Kayıt Ol

The Dark Knight Rises

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: The Dark Knight Rises
« Yanıtla #15 : 12 Temmuz 2011, 12:08:56 »
Filmin ilk Teaser posteri bugün yayınlanmış.

Spoiler: Göster

Bence muhteşem olmuş :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 14 Temmuz 2011, 17:43:15 »
try again fail again fail better

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Temmuz 2011, 19:43:12 »
İlk Teaser Trailer'ı "Facebook" üzerinden yayınlanmış.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=2054374751994

Çevrimdışı Narr

• **
  • 115
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Temmuz 2011, 10:17:53 »

gerçekten çok fazla güldüm, efektini yapamıyorum üzgünüm:D

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Ağustos 2011, 16:25:30 »
Bu filmde bir Heath Ladger olmayacak acaba The Dark Knight'taki tadı alabilecekmiyim merak ediyorum doğrusu.
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Aralık 2011, 04:20:11 »
2. resmi fragman yayınlanmış. Bane'i görüyoruz, dikkat çekici biçimde.

http://www.youtube.com/watch?v=-yh6SriAjdE

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Aralık 2011, 17:14:19 »

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #22 : 20 Aralık 2011, 21:48:03 »
İzledikten sonra yaza kadar sabredebilecek arkadaşların elini sıkmak isterim.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 20 Aralık 2011, 22:54:19 »
The Dark Knight'a koştura koştura gitmiştim zamanında ve hiç pişman olmamıştım.Bu filme de "The Legend Ends" gözüyle bakıyorum sanırım Nolan'da öyle yapmış.Bane,Riddler'a göre daha aksiyona uygun.Destansı bir final için uygun bir karakter.Catwoman'sa zaten kadın boşluğunu doldurmak ve olayları bir derece daha karmaşıklaştırmak(tabiri caizse) için konulmuş bir karakter.Aslında benim umudum,Catwoman'ın Joker gibi Nolan'laşalacağı yönünde.

Begins Nolan'ın çıraklık,Dark Knight ise ustalık dönemiydi Batman için.Açıkçası Harvey Dent/Two Face ve Joker gri karakter ve ana kötü ikilisi olarak çok başarılıydı.Catwoman ve Bane'e baktığımızda ise kötü durmuyorlar bence.Nolan yine kaliteli ve izlenesi bir yapacağına şüphem yok sonuç olarak.

Zaten 3D furyasına girmemeside en büyük artılarından biri değil mi?Bir şey ne zaman 3D oluyor senaryo namına birşey kalmıyor.Eğer film Batman gibi hızlı bir filmse 3D takip etmekten filmden geri kalıyorsunuz.3D iyi bir teknoloji tabi ki de ama Kara Şovalye bu işe bulaşmamakla akıllık etmiş.

Çevrimdışı nightwatchman

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 22 Ocak 2012, 20:17:00 »
Yalnız filmin en son yayınlanan fragmanında "experience in IMAX" yazıyordu. Bu da filmin aslına 3D çekildiğini göstermekte. Ayrıca filmin kamera arkası çekimlerine youtube dan baktığımda orda da IMAX kameraları gözüküyordu.
O değil de "Bane" karakteri fragmanda bile ürkütüyor insanı. Tom Hardy güzel iş çıkarmış gibi. :)

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Ocak 2012, 20:39:07 »
Aslında IMAX filmin 3d ya da 2d olup olmamasıyla ilgili bir olay değil. IMAX bir çekim formatı, normal film büyüklüğünden bir kaç kat daha büyük bir tabana kaydedilir filmler. 70 MM olması lazım. Böylece görüntü kalitesi de iki katına çıkar. Şu anda izleyebileceğiniz en yüksek çözünürlüklü filmler IMAX sinemalarında, IMAX formatında çekilmiş filmlerdir. Bu sebeplerle, 3d için en uygun formatlardan birisi, o yüzden yanyana geliyorlar zaten hep.

3D olmayacağı bir kaç kez söylendi, son durumu ne bilmiyorum, ancak Nolan'ın 3d yapmıyor oluşu, büyük bir umut benim için :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Ocak 2012, 20:56:02 »
Gerek yok zaten 3D'ye. Güzelim filmi şimdi bir yerlerinde 3D efektler olsun diye batırmamış olurlar böylece. Bizler de rahat rahat sinemada film izlemenin keyfini araya ilginç aparatlar[*]3d gözlük[/*] koymadan seyretmiş oluruz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 23 Ocak 2012, 00:05:01 »
Nolan'ın yarattığı kurgu ve filmlerinin işleyişi 3D olayından daha ilgi çekici kanımca. Ki zaten onun 3D'ye karşı tavrı da beni ona hayran eden yanlarından biri. Bu yüzden bir sürprizle karşılaşacağımızı sanmıyorum.

Filme gelince, Nolan'ın Batman serisi her filmde git gide daha kaliteli, ilgi çekici ve güzel oluyor. İstisnalar dışında çoğu serilerde bunu görmek zor. Bu yüzden filmi çok büyük bir heyecanla bekliyorum. Bazı hayranların amatör kameralarla çektiği çekim arkası görüntüleri görünce de-fragmanda olmayan bazı sahneler-, heyecanımın boşuna olmadığını görüyorum.

Ayrıca filmde, son zamanlarda yıldızı parlayan ve yeteneğini git gide arttıran Tom Hardy'i görüyoruz, bu da film için büyük bir artı. Fakat Bane rolu için yaptığı trapez olayını biraz abartmış, sırtından çıkacak iki kolla Dr. Octopus rolu de oynayabilecek kıvama gelmiş. Christian Bale ve Tom Hardy, hem iyi-kötü savaşında, hem de oyunculukta sıkı kapışacaklar gibi. En azından Heath Ledger'ın yokluğunu unuttururlar.

Filmdeki tek eksi ise Anne Hathaway. Senin ne işin var bu filmde Annecim? Tamam hoşsun güzelsin ama bu filmde çok sırıtıyorsun, benden söylemesi.

İron Sky ve Avengers'la birlikte 2012 listemin başını çekiyor bu film. Tüm Batman serilerinin en iyi filmi olacak gibi, gibi diyorum çünkü The Dark Knight da var. Fakat daha ilgi çekici olacağı kesin.

İmdb'deki afişe bakıp, maskeyi yerde görünce tüylerim diken diken oldu. Afişi bile bana bunları yaptırıyorsa...

Planemo Syndrome

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
Ynt: 3. Batman'in Vizyon Tarihi Belli Oldu
« Yanıtla #28 : 17 Temmuz 2012, 18:54:15 »
Efendim bugün saat 19:30 itibariyle ntvmsnc sitesinden canlı olarak "The Dark Knight Returns"ün Londra Leicester Square'deki Avrupa Galası'nı izleyebilecekmişiz. Daha şimdi haberim olmasa ben de gider oradan bildirirdim durumu..
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Temmuz 2012, 15:46:20 »
ABD'nin Colorado eyaletindeki Denver kentinde film sırasında bir saldırgan tarafından seyircilerin üzerine açılan ateş sonucu 12-14 kişinin öldüğü ve 50'den fazla yaralının olduğu söyleniyor. Sanırım olayların filme alakası yok ama tüm manşetler "Batman Gösteriminde Katliam" diye atılıyor.

Saldırganın henüz neden böyle bir şey yaptığı bilinmiyor, fakat herhangi bir güç kullanmadan teslim olmuş. Ölenler arasında çocuklar da bulunuyor. Umarım bu talihsiz olayda yaralıların durumu kötü değildir de ölü sayısı artmaz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "