Kayıt Ol

Kitapta geçmeyen ama merak ettikleriniz?

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kitapta geçmeyen ama merak ettikleriniz?
« Yanıtla #15 : 17 Eylül 2010, 00:44:32 »
Benim en fazla merak ettiğim ayrıca sinir olduğum konu,Hagrid...

Malfoy,Hagrid hoca olunca hala taşkınlık yapmaya devam ediyor ve Hagrid "Seni ilgilendirmez" "Sen kendi işine bak" gibi cümleler kuruyor.Hatta sınıfta Hagrid hakkında ileri-geri konuşuyor.

Hagrid neden Slyterinden puan kesmiyor

En fazla merak ettiğim bu! Şimdiden teşekkürler :)

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Eylül 2010, 14:26:47 »
Kendini hoca olarak göremiyor daha, bence ondan. Yani hala sadece bekciymiş gibi zannediyor kendini
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #17 : 17 Eylül 2010, 15:54:01 »
Benim de merak ettiğim bir şey var. Geçen inci sözlükte rastladım. Hakkatten çok doğru bir konuya barnah basmışlar. Şimdi;
Bu Harry bir büyücü. Çocuk büyücülük okuluna gidiyor. Snape dışındaki tüm öğretmenlerin beğenisini kazanıyor. Albus Dumbledore gibi biri onun için her şeyi yapmaya hazır biri fakat bir türlü kimse şu çocuğun göz problemine çare bulamıyor.  :-\ :blink

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Eylül 2010, 15:57:36 »
Ve çocuk seloteypli gözlükle dolaşıyor.O kadar Galleon'u varken...

Çevrimdışı Ectoras

• **
  • 167
  • Düşsever...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Eylül 2010, 16:18:26 »
Benim de merak ettiğim bir şey var. Geçen inci sözlükte rastladım. Hakkatten çok doğru bir konuya barnah basmışlar. Şimdi;
Bu Harry bir büyücü. Çocuk büyücülük okuluna gidiyor. Snape dışındaki tüm öğretmenlerin beğenisini kazanıyor. Albus Dumbledore gibi biri onun için her şeyi yapmaya hazır biri fakat bir türlü kimse şu çocuğun göz problemine çare bulamıyor.  :-\ :blin
Böyle olsun iztemezdim...Harry böylede iyidir:):)
İnanma, ceketim inanma
Kuşların söylediklerine;
Benim mahrem-i esrarım sensin.

İnanma, kuşlar bu yalanı
Her bahar söyler.
İnanma ceketim, inanma!

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 17 Eylül 2010, 16:37:33 »
Kendini hoca olarak göremiyor daha, bence ondan. Yani hala sadece bekciymiş gibi zannediyor kendini

Evet kendini bekçi gibi görüyor olabilir.Ama o zaman neden Hermione soru bilince puan veriyor

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 17 Eylül 2010, 20:47:08 »
 Sevdiğine puan veriyorsa,sevmediğinden de puan kesebilir  :-\

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 17 Eylül 2010, 21:08:41 »
Sevdiğine puan veriyorsa,sevmediğinden de puan kesebilir  :-\

Haklısın ama Malfoy'a olanlardan sonra başına gelenleri biliyorsun. Ve yeni öğretmen olduğu için iyimser olmaya çalışıyordu.

Haklı olabilirsin ama en sinir olduğum bir konu :) Teşekkürler

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #23 : 19 Eylül 2010, 00:59:02 »
Bu Harry bir büyücü. Çocuk büyücülük okuluna gidiyor. Snape dışındaki tüm öğretmenlerin beğenisini kazanıyor. Albus Dumbledore gibi biri onun için her şeyi yapmaya hazır biri fakat bir türlü kimse şu çocuğun göz problemine çare bulamıyor.  :-\ :blink
Bulamazlar da, gözünün bozuk olmasının, lanetten kurtulduğu an ile ilgisi var. Ha, kaliteli gözlük kullanmıyordur, kendi tercihi :D
May the force, be with you.

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 19 Eylül 2010, 14:40:29 »
Bulamazlar da, gözünün bozuk olmasının, lanetten kurtulduğu an ile ilgisi var. Ha, kaliteli gözlük kullanmıyordur, kendi tercihi :D
Nerede geçiyor lanetten kurtulduğu an ile ilgili olduğu?(Tartışma değil, daha önce hiç duymadım ve ben buna olasılık vermiyorum)
Sonucta Dumbledore da gözlüklü, küçük bi kitap hatası olabilir, istenrise elbet düzeltilebilir sihirle, sil baştan kemikler türetildiğine göre:D
"Bize aslında kim olduğumuzu göstren şey yeteneklerimizden çok SEÇİMLERİMİZ'dir."

Çevrimdışı Elijah

• 627
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Eylül 2010, 18:57:48 »
Belki Voldemortun yaptığı lanetin ışığı gözünü bozmuştur. :)
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #26 : 23 Eylül 2010, 22:34:51 »
Nerede geçiyor ki? Uydurdun galiba moruk. :D
Belki Voldemortun yaptığı lanetin ışığı gözünü bozmuştur. :)
Neden bozulduğunu değil,neden düzeltilemediğini merak ediyordum. :)

Çevrimdışı suphi

• **
  • 53
  • Rom: -2
  • En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Nisan 2011, 20:06:37 »
benim mera ettiğim ise;Snape Voldemort la sık sık görüşme fırsatı bulan sahte,casus bir ölümyiyen.Ayrıca iyi bir zihnbend ustası.Neden voldemort u o öldürmüyor?Bence Harry nin öldürmesini beklemekten daha kolay olurdu.Haksız mıyım?
Voldemort'u öldüremez çünkü hortkulukları var ve Snape bunu bilmiyor, Dumbledore da böyle birşey istemiyor ki Dumbledore kehanete inanıyor, inanmıyor gibi davransa bile, çünkü kendiside Voldemort'u öldürmek için bir hamle yapmamıştı düellolarında.
Ve Snape güçlü olsa da Voldemort çok daha güçlü, Snape onu öldüremez, böyle birşeye kalkıştığında öldürülecek olması da Dumbledor'Un işine yaramaz, kim casusunun ölmesini ister ki...
Buradaki tek göze batacak durum Snape in Voldemort'un yerini söylememesi olabilir, o da Sır Tutucu gibi ya da Yoldaşlığın evine yapılan büyü gibi birşeyle engellenmiş olduğundandır. Sonuçta Voldemort'ta zeki biri.
Ya Voldemort arkasını döndügünde saldıramaz mıydı?
Spoiler: Göster
 İlla Harry olacaksa 7.kitapta bağıran barakada eline fırsat geçti (Voldemort arkasını döndü)o zaman yapsaydı

En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR

Çevrimdışı Ira Arel

• **
  • 198
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 17 Nisan 2011, 15:53:54 »
benim mera ettiğim ise;Snape Voldemort la sık sık görüşme fırsatı bulan sahte,casus bir ölümyiyen.Ayrıca iyi bir zihnbend ustası.Neden voldemort u o öldürmüyor?Bence Harry nin öldürmesini beklemekten daha kolay olurdu.Haksız mıyım?
Voldemort'u öldüremez çünkü hortkulukları var ve Snape bunu bilmiyor, Dumbledore da böyle birşey istemiyor ki Dumbledore kehanete inanıyor, inanmıyor gibi davransa bile, çünkü kendiside Voldemort'u öldürmek için bir hamle yapmamıştı düellolarında.
Ve Snape güçlü olsa da Voldemort çok daha güçlü, Snape onu öldüremez, böyle birşeye kalkıştığında öldürülecek olması da Dumbledor'Un işine yaramaz, kim casusunun ölmesini ister ki...
Buradaki tek göze batacak durum Snape in Voldemort'un yerini söylememesi olabilir, o da Sır Tutucu gibi ya da Yoldaşlığın evine yapılan büyü gibi birşeyle engellenmiş olduğundandır. Sonuçta Voldemort'ta zeki biri.
Ya Voldemort arkasını döndügünde saldıramaz mıydı?
Spoiler: Göster
 İlla Harry olacaksa 7.kitapta bağıran barakada eline fırsat geçti (Voldemort arkasını döndü)o zaman yapsaydı

Hortkulukları varken, öldürmek anlamsız. Önce hortkulukları bitecek sonra öldürülecek.

Çevrimdışı suphi

• **
  • 53
  • Rom: -2
  • En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 18 Nisan 2011, 15:24:27 »
Hortkuluğu arayacağına öldürsün bir hortkuluktan kurtulmuş olur

Diğer merak ettiğim 7. kitapta harry madalyonu alıyor ama yok edemiyor öldüren lanet işine yaramazmıydı vede yok etmek istiyor
En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR