Kayıt Ol

Kral

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Kral
« : 25 Mayıs 2010, 03:34:09 »

Kalemi eline aldı ve yazmaya başladı.

"Yıkılan ülkeler, parçalanan evrenler ve ölen kardeşler gördüm. Hayat, bir taş kadar sert ve harçsız bir duvar kadar kırılgan. Kılıçlar duvarı deler ve geçer; Ancak onları yıkmaz. Duvarı yıkan şey, sürekli yağan yağmurdur. Ya temeli çürüyecek ya da taşlar eriyecektir eninde sonunda. Duvarı yıkan sözlerdir.

Ve işte böylece bırakıyorum Taht'ı, çünkü sonsuza giden yol sonsuza dek Kral olmaktan geçmez. Böylece bırakıyorum Taht'ı, çünkü ölüm dinlemediğim yıllar boyunca beklediğim şeyler, nihayetine erdi. Böylece bırakıyorum Taht'ı, çünkü biliyorum ki ben onu bırakmazsam bir gün o bana ihanet edecek."

Adam ayağa kalktı ve kitabı kapattı. Siyah tüy kalemini üstüne bıraktı, ucundan akan mürekkep kitabın üstüne damlıyor, ancak sert kapakta pek bi etki yapmıyordu.

Adam odanın içinde bir süre sadece durdu. Gözlerini kapatıp gerindi ve pelerinine sarınıp, başlığını takarak yavaşça odasından çıktı. Tanrıları ona gizlenmesinde yardım edecekti Yeni Ayın gölgesi altında. O, artık uzun zamandır beklediği yolculuğa çıkacaktı.

Belki rahatlayacak, sonsuz huzuru bulacaktı.

Adam sarayın kapısına yürüdü ve kapıya doğru bir kaç söz fısıldadı. Görevlileri uyutmalıydı bu sözler. Yere yığılma seslerini duyunca uzun ve büyük kapıları aralayıp arasından geçti. Saraydan dışarıya son adımını atacakken, arkasından o sesi duydu. Kapının ardından geliyordu. İnce ancak huzur dolu bir sesti.

"Bensiz mi gidiyorsun?"

Adam arkasına dönmeden gülümsedi. "Öyle umuyordum."

"O halde ben de geliyorum, umutlarını boşa çıkardığım için kusuruma bakma." dedi kadın hafif sinir olmuş bir ses tonuyla.

Adam itiraz etmedi, yüzündeki gülümseme sönmedi. Kadının onu takip etmesine izin verdi.

Yıllarca gezdiler...

Yol'u bulana kadar...

Sonrasınra olanlar ise ne bize söylenir ne de duyulmuştur bir insan ağzından. Söylentiler vardır ancak, yükseldiklerine dair. Yükseldikleri gün, Babil'in yıkıldığı gündür. Kral'ın yükseldiği gün, dünyaya yeni bir bedende inip babasının Hükümdarlığını kurmasına uzun zamanların olduğu gündür.

Ve denir ki, adam, tanrıların önünde yemin etmiş.

Her şeyini vereceğine dair.

C.'ya
#rekt

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kral
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2010, 09:44:31 »
Böyle derin bir sembolizm, bu kadar güçlü duygular ve oldukça çarpıcı bir kalem.. Aslında, sadece var olduğun için bile ne kadar minnettar olduğumu bilemezsin. :)

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2010, 13:16:22 »
Beklemediğim bir sondu :) İşi yine oraya bağlayacağını hiç düşünmemiştim açıkçası. Ama ne demiştin? "Hepsi aslında birbirine bağlı." Kalemine sağlık...
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2010, 13:22:04 »
@Nirnaeth: ^^ ... Bilirim, ben de farklı değilim.

Beklemediğim bir sondu :) İşi yine oraya bağlayacağını hiç düşünmemiştim açıkçası. Ama ne demiştin? "Hepsi aslında birbirine bağlı." Kalemine sağlık...

Bir yerden bağlamam gerekiyordu. Bu dünyanı alternatif bir gerçekliğini yaratıyorum ve böyle olması gerekiyor. Önümüzdeki bir kaç sen boyunca bütün hikayeleri bu mitolojiye bağlayacağım sanırım.

Yazacak çok hikaye, kapatılması gereken çok boşluk var :)
#rekt

Çevrimdışı johnconstantine

• **
  • 167
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Her Şeyi Gören Faesla
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2010, 13:30:39 »
Birbirine bağlama biraz karışık görünüyor ilk başlarda lâkin içine girince şu şuradan, bu buradan diye diye bağlanıyor bir şekilde. En sonunda insanın elinde kendi düşüncelerinden oluşan kocaman bir fantastik dünya kalıyor! İşin zevkli yanı o zaten. :)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Mayıs 2010, 15:07:25 »
Dün geceden belliydi böyle bir şeylerin ortaya çıkacağı :P. Cidden bütün hepsi birbirine bağlı. Yine ellerine, kalemine, klavyene, zihnine vs. sağlık... Hep böyle duygu karmaşaları yaşayıp yeni hikayeler yazman dileğiyle :)
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2010, 15:17:17 »
Bu yazını çok beğendim ve değişik bir tarzın olduğunu düşünüyorum. 'Değişik' olmak güzeldir. Herşeyin aynı kapıya çıkması muhabbetini ise anlayamadım sanırım diğer hikayelerini okumam gerekecek anlamak için. Ellerine sağlık...

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2010, 16:17:52 »
Yorum yapan herkese teşekkürler.. ^^

Bu yazını çok beğendim ve değişik bir tarzın olduğunu düşünüyorum. 'Değişik' olmak güzeldir. Herşeyin aynı kapıya çıkması muhabbetini ise anlayamadım sanırım diğer hikayelerini okumam gerekecek anlamak için. Ellerine sağlık...

Beyaz, Kan, Duman ve en beğenilen hikayem olan Gölge'nin hikayeleri birbirine bağlı. Bunların hepsinin nasıl bağlandığını söylememiş olsam da, hepsini okuyunca bazı şeyler birleşiyor, hepsi bi araya geliyor. ^^ Büyük resmin tamamı daha ortaya çıkmadı elbette.
#rekt

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2010, 17:27:23 »
Sadece ilk bir kaç paragrafı üzerinden gidersem okuduğum en güzel kısalardan birisi diyebilirim. Diyecek fazla bir şey yok.
try again fail again fail better

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2010, 17:31:48 »
Sadece ilk bir kaç paragrafı üzerinden gidersem okuduğum en güzel kısalardan birisi diyebilirim. Diyecek fazla bir şey yok.

Teşekkürler Özgür.. ^^
#rekt