Kayıt Ol

Kitap Okuyup Ders Çalışamamak !

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Kitap Okuyup Ders Çalışamamak !
« Yanıtla #15 : 22 Ağustos 2010, 04:20:45 »
Biliyorum yahu, sonradan notlarım yükseldi zaten ama o not da hayatımın en düşük notu olarak tarihe geçti yani... Konu hakkında hiç bi fikrin olmayınca öyle oluyormuş demek ki :D Bundan sonra eşek gibi çalışıcam afedersin...
May the force, be with you.

Çevrimdışı Gedwesverdar

• **
  • 189
  • Rom: 5
  • Bestrafe Mich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 22 Ağustos 2010, 04:32:13 »
Notlarının düzelmesine sevindim. Bir de o notu aldığın zaman ailenin tepkisini düşünmek bile istemiyorum :D
Neden ki bu anlamsız yaradılış,
Yok olacaksa bir gün her yaratılmış?

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #17 : 22 Ağustos 2010, 11:18:34 »
Matematik notların kaç senin? :D
9. Sınıfta 1. dönem 1, 2. dönem 2 ydi. 10. sınıfa geçince Dil Bölümünü seçtiğimden dolayı Matematik dersi yok. :salla :gh

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 22 Ağustos 2010, 23:25:33 »
Dersi sadece günlük bir zorunluluk olarak görürsen üzerinde baskı oluşur ve dersten nefret edip sanki biri seni zorluyormuş onlar için çalışıyormuşsun fikri oluşabilir. Sevdiğin iş için kimse seni zorlamaz zaten kendin yapmayı istersin. Eğer şimdi sevmediğin işi kendini zorlayıp yaparsan ve başarılı olursan tüm bunlar sona erdiğinde kendi sevdiğin işi yapıyor olabilirsin.

YA DA;

İnsanlar neden okullarda okur, iyi bir meslek sahibi olabilmek için, iyi bir meslek ise zamanı düzenli idare etmenin yanısıra en temel sebebiyle para kazanmak için elde edilmelidir. Sen para kazanmanın yolunu basmakalıp kurallar dışından elde etmeyi bulmuşsan aradakileri atla derim, terket okulunu, kendini kendin geliştir.

Bu dünya oyun oynanacak bir yer değil maalesef. Burdan sağa dön, sola zaten dönemezsin harita kapalı gibi bir şey yok, sola da dönebilirsin ve öyle bir kazık yersinki mavi ekran bile veremez beynin. Planlar kurmalı, pasif karakterden vazgeçip aktif rol oynamalı. Olay babamızın odaya giripte ders çalış demesinden ibaret değil. Çalıştığımız ders değil, satranca başlangıç hamlemiz ve babamız bunu biliyordu..

Tüm hayatını, okuduğun ve seni eğlendiren bir kitaba adamayı seçmediğinin farkındayım, ancak zaman saatimizde gördüğümüz yavaşlıkla geçmiyor. Zamansız işler yaparsan sınav günü sabaha yakın vakitte gökyüzünün aldığı muhteşem "sıçtın mavisi" rengiyle karşılaşmak gayet mümkündür, zamanı iyi kullanmanın disiplinle mümkün olduğu gibi. Ortaokulda lisede bu şekilde devam eden insanın üniversitede ve iş hayatında farklı davranması beklenemez.

Derslerine çalış inek ol demiyorum, kendimden örnek vereyim benim okulum bir sene uzadı notlarım gayet berbat, ancak ben boşa vakit geçirmiyorum, ders çalışamıyorum kimi zaman enerjim yerinde olmuyor, kimi zaman kız arkadaşımla tartışmış oluyorum, kimi zaman elektrik kesiliyor, bahane çok. Kendini geliştirmenin tek yolu ders çalışmak değildir, ancak ders çalışmamanın bedeli ağırdır, bunu anlatmaya çalışıyorum. Seçim senin, kolay gelsin...

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Ağustos 2010, 00:18:12 »
kimi zaman elektrik kesiliyor, bahane çok.

Lakin başımıza gelmedi değil hatırlatayım ikinci dönem vize vakti. Bazen Deus Ex Machine sizin akıllanmanız için küçücük şehrinizde sadece sizin oturduğunuz bölgenin elektiriğinin kesintisiyle kendini gösterebilir.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Ağustos 2010, 00:42:47 »
Hatırladım evet. Gerçekten engellemişti ders çalışmamı ve sınava 4-5 saat vardı, zor bir durumdu.
Tabi benim sorumsuzluğum önceden çalışmalıydım değil mi Hurin ?  ( örnek olacam diye kendimi ezdim yedim :) )

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Ağustos 2010, 01:08:24 »
Hatırladım evet. Gerçekten engellemişti ders çalışmamı ve sınava 4-5 saat vardı, zor bir durumdu.
Tabi benim sorumsuzluğum önceden çalışmalıydım değil mi Hurin ?  ( örnek olacam diye kendimi ezdim yedim :) )

Ezilecek birşey yok ki ya çalışacaktık yada çalışmayacaktık seçimimizi yaptık. O gün vizemiz vardı sabahtan akşam dinlenip çalışırız diye bıraktık ve oldu sonuçlarınada şahit olduk. Ama güzel olmuştu çıkıp arabayla turlamıştık :D Şimdi evet ikimizde süper çalışkan inek insanlar değiliz ama sen ben uğur ve kadirlerle yaptıklarımızın yeri ayrıydı. Elbette derste çalışabilirdik yeri geldi yumurta kapıya dayanınca çalıştık. Ancak paintball, bowling turnuvası, Kadirlerin evindeki yeni yıl kutlamamız falan filan düşününce dolu dolu yaşamışız ve buna değermiş. Tabi bu güzelliklere sahip olabilmek için lisede ter döktük. Emeksiz hiçbirşey elde edemezsiniz arkadaşlar. Hem en sevdiğim kitabı okuyayım ders esnasında hem iyi bir okula gideyim falan hikaye ancak romanlarda olur öyle olaylar. Eğer çok zeki değilseniz.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Ağustos 2010, 01:35:21 »
Konuyla hiç alakası yok ama:

9x+2y+32=51-x+4y+2(5x)

y=19/2 çıkar efendim, üzgünüm dayanamadım.

Neyse konuya dönelim, ben yazılıdan bi gün önce kendi keyfime bağlı olarak canım isterse kitap okur, canım isterse ders çalışırım. Doğaçlama yani, çünkü o gün hep rahat olurum. Yazılıdan bi gün önce fazla çalışmaz, keyfime bakarım. Kafa dinleyici bi yöntem tavsiye ederim.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Ağustos 2010, 01:57:06 »
Konuyla hiç alakası yok ama:

y=19/2 çıkar efendim, üzgünüm dayanamadım.

Neyse konuya dönelim, ben yazılıdan bi gün önce kendi keyfime bağlı olarak canım isterse kitap okur, canım isterse ders çalışırım. Doğaçlama yani, çünkü o gün hep rahat olurum. Yazılıdan bi gün önce fazla çalışmaz, keyfime bakarım. Kafa dinleyici bi yöntem tavsiye ederim.

Aslında y=-19/2 çıkıyor.

Spoiler: Göster

demek ki neymiş, ders çalışmak gerekmiş.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #24 : 23 Ağustos 2010, 04:01:36 »
Clorus, Hurin, Wale, RapMaster.

Beyler, ders çalışma kararını verdim zaten fakat şu programlı planlı olma konusunda birilerine danışmam, yardım almam gerekebilir galiba...  Çünkü kendim hazırladığım planlar çok saçma olabiliyor. 30dk dinlenmeler filan gibi :D

Madcap, x'i bulmuşsun abi hayırlı olsun.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 23 Ağustos 2010, 05:02:57 »
Ihhmm şimdi benim durumum şöyle, babam okul idaresinde çalışınca ve benim işlediğim her vukuat on dakika bile geçmeden ona ispitlenince "Sıkıyosa çalışma!" durumuyla karşı karşıya kalıyoruz.
  FAKAT;
Bugüne kadar yaptığım her ders çalışma programı bir şekilde sabote edildiği için plan program yapmayı bıraktım.Anı yaşıyorum. Kafama estiğinde kitap okuyorum, estiğinde ders çalışıyorum.Tabi ikisi de dengeli.Böylece ben de rahatım, kafam da rahat.

Spoiler: Göster

Çevrimdışı Gedwesverdar

• **
  • 189
  • Bestrafe Mich
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 23 Ağustos 2010, 05:34:28 »
Ben kaç kere plan yaptım. En fazla 1 hafta dayanabildim. O da zaten rehberlik hocasının yaptığı programdı. Öyle plan programa takma fazla. Sadece sınavdan bir önceki gün kitap okuma yeter :D

Şaka bir yana sen neyi ne kadar yapman gerektiğini bilirsen plana ihtiyacın kalmaz. Ölçülü olmak gerekir. Aynı yemeğin tuzu gibi düşün. Az katarsan tuzsuz; çok katarsan çok tuzlu olur. En iyisi orta yoldan gidip ölçülü olmaktır. Ne kadar ders çalışman gerektiğini biliyorsan plana ihtiyacın yok abi. Çalıştıktan sonra kitabını da okursun hem.
Neden ki bu anlamsız yaradılış,
Yok olacaksa bir gün her yaratılmış?

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 26 Ağustos 2010, 17:13:05 »
Ben sosyal dersinde arka sıralara geçip Şafak Fenerini okumuştum bu sene.
ve SBS'den iki gün önce Çirkinler kitabını elimden bırakamamıştım,bitmesine çok az kalmıştı ama annem yakaladı bir daha onu anca SBS'den sonra gördüm (gerçi çok zaman geçmemişti :))
SBS notuma da pek bir etki yapmadı annem ne kadar 500 istesede..:D biraz altında oldu :)

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..

Çevrimdışı Chiyo

• **
  • 154
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 29 Ağustos 2010, 16:04:29 »
Benim gibi bir oturuşta koca romanı bitirme gibi pis bir huyun varsa kitapları göz önünden kaldırman çok akıllıca bir davranış olur. İrademe hakim olmadığım için ne yaptığım programlar ne de kendi kendime verdiğim sözler bende işe yaradı. O yüzden ciddi ciddi çalışmam gerekiyorsa kitap okumayı bıraktım ben. Belki kimilerine göre yanlış bir davranış şekli. Ama bu ktap okuma veya ders çalışma ikileminden kurtulma yolu kişinin karakteriyle alakalı.

Çevrimdışı PERCY

• *
  • 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 25 Temmuz 2011, 20:08:53 »
Ben olsaydım tabiki de ders çalışırdım. 1,2 sayfa kitap okuyamıyorum çünkü.Bir oturuşta tüm bir seriyi bitirirdim.Ama o sabahtan itibaren her 2 saniyelikte olsa boş anımda o kitabı okurdum.Program meselesine gelince ben 1 hafta zor dayandım sana iyi şanslar.