Kayıt Ol

Olimpos Kahramanları

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Olimpos Kahramanları
« Yanıtla #75 : 27 Kasım 2011, 09:44:25 »
Hayır bir de adam yılda 1 değil 2 kitap yazıyor ki bu da gayet iyi bir süre. Sonuçta bir kitabı sündüre sündüre 4-5 yılda yazanlar bile var.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı simghe

• *
  • 6
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 27 Kasım 2011, 18:26:12 »
Bu da doğru ama tüm bunlar benim için geçen süreyi kolaylaştırmayacak.
Trust Me. I'm A Doctor.

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 27 Kasım 2011, 19:38:49 »
Kimse kusura bakmasın ama portalda ve forumda olan bu; Ah ben bir yıl nasıl beklicem de dayanamıcam da ölüyorum da bir yıl çok zor geçicek de... bu yorumlar aşırı.Çok aşırı hem de.

Çevrimdışı simghe

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 27 Kasım 2011, 19:59:40 »
İyi bir daha yazmam.Çok uzamıştı zaten.
Trust Me. I'm A Doctor.

Çevrimdışı Zenon

• *
  • 2
  • (Zenon-Shedletsky-John)
    • Profili Görüntüle
    • ROBLOX
« Yanıtla #79 : 22 Nisan 2012, 16:05:03 »
Tam çıkış tarihi belli miydi?
Ben kitapçıda bi kitap gördüm percy jakson ve olumpuslular..... tam adını hatırlıyamıyorum ama ince, kapağında sanırım kılıç olan bi kitaptı bu kitap olabilir.

O gördüğün Kitap 'Melez Dosyası' ve Percy'nin Titanın Laneti ve Son Olimposlu arasındaki yazda ne yaptığını anlatıyor ayrıca içinde Melez Kampının ayrıntılı haritası ve Kitabın Kahramanlarının Karakalem Çizimi Bunlunmaktadır.
Kitabın tarifi Mavi üzerinde Dalga Kıran Bulunan (Kılıç) İnce (Diğer Kitaplardan) bir kitap.Bence Takipçilerin Bu kitaba sahip olması gerekir.
Shedletsky
Если вы думаете делать то, что вы знаете, что вы не хотите, чтобы избавиться от! (For)
 If you are thinking of doing something you know you never want to get rid of

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 22 Nisan 2012, 16:05:58 »
Bence 2010'da sorulmuş sorular bu vakte kadar cevap bulmuştur.

Çevrimdışı Zenon

• *
  • 2
  • (Zenon-Shedletsky-John)
    • Profili Görüntüle
    • ROBLOX
« Yanıtla #81 : 22 Nisan 2012, 16:10:29 »
Bence 2010'da sorulmuş sorular bu vakte kadar cevap bulmuştur.

Sitenin adını daha önce duymuştum fakat üye olup sorulara cevap vermek bu güne kalmış insanlar düşüncelerini paylaşmaktan diğerlerini sorularına cevap verememişler.
Ayrıca Bilgi her zaman bilgidir bilginin süresi olmaz.(Fakat soruyu soranın cevabı daha önceden bulmuş yada göremeyeceğinden doyalı size katılıyorum.)
Shedletsky
Если вы думаете делать то, что вы знаете, что вы не хотите, чтобы избавиться от! (For)
 If you are thinking of doing something you know you never want to get rid of

Çevrimdışı percy_percy

• *
  • 16
  • areopagites
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 19 Temmuz 2012, 00:01:24 »
Okuduğum  en  güzel  serilerden  bir  tanesi  hatta   en iyi  seri  bu  en  çok bu  seriyi  seviyorum  :)  çok  güzel athenanın işaretini sabırsızlıkla bekliyoruz :)
areopagites

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
"Melez Günlükleri" Ön Siparişte
« Yanıtla #83 : 21 Eylül 2012, 20:15:03 »

Rick Riordan'ın kaleme aldığı, Percy Jackson ve Olimpos Kahramanları serilerine destek hikâyeler içeren "Melez Günlükleri" kitabı 24 Eylül'den itibaren raflardaki yerini alacak.

Evden kaçmış iki melez, Luke ve Thalia, Melez Kampı'na ilk defa giderken yolda neler yaşadılar?

Percy ve Annabeth, pek de sevimli olmayan, ateş üfleyen bir giganttan, Hermes'e ait çok önemli bir eşyayı nasıl alacak?

Leo, Piper ve Jason kaçak bir masanın peşine düşünce karşılaştıkları çılgın yaratıklardan nasıl kurtulacak? Hem de 9. Depo havaya uçmadan önce!

Yazar, bu kitapta çok sevilen karakterler hakkında daha önce hiçbir yerde okumadığınız gerçekleri açığa çıkarıyor. Resimli sayfaları, karakter söyleşileri ve bulmacalarıyla Melez Günlükleri, Rick Riordan hayranları için eşsiz bir hazine.

Çevirisini Belgin Selen Haktanır'ın, editörlüğünü ise Esen Gür'ün üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
"Athena'nın İşareti" Ön Siparişte
« Yanıtla #84 : 26 Eylül 2012, 16:56:52 »

Meraklılarının heyecanla beklediği (ki bu bekleyiş tam bir sene sürdü), Percy Jackson'un devamı niteliğindeki Olimpos Kahramanları serisinin üçüncü kitabı "Athena'nın İşareti", 3 Ekim'de ABD ile aynı anda raflardaki yerini alıyor!

Rick Riordan'ın kaleme aldığı ve ilk kitabından itibaren dünya üzerinde milyonlarca okuyucuya ulaşmış Percy Jackson ve arkadaşlarının maceralarını konu alan, Yunan mitolojisi motifleri ile daha da ilgi çeken seri tüm hızıyla devam ediyor.

Üçüncü kitap "Athena'nın İşareti" editöründen aldığımız bilgiye göre öyle bir yerde bitiyor ki 4. Kitabı beklemenizin bu kitabı beklemekten çok daha zor olacak. Çünkü, yine editörün fikrine göre, "Athena'nın İşareti", Rick Riordan'ın bugüne kadar yazdığı en iyi kitap...

Dehşet bir macera sizi bekliyor. Büyük fedakârlıklar, en derin korkular, dolu dolu aşk ve yer yer insanın karnına gülmekten ağrılar sokacak bir mizah bu kitapta.

Rekor bir baskı adediyle piyasada olacak kitap ekim ayının ilk haftası raflarda. Bu macerayı kaçırmayın!

Belgin Selen Haktanır'ın çevirisini üstlendiği ve Esen Gür'ün yayına hazırladığı kitabın ayrıntılı tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 30 Eylül 2012, 18:58:48 »
D&R ın sitesinde gözüküyor ve ön satışta gibi bir ibarede yok. Bir telefon açıp sorayım bari...

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Athena'nın İşareti
« Yanıtla #86 : 04 Ekim 2012, 20:00:40 »
1 yıldır beklediğimiz kitap Athena'nın İşareti çıktı. Alıp okuyanlar varsa kitaptan beklediğinizi aldınız mı? Cevaplarsanız sevinirim. ;D
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: Athena'nın İşareti
« Yanıtla #87 : 04 Ekim 2012, 20:06:23 »
Kitabın, daha doğrusunu söylemek gerekirse serinin başlığı var. 'Diğer Fantastik Eserler' bölümünü kurcalarsanız görebilirsiniz. Hazal abla başlıkları birleştirecektir. Ama, ben yine de linki vereyim. Buyurun.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 04 Ekim 2012, 20:46:38 »
1 yıldır beklediğimiz kitap Athena'nın İşareti çıktı. Alıp okuyanlar varsa kitaptan beklediğinizi aldınız mı? Cevaplarsanız sevinirim. ;D

Kitabın konusu portalımızda daha aktif. Orayı takip ederseniz yorumlayan çok kişi bulabilirsiniz.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 04 Ekim 2012, 20:57:26 »
Çok sevdiğim bir seri ama umarım Rick Riordan serisinde maddi kazancı eser kalitesinin önüne koyup seriyi uzatıp bizi sıkmaz. Bence artık Athena'nın İşaretinden sonra en fazla 2 kitapla seri güzelce noktalanmalı. :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar