Kayıt Ol

İnfinity Ward Ölüyor

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
İnfinity Ward Ölüyor
« : 17 Nisan 2010, 14:14:21 »

Infinity Ward'dan son zamanlarda birçok işçi ayrılıp firmayı iyice güçsüzleştirme ve çaresiz bırakma yoluna ittiğini biliyorsunuzdur. Firmaya yakın bir kaynaktan alınan bir bilgiye göre ise, firmanın şu anda "ölü" olduğunu ve "parçalanmaya"  devam edeceği bildirildi.

İsmini bildirmeyen ve Infinity Ward'da neler olup bittiğini yakından görebilen şahıs, firmadan çıkan son ayrılık dalgalarından ve Jason West ile Frank Zampella'nın Respawn stüdyolarını kurmasından sonra Activision'un bu konuda ödünün koptuğunu belirtiyor. Gizli şahsın açıklamaları ise şöyle ;

“Nasıl olduğunu anlayamadılar bile, neler olduğuna inanamıyorlar. Bize önce ödemeleri gereken parayı, elde edecekleri ilk kazançta ödeyeceklerini söyleyip saçmaladılar. İşte Tod Alderman ve Frank Gigliotti o zaman ayrıldı. Bundan hemen sonra Respawn'ın duyuruluşu ve onca insanın işten ayrılışı, şimdi onları çok korkutuyor."

“Görüp görebileceğimiz en harika 2 lideri kovdular daha sonra bize söz verdikleri parayı ileri bir tarihe aldılar... Artık bizim güvenimizi veya saygımızı kazanabilecekleri bir şeyleri kalmadı ve şu anda bunun farkında olduklarına adım gibi eminim."

Şu anda IW'den birsürü çalışan Activision'ı terketmiş bulunmakta ve alınan bir kaynağa göre de en az 100 kişi daha ayrılabilirmiş. Ayrılanların yerini doldurmaya çalışan Activison'da Modern Warfare 3 yapımına başlamak için boş kalan departmanlarını diğer stüdyolardan işçi arayarak kapatmaya çalışıyor.

Alıntıdır. Kaynak: VG247 & BölümSonuCanavarı

--İkilinin kurdukları Respawn Entertainment, EA ile anlaşmış bulunmakta. Ekleyeyim dedim. Infinity Ward hayatının hatasını yaptı... Yeni Medal of Honor oyununa bakılırsa EA zaten Modern Warfare ile yarışabilecek bir oyun yapmış ve şimdide Modern Warfare in yaratıcılarını kendi bünyesine kattı...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: İnfinity Ward Ölüyor
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2010, 01:07:46 »
Black Isle'dan sonraki en büyük kayıp olacak bu oyun dünyası için. Yazık...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2010, 08:35:27 »
Ben tek Westwood'a üzülmüştüm zamanında. Tekerlek dönmeye devam ediyor, şirketler ölür ve yenileri kurulur.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 18 Nisan 2010, 11:50:29 »
Sadece Infinity Ward o kadar ahım şahım bir firma değildi belki ama onun çöküşü birlikte çalıştıkları firmalarıda etkileyecek. Call of Duty serisine tekrar can veren bir şirketin kendi hataları ile batması yazık...
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı FaLLeN

• **
  • 119
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Mayıs 2010, 23:53:19 »
Call of Duty de ölür, o ölürse ben de ölürüm.  :'(