Kayıt Ol

Cevapsız Sorular

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Cevapsız Sorular
« : 29 Haziran 2010, 23:21:20 »
* Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mülte......cilermis gibi bakariz?

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altıncı sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

* Bir programi kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardir? O kadar parayi bayilip bir bilgisayar programi satin aldiktan sonra"kabul etmiyorum" seçenegini isaretleyen bir takim saf kisiler mevcut mudur?

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran
boru görmüsler midir?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

* Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde"arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

Alıntıdır.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
Ynt: Cevapsız Sorular
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2010, 23:30:04 »
Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

Bunun cevabını biliyorum ben. Şimdi insanlar birbirlerine sarıldığında beyinde hipofizini hemen geçtikten sonra hafif arka beyne doğru ama biraz daha solda bulunan tramsak bezini uyarırlar. Bu tramsak sarılma anında trimsak salgılayarak bacak ve bel kaslarını uyararak bu kasların istemsiz bir şekilde iki yana doğru sallanmasını sağlarlar. Ama tabi bu hareket nedeniyle pek çok kişi kolaylıkla incinebilir. Özellikle dedelerimizin bu hareketten dolayı pek çok kez incindiğini ve beyinlerinin bir kısmını kullanma yetilerini kaybettiklerini duymuştum. Danimarka'da yapılan araştırmalara göre bu tramsak bezi seksenbeş yaşında köreliyormuş. Yani dedelere tavsiyem, iyice dede olmadan fazla sarılmamaları.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2010, 23:31:19 »
* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

Ben önce Atlantisi arıyorum...
Nasıl yani...
Bi dakka...

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

Moment korunumu!
#rekt

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2010, 23:38:20 »
Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

Şimdi bunun ilginç bir hikayesi var aslında. Bilmiyorum takip ediyor musunuz ama geçende bir başlıkta adı geçti, Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus. Üst komşum olur kendisi. Ama neyse Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus ile ilgili fazla detaya girmeyeyim isterseniz o diğer başlıkta etraflıca anlatmıştım zaten Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus'u.

Neyse şimdi bu bizim Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus bulmuş bu günlerin isimlerini. Zeki çocuktur Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus. Severim kendisini. Neyse efendim günlere isim bulma görevini ona vermişler oda başlamış düşünmeye. Bulmuş salı, çarşamba, perşembe, cuma, pazar. Ama iki tane eksik tabi düşünmüş düşünmüş bulamamış onları Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus sonra birde karısı Ayşe gol atılırken ekranın önünden geçmiş o da tabi sinirlenmiş haliyle. Sinirli çocuktur Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus. Sinirlenince başlamışlar Ayşeyle kavga etmeye. Ama öyle fiziksel değil. Bir kadına asla vurmaz Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus. Nazik ve kibar biridir. Tabi kavga edince bütün hevesi kaçmış isim bulmak için. En sonunda bizim Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus'da demiş ki "Koy arkasına rahvan gitsin cumartesi pazartesi olsun damınakoyayım onunla mı uğraşacağım." demiş. E tabi bizim Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus böyle deyince ona yaranmak isteyen karısı Ayşe "Ah Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus ne kadar zeki bir adamsın iyi ki seninle evlenmişim. bir tanem benim. Adolph Blaine Charles David Earl Frederick Gerald Hubert Irvim John Kenneth Loyd Martin Nero Oliver Paul Quincy Randolph Sherman Thomas Uncas Victor Willian Xerxes Yancy Zeus'um. Aşkım" demiş. Sonrada mutlu mesut yaşamışlar.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2010, 23:42:10 »
* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran boru görmüsler midir?

ISO 9520 belgesi alırken Ti sesinin çıkması gerekmektedir. Yoksa boruyu alırla- Yani belgeyi alamazlar.
#rekt

Çevrimdışı Canina

• 1460
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2010, 23:54:34 »
Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız?

Şimdi orada inanç devreye giriyor. Esnafın içtenliği ve saflığı bir araya karışıyor ve neredeyse bir tarikat oluşuyor. Orada etrafta kime sorsan sana adamın ne zaman döneceğini söyler. Ve eğer cuma günüyse işinde çok acilse bir koşu camiye git adamcağız oradadır zaten.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2010, 02:18:52 »
Aslında cevapsız soru yoktur, cevabı olmasa soru soru olmaktan çıkıp soru işaretli sıradan bir cümleye dönüşür çünkü. Sonunda soru işareti olması bir cümleyi veya kelimeyi soru haline getirseydi her soru işaretinin bir cevabı işaret etmesi gerekirdi ki böyle birşey söz konusu değil. Dolayısıyla soru olarak adlandırdığımız bir cümlenin/sözün/kelimenin gerçekten soru niteliği kazanması için soru işaretinden gayrı birde cevabı olması gerekir. Bu durumda cevapsız soru olamayacağı gibi sorusuz cevapta mantık dışı bir kavram olarak zeminkat sözlükte yerini almaktadır.

Alıntı
http://www.kayiprihtim.org/forum/bu-sorularin-cevaplarini-biliyormuydunuzz-t435.0.html;msg3590#msg3590

Verilen cevaplarında ibretlik olduğunu ekliyor, arkadaşlara canı kulaktan katılıyorum.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2010, 02:40:46 »
sorular çok matrakmış güldürdün beni Lord Vega.

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Temmuz 2010, 20:19:06 »
Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

Bunun cevabını biliyorum ben. Şimdi insanlar birbirlerine sarıldığında beyinde hipofizini hemen geçtikten sonra hafif arka beyne doğru ama biraz daha solda bulunan tramsak bezini uyarırlar. Bu tramsak sarılma anında trimsak salgılayarak bacak ve bel kaslarını uyararak bu kasların istemsiz bir şekilde iki yana doğru sallanmasını sağlarlar. Ama tabi bu hareket nedeniyle pek çok kişi kolaylıkla incinebilir. Özellikle dedelerimizin bu hareketten dolayı pek çok kez incindiğini ve beyinlerinin bir kısmını kullanma yetilerini kaybettiklerini duymuştum. Danimarka'da yapılan araştırmalara göre bu tramsak bezi seksenbeş yaşında köreliyormuş. Yani dedelere tavsiyem, iyice dede olmadan fazla sarılmamaları.

Ben de öyle düşünmüştüm.... :ohmy.....galiba
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Ağustos 2010, 16:23:08 »
* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçerler...

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran
boru görmüsler midir?

Hepsi komedi ama bunlara bayıldım ;D:D
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı May Day

• *
  • 34
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2010, 17:25:33 »
* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

30 saat beklersin gelmez. 2 saatliğine gitmiş olsa bile o yazıyı koyar

edit: yarım saat yazıcağıma 30 saat yazmışım. ;D
harry potter
talihsiz serüvenler dizisi
orta dünya
star wars (film)

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2010, 21:45:52 »
Asıl ilginci on dakika sonra gelecem değil. fırının penceresinin üzerindeki taze ekmek geldi yazısının altına ekmek bitti yazısının asılmasıdır. Buna kim bir açıklama getirebilir ki yurdum insanı işte bir çok şeyin nedeni yoktur bizde. :D
Spoiler: Göster
Evet ankarada gördüm bunu. :D

Çevrimdışı boromir

• **
  • 374
  • Rom: -4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Ekim 2010, 22:38:32 »

:D Sen yenisin galiba. :D

Çevrimdışı May Day

• *
  • 34
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2010, 23:30:33 »

:D Sen yenisin galiba. :D

yeap :D
harry potter
talihsiz serüvenler dizisi
orta dünya
star wars (film)

Çevrimdışı melek

• *
  • 19
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Mart 2011, 20:15:37 »
Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüğünde 'inanamiyorum' derler,inanılmayacak olan nedir?
-belkiden hayvan tatlı olduğu içindir (=
Çocuk olsam yeniden...bir tek düştüğüm için acısa içim..
Ve kalbim,çok koştuğum için çarpsa sadece...