Kayıt Ol

Galeyan - Katherine Howe

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Galeyan - Katherine Howe
« : 11 Nisan 2012, 02:27:53 »

Katherine Howe'un çok satan kitabı Galeyan, April Yayıncılık tarafından dilimize çevrildi!

Kimsenin gitmek istemediği bir kasaba. Herkesin peşinde olduğu bir kitap. Tüyler ürperten atmosfer, gerçek karakterler, şok eden bir kurgu ve kan donduran final. Asırlardır süren büyü bozuluyor. Galeyan başlıyor...

Alıntı
"Ürkütücü olduğu kadar derinlikli bir kitap. Kadınların gizli güçleri karşısında okur şaşkına dönecek."
Boston Globe

"Simya ile edebiyatın buluşması... Güçlü, keskin, yoğun."
Science Monitor

"Soluksuz bırakacak bir öykü. Howe'un kendisi de kalemi de büyülü."
USA Today

"Dan Brown ve Stephen King'den sonra aynı keskin duygu ve gücü Katherine Howe'un kitabında buldum. Howe genç bir usta."
Portland Oregonian

"Bu alıştığınız cadı, melek, vampir öykülerinden değil, büyük bir sıçrama yapan bir yazara rafınızda yer açın."
New York Daily News

Çevirisini Çağla Ural'ın, editörlüğünü ise Cihat Taşçıoğlu'nun üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı Gunslingers

• **
  • 83
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Galeyan - Katherine Howe
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2015, 12:32:48 »
Merhaba,

Fantastik yaratıkların, vampirlerin, kurt adamların olmadığı, bir taraftan insanı ortalama bir popüler kültür romanı okurken, alttan alta gerilimi hissettiren, cadı kavramına yeni bir bakış açısı katan Howe’un genel olarak başarılı bir yapıt oluşturduğu kanaatindeyim.

Yazar, 200 yıl önce gerçekleşmiş tarihi bir olayı kendi zamanında yorumlarken günümüz dünyasında bu olaylara akademik bakışın ne olduğunu irdelemekte ve bunların yanı sıra kahramanımız üzerinden alternatif bakış açısı ne olabilirdi sorusuna kendi kurgusu dahilinde cevap vermektedir.

Kitabın en hoş tarafı 200 yıl öncesi ile bugünkü olayları adım adım birleştirmesi iken, kahramanın en bariz olayları bile algılamaması okuyucuya yuh dedirtecek kadar ileri boyutta…

Kitabın birincil nesnesi olan kitabın serüvenini takip etmek ama nihayetinde hüsrana uğramak insanı biraz sarsıyor…yine de son sahnenin daha iyi olabileceği kanaatindeyim.

Sonuç olarak, okuma listesinde yer alması gereken bir yapıt olduğu düşüncesindeyim.

Saygılar, sevgiler…
KA bir tekerlektir, daima döner...