Kayıt Ol

Harry Potter Haberleri

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: WB,Ölüm Tehdidi Haberinin Gerçek Olmadığını Açıkladı
« Yanıtla #645 : 12 Mart 2008, 12:59:07 »
"Köpeklerini öldüreceğiz." diye ölüm tehditi aldı ve İngiliz hükümetinden 17 tane subay istedi koruma olarak. Tabiiki verilmedi. Oda özel olarak dört tane emekli albay tuttu köpeklerine korumalık yapmaları için... :P
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı harrypottergirl

• **
  • 169
  • The Rebellion Begins...
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
« Yanıtla #646 : 12 Mart 2008, 13:08:32 »
Daniel bence havalandı :P

kesinlikle katılıyorum ;)

Çevrimdışı harrypottergirl

• **
  • 169
  • The Rebellion Begins...
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
Ynt: Emma Watson Sitesini Güncelledi
« Yanıtla #647 : 12 Mart 2008, 13:20:23 »
vaaay ödüller iyi kişilere ve filme gitmiş :)

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #648 : 12 Mart 2008, 15:34:35 »

[/quote]
"Köpeklerini öldüreceğiz." diye ölüm tehditi aldı ve İngiliz hükümetinden 17 tane subay istedi koruma olarak. Tabiiki verilmedi. Oda özel olarak dört tane emekli albay tuttu köpeklerine korumalık yapmaları için... :P
yaa seni boğarım :P

hatta bu çocuk bir sapığın onu tehdit ettiğini ve köpeklerini kaçırdığını sölemiş. Polisten de 17 koruma taleb etmiş, kabul edilmeyince 4 emekli asker tumuş gazetede okumuştum :zuha akıl sağlığından şüphelenmeye başladım :zuha
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
JK Rowling'in Son Röportajı...
« Yanıtla #649 : 12 Mart 2008, 19:02:49 »
JK Rowling kısa bir süre önce Edinburgh Öğrenci gazetesine uzun bir röportaj verdi. Kitapların dine karşı olup olmadığı, geçirdiği depresyon, Dumbledore'un cinsel tercihi ve daha birçok konuda yorum yaptı. Şu anda bir "İskoç Kitabı" ya da Harry Potter dünyasıyla ilgili bir ansiklopedi için çalışmakta olduğunu söyledi. "...Aslında üzerinde çalışıyorum. Bir bitirme tarihi vermek istemiyorum, ama parçaları yavaş yavaş birleştiriyorum." Haberde JK'nin şu anda üzerinde çalışmakta olduğu çocuk kitabının daha bitmediğinden ve yetişkinler için yazdığı bir kitabın da "asla gün yüzüne çıkmayabileceğinden" bahsediliyor. JK bu kitaplar hakkında daha fazla bilgi vermek istemiyor, çünkü "Bir şey söylediğim anda hayatım çok zorlaşır." Fakat "her zaman bir stand-up komedyeninin hayatını yazmak istemiştim. Gerçi şu anda yazdığım bu değil, gelecek hafta böyle bir kitap çıkarsa, onu ben yazmadım, onu yazmıyorum şu anda! Ama çok uzun zamandır çok ilgimi çeken bir konuydu."
JK bu uzun söyleşide depresyondan nasıl kurtulduğunu da anlatıyor ve Kognitif Davranış Terapisi'ni kuvvetle öneriyor. Ünlü olmak ve okurlarının onu tanıması konusunda "insanlar Starbucks'ta ynaıma gleiyorlar, bu her zaman muhteşem bir şey, her zaman" diyor ve kendi kitaplarını okuyup okumadığı sorusuna şu cevabı veriyor: "Basıldıktan sonra sadece 7. kitabı okudum, çünkü o benim en sevdiğim."

Dumbledore'un Eşcinselliği

"Ben Dumbledore'u her zaman eşcinsel biri olarak gördüm, ama bu büyük bir mesele değildi. Kitap Dumbledore'un eşcinsel olmasıyla ilgili değildi. Baştan beri onun büyük, çok gizli bir sırrı olduğunu biliyordum ve Voldemort'un tam olarak peşinde olduğu şeyle flört etmişti, ırk ayrımcılığının yanından geçmişti, Mugglelara boyun eğdirecekti. Dumbledore'un büyük sırrı buydu.

"Peki bunu niye yaptı?" diye soruyor. "O doğuştan iyi bir adam, ona bunu ne yaptırırdı? O şekilde düşünmedim bile, birden aklıma geldi, 'Buun neden yaptığını biliyorum, aşık oldu' dedim. Ve onların bu karasevdayı fiziksel olarak yaşayıp yaşamadıkları önemli değil. Önemli olan aşk. Mesele seks değil. Yani benim Dumbledore hakkında bildiğim bu. Ve konuyla ilgisi sadece aşık olup aşktan gözünün kararması. Aşık olduğunda ahlaki yargılarını tamamen kaybetmişti ve bence bundan sonra kendi yargısına olan güvenini o kadar kaybetti ki aseksüel bir yaşam sürdü. Bekar ve kitaplarıyla yaşayan bir adam oldu."

Bazı insanların meseleyi bu şeiklde görmediği aşikar. Bir çocuk kitabında homoseksüel bir karakter olmaması gerektiğini düşünenlere ne diyor? "Ne olmuş yani?" diyor anında, sert bir şekilde. "Bu çok ilginç bir soru, çünkü homofobinin cinsel bir eylemin ötesinde, birbirini seven insanlara karşı duyulan bir korku olduğunu düşünüyorum. Söz konusu sevgiye karşı temelde bir nefret var gibi görünüyor ve bunu son derece sıradışı buluyorum. "'Peki o zaman Dumbledore'un eşcinsel olmaktan duyduğu pişmanlığı niye görmedik' diyen insanlar bile var." Rowling bu konuyla açıkça eğleniyor ve buna hakkı var. "Bu konu nereye varacaktı? Ve diğer mesele de şu, ve bundan bahseden mektuplar almıştım, eşcinsel bir adam olarak okulda öğretmen olarak asla güvende olmayacaktı."

Rowling'in kendisi de bu açıklamaya inanamıyormuşçasına odaya bir kuşku bulutu çöküyor. O devam ediyor: "O çok yaşlı, bekar bir adam. Şunu sormalısınız: Neden bu kadar ilginç geldi? İnsanlar kendi alışkanlıklarını sorgulamalı. Bu bir karakterin gölgesi. Onunla ilgili en önemli konu bu mu? Hayır, Tanrı aşkına, o Dumbledore. Hikayeyle ilgili olarak cinselliğinden önce gelen en az 20 özelliği var." Ve dip not: O eşcinsel bir karakter değil, sadece eşcinsel olduğu ortaya çıkan bir karakter. Rowling buna tüm kalbiyle katılıyor.

Harry Potter kitaplarının çocukları dinden imandan çıkardığı gerekçesiyle yasaklanması için inatla uğraşan Laura Mallory konusunda şunları söylüyor:

"Kötü bir eleştiriyi kaldırabilirm. Kimse olumsuz eleştiri almak istemez ama yararlı olan eleştiri size bir şey öğretir. Fakat dürüst olmak gerekirse bu Hristiyan köktendinci meselesi kötüydü. Harry Potter'ı ahlaki açıdan eleştiren biriyle oturup tartışmaktan keyif alırdım. Bir bakıma medya aracılığıyla tartışma alışverişi yapıyoruz. Bu konuda mantıklı olmaya çalıştım. Kuzey Carolina veya Alabama'da bir kadın kitapları yasaklatmaya çalışıyor - 4 çocuk annesi ve kitapların hiçbirini okumamış. Ve sonra da  - yalan söylemiyorum, alay bile etmiyorum, aynen şunları söyledi - geçenlerde ona neden böyle yaptığını sordular ve dedi ki 'Onları okumalı mıyım diye dua ettim ve Tanrı bana hayır dedi.' Rowling bu cümlenin önemini belirtmek için bir an duraklıyor ve yüzünde büyük bir inanamamazlık ifadesi var.

"Görüyorsunuz, bu sınırın diğer tarafındaki insanlarla kesinlikle bir arada değilim, çünkü bu köktendincilik. Köktendincilik, 'Zihnimi asla konuya senin tarafından bakmak için açmayacağım. Okumayacağım, bakmayacağım bile, çok korkuyorum.' der. Bunun tehlikeli olan yanı, politik olarak mı yoksa dini oalrka mı aşırı olduğu...Aslında, tüm büyük dinlerdeki köktendincileri bir odaya koysanız, hepsinin aynı şeyleri söylediğini görürsünüz!" Yüksek sesle güldükten sonra ciddileşiyor: "Hepsinin aynı şeylerden nefret etmeleri ironik bir şey."

Gazeteden resimleri aşağıda bulabilirsiniz...

*haberin geç yayınlanmasından dolayı özür diliyorum bende öğrenciyim benim de sınavlarım var anlayın lütfen :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
Doğum Günün Kutlu Olsun Remus!
« Yanıtla #650 : 12 Mart 2008, 19:25:07 »
JK Rowling sitesindeki takvimini güncelledi.İyi ki doğdun Çapulcaların ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın üyesi,Remus Lupin, mutlu yıllar Aylak.

*bu haberde geç oldu :P aksamadan dolayı üzgünüm... :-\

too much sugar 
tb

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle
Ynt: Doğum Günün Kutlu Olsun Remus!
« Yanıtla #651 : 12 Mart 2008, 19:37:32 »
doğum günün kutlu olsun Remus J.K seni iyiki yazmış :D
she's back!!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #652 : 12 Mart 2008, 19:52:23 »
Doğum günün kutlu olsun (= Remus

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #653 : 12 Mart 2008, 22:08:51 »
R.J. Lupin ... çok süper bir adam o yaf.. aylakcan .. xD iyiki doğdunn

Çevrimdışı SeD

• 877
    • Profili Görüntüle
Ynt: JK Rowling'in Son Röportajı...
« Yanıtla #654 : 12 Mart 2008, 22:45:51 »
Dumbledore un eşcinselliği konusunun son paragraflarına çok şaşırdımm :hönk !!!
Sonra ÖL LAURA ÖL!! ;D ... ;D kadın manyamış yaa :P sağol canımm konu için... hem suçlama kendini eninde sonunda açmışsın ya ona bak.. ;D

Çevrimdışı brave_prens_1988

• **
  • 380
  • dürüstlük yoksa arkadaslıgında anlamı yoktur
    • Profili Görüntüle
Ynt: JK Rowling'in Son Röportajı...
« Yanıtla #655 : 12 Mart 2008, 23:57:46 »
bu röportajdan anladıgımız  harry potter kitapları ile sorulacak  soru  kalmadığı.  artık  varları yokları bu süper eseri nasıl mahvedebiliriz.  yazık çok yazık
8.kitaba  başladık  bilipte okumayan, okuyupta yorum yapmayan bizden değildirr :D

z anka yoldaşlıgı   FRED WEASLEY
ölüm yiyen    REGULUS  BLACK

Çevrimdışı vampireLLa

• 1273
  • Rom: 11
    • Profili Görüntüle

Kaynak : LA Times The Leakly Cauldron

Los Angeles Times'ın yayınladığı uzun dedikodu haberlerinden biriside şuydu : “ Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları “ filmi 2 parça'ya ayrılacak ve yönetmen koltuğuna da yine Zümrüdüanka Yoldaşlığından tanıdığımız David Yates oturacak. Senaryo ise Steve Kloves tarafından yazılacak.

Bu konu hakkında rapor yarın, yapımcı David Heyman ve resmi ilan şeklinde Warner Bros tarafından yayımlanacakmış. Filmler basit başlıklar halinde yani “Bölüm 1” ve “Bölüm 2” olarak Kasım 2010 ve Mayıs 2011 olmak üzere sırasıyla gösterime girecekmiş.

--------------------------------------------------

imla hataları ve garip cümleler için kusura bakmayın :-[ habere gelince püüffff oldum David'i gördük hani çok ahım şahım yapamadı Z.A.Y / M.P şimdide bu offfffff 
she's back!!

Çevrimdışı chandler

• **
  • 52
  • Rom: 0
  • Herkesin gördüğü ileti kişisel olur mu? :)
    • Profili Görüntüle
bence de her filmde yönetmen değiştiriyorlardı pek doğru bulmuyordum gerçi ama değişmesi bu sefer daha iyi olurmuş.

φσζτ  fαιЯч σξ  τнэ нэаµэη

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
yarım saatlik iki bölüm  :P diziye döndü iyice ya :D bitirin de kurtulalım :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı chandler

• **
  • 52
  • Rom: 0
  • Herkesin gördüğü ileti kişisel olur mu? :)
    • Profili Görüntüle
yarım saatlik iki bölüm  :P diziye döndü iyice ya :D bitirin de kurtulalım :P
diziler bile 1,5 saat sürüyor. :D

φσζτ  fαιЯч σξ  τнэ нэаµэη