 2012, 17:31:01 »
8 ocakta yayınlanacak kitabın ön okuması var,-zaman çarkı- o yüzden sormuştum, gerçi o amerika ama, sağol.
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

• 722
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 17 Ekim 2012, 08:39:44 »
Dördüncü kitap ''A Feast For Crows'' ön okumada. Epsilon tarafından yayınlanmış bir ön okuma değil.

Ön Okumalar ve Fazlası hazırlamış çeviriyi. Buyrun o halde.
http://onokumalar.com/buz-ve-atesin-sarkisi-4-a-feast-for-crows-on-okuma

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #254 : 18 Ekim 2012, 02:26:58 »
Dördüncü kitap ''A Feast For Crows'' ön okumada. Epsilon tarafından yayınlanmış bir ön okuma değil.

Ön Okumalar ve Fazlası hazırlamış çeviriyi. Buyrun o halde.
http://onokumalar.com/buz-ve-atesin-sarkisi-4-a-feast-for-crows-on-okuma

Heyecanımı daha fazla bastıramayarak okumaya karar vermiştim fakat çeviride birçok hata var ve daha kitap çıkmadan merakımı baltalamamak adına okumaktan vazgeçtim. Epsilon'un 2 ay önce çevirisi biten kitabı halen neden basmadığını da anlamıyorum ya, neyse. Ha belki fuar için saklıyordur fakat şunu belirtmek isterım ki, kitabı fuarda çıkarıp yapmaya çalışacakları pozitif reklamı 2 aydır çevirisi bitmiş kitabı basmayarak çoktan örseleyerek kredilerini tüketmişlerdir. Son olarak saygınlığı her geçen gün biraz daha dibe vuran bir yayınevidir Epsilon, yazık.