Kayıt Ol

Watchmen

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Watchmen
« Yanıtla #15 : 04 Temmuz 2009, 13:11:29 »
Filmi dün itibariye izledim. Baştan belirtetim, çizgi romanını okumadım ve Nihbrin'in de açıkladığı üzre öyle ahım şahım bir etki yaratamadı üstümde. Fakat farklı konusu ve izleyen adamlarların düşünce tarzları oldukça etkileyiciydi.

Özellikel Rorschach karakteri beni şaşırttı. Dr. Manhattan'ın dan daha fazla etkilediğini söylemeliyim.

Ayrıca Ozymandias'ın son andaki amacını öğrenmem ile büyük bir şaşkınlık geçirdim.

Çizgi romanıda böyle mi bilmiyorum ama eğer böyle ise pek okuma hevesli olacağımı sanmıyorum. Zaten Zack Synder'in asıl amacı çizgi romanıyla bütünleşik bir film ortaya çıkartmakmış ki çoğu izleyiciye göre de bunu başarmış.

Spoiler: Göster
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #16 : 04 Temmuz 2009, 23:01:15 »
Esasında çizgiromanda hikaye Comedian ve Rorschach etrafında gelişen olaylar halinde gösteriliyor. Rorschach'ı bende çok sevmiştim çünki çok gerçek bir süper kahramandı. Dr Manhattan sanırım en gerçekten yenilmez süper kahraman olarak dizayn edilmiş bugüne kadar gördüğüm tüm kahramanlar arasında. Belki Ghost Rider rakip olabilir oda eğer ruhunu yakabilirse ^^ ama oldukça masum birisi o yüzden ihtimal dışı. Romanda da olaylar bu şekilde bitiyor.

Dr Manhattan' a rakip arıyorum  :=)

• Dwarfettin_Meşekalkan
  • *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Temmuz 2009, 00:25:50 »
İzlediğim en güzel çizgi roman uyarlaması! Hele bir soundrack albümü var ki filmi 3 saatlik muhteşem bir klibe dönüştürmüş. Kendisi ayrı soundtrack albümü ayrı güzel. Ama her bünyeye hitap etmediği de bir gerçek. Özellikle klasik beklentileri olanları hayal kırıklığına uğratacaktır. Gerçi çizgi romanını okumamış biri olarka ben de klasik beklentiler içerisindeydim ama hayal kırıklığına uğramadım :hönk
En güzel bira midene en yakın olandır, gark*

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Ocak 2010, 14:14:01 »
İzledikten uzun süre sonra yorum yapacağım, ben de mi bir sorun var, ben hayran kaldım ve çok etkliendim filmden? Herkes o kadar da iyi değildi demiş ama uzun olması sanırım mesele. Bir de Çizgi Roman'a izledikten sonra baktım (ilk kısmın bir kaç sayfasına) feci halde benziyor çizgi romanına.

"12. bölüm bittiğinde ve son sayfayı kapattığınızda hissettiğiniz o buruk ama "vay be ben ne okudum böyle başım döndü" hissini filmin sonunda hissetmeniz için kitabı okumuş olmanız lazım."

Şuna da katılamadım hiç Nihbrin. Ben filmi izledikten sonra Vay be ne izledim ben böyle dedim açıkçası. O herifin planı hayran kalınacak bir plandı özellikle.

Kısacası uzun olması dışında pek bir sorunu yok gibi filmin. Hele Soundtrackleri, of of muhteşem.
try again fail again fail better