Kayıt Ol

Replik Hangi Kitaptan?

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Replik Hangi Kitaptan?
« Yanıtla #135 : 21 Temmuz 2010, 19:55:14 »
Sormak istedim:

"Ey Denizler Tanrisi, babamiz, feryatlarimizi duy! Senden baska siginacak kimsemiz kalmadi! Kullarin seni cagiriyor!"

Silmarillion

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 22 Temmuz 2010, 02:16:57 »
Hayir, iki cevap da yanlis. Aslinda kitap kucuk hikayelerden olusuyor bu yuzden biraz zor bir soru. Turk bir yazar tarafindan yazildi ve birkac ay once piyasaya cikti.
Not: Soruyu soran ben olmasaydim ben de Ulmo derdim.

Hatta biraz daha ipucu vereyim;

Yeliz'in de akli karismis gibiydi. "Simdi bu noktada baska sorulara da cevap bulmamiz gerekir. Uzak noktalara sifir enerji ve sifir zaman tuketimli ulasimi ilk olarak kim kesfetti? Bizim bu kesfi yapmak icin yonlendirilmedigimiz ne malum? Mavi renk tayflarinin insan sinir sistemleriyle yonlendirilebildigini once onlar mi buldu, yoksa biz mi? Bizim icin yeni olan her ilerleme zaten evrende diger medeniyetler tarafindan biliniyor muydu? Su an gercek Dunya tarihi bizim bildigimiz zaman olabilir. Ancak, buraya ulasan bilgiler onun gecmisi olmasi gerekirken gelecegini isaret ediyor."
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 19 Eylül 2010, 12:54:20 »
Neredeyse iki ay olmuş cevap gelmeyeli. Doğru cevap "Evren ve Gerçek" olacaktı.

Buyursun, isteyen sorabilir.
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 21 Eylül 2010, 21:03:59 »
Carsaib'in kum tepesinde ölmek üzere yattığını gördüğünde yaşlı adamın görünüşü. Carsaib'in iyileşmesi için geçen günler ve kendisini kurtaran adamın bir büyücü olduğunu öğrenişi. Ruhları kontrol etmeyi öğrenmek için yalavarışı. Sonuda Haeg'in bunu nasıl kabul ettiği. Ona "Çöl Faresi" deyişi...

Biraz kazık oldu galiba.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 22 Eylül 2010, 19:14:05 »
Eragon mu bu?
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 22 Eylül 2010, 19:42:00 »
Evet.Durza'nın anılarına girdiğinde.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 22 Eylül 2010, 19:59:46 »
İşte sorum:

Hasta için dualar okunuyor, tüm manastır onun başında beklemekte. Ölmek üzere bulunan bu ermiş kadın kendisine ceza olsun diye yirmi yıldır bir tabutta yatıyordu geceleri. Onun için ölüm pek fark etmez. Yani sizin anlayacağınız, bugünlük rahatız fakat bunun bir de yarını var.
Yaşasın!

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #142 : 22 Eylül 2010, 22:54:40 »
Yani sizin anlayacağınız, bugünlük rahatız fakat bunun bir de yarını var.
Özellikle bu kısım acaib tanıdık geliyor ama.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 23 Eylül 2010, 17:14:27 »
Zaten o kısımdan ipucu olsun diye bu paragrafı yazdım. Hatta o sözün ilk çıktığı kitap.

Bir ipucu vereyim o zaman. Batı klasiklerinden bir kitap, yazarı da bir Fransız.
Yaşasın!

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 24 Eylül 2010, 21:20:46 »
Kimse bilemiyor sanırım. Doğru cevap Victor Hugo- Sefiller olacaktı. İsteyen sorabilir.
Yaşasın!

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 11 Kasım 2010, 18:06:23 »
Bakalım canlandırabilecek miyim konuyu :) Uzun zamandır hiç kimse sormamış, ben soruyorum:

"- Yaşlanmak mı? Ben! Kendimi yaşlı hissetmiyorum, yani içimde demek istiyorum. Yani şu, özellikle sırtımdaki ve ellerimdeki sızılar ya da minatorlara sataşmak yerine soba başında uyuklamaya duyduğum dürtü değil -minatorlar gerçekten de çok kızıyor biliyor muydunuz? Özellikle de onlara "Möö" diye bağırdığınız zaman. Kızgın bir minatorun sizi kovalarken nasıl da hızlı koşabileceği hayrete şayan bir şey. Her neyse, neredeydim? "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 11 Kasım 2010, 18:25:18 »
"- Yaşlanmak mı? Ben! Kendimi yaşlı hissetmiyorum, yani içimde demek istiyorum. Yani şu, özellikle sırtımdaki ve ellerimdeki sızılar ya da minatorlara sataşmak yerine soba başında uyuklamaya duyduğum dürtü değil -minatorlar gerçekten de çok kızıyor biliyor muydunuz? Özellikle de onlara "Möö" diye bağırdığınız zaman. Kızgın bir minatorun sizi kovalarken nasıl da hızlı koşabileceği hayrete şayan bir şey. Her neyse, neredeydim? "

Bir minatora "Möö" diyen bir kişi tanırım, o da Tasslehof'tan başkası değil. Tasslehof'un bir sözü diyorum.

Ruhlar Savaşı üçlemesinden mi yoksa Yaz Alevi Ejderhaları mı ona karar veremedim. Ufak bir kopyayla Yaz Alevi Ejderhaları'nda geçen bir replik olduğunu söylüyorum u_u.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 11 Kasım 2010, 18:28:54 »

Bir minatora "Möö" diyen bir kişi tanırım, o da Tasslehof'tan başkası değil. Tasslehof'un bir sözü diyorum.

Ruhlar Savaşı üçlemesinden mi yoksa Yaz Alevi Ejderhaları mı ona karar veremedim. Ufak bir kopyayla Yaz Alevi Ejderhaları'nda geçen bir replik olduğunu söylüyorum u_u.

Bir minatora "Möö" denmesinden doğru yola çıkılacağını biliyordum :D

Doğru cevap Hazal abla sıra senindir :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 15 Kasım 2010, 19:54:45 »
"...Bu güç, tehlikleli bir güçtür. Korkunç bir güçtür.Bilgiyi izlemeli, gereksinimine hizmet etmelidir. Bir mum yakan bir gölge yaratır."

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 16 Kasım 2010, 02:04:30 »
"...Bu güç, tehlikleli bir güçtür. Korkunç bir güçtür.Bilgiyi izlemeli, gereksinimine hizmet etmelidir. Bir mum yakan bir gölge yaratır."

Yerdeniz Büyücüsü'nden olmalı bu, okumadım ama bu cümle çok tanıdık geldi, denge ile ilgili bir muhabbetti sanırım.

"Bir mum yakan bir gölge yaratır." Kim söylemişti bana bu cümleyi? Kitabın arkasında mı vardı yoksa..?

Yerdeniz Büyücüsü diye salladım aslında ama son zamanlarda elim sürekli ona gidiyor, karıştırırken rastlamış da olabilirim, bilemedim. :)