Kayıt Ol

Paragrafları Atlamak...

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Paragrafları Atlamak...
« : 23 Ağustos 2010, 19:23:37 »
 Benim şöyle bir huyum var;eğer bir kitapta sıkıldığım ve önemli olmadığını düşündüğüm bir paragrafı atlayıp diğerine geçiyorum. Uzun paragrafları ne olursa olsun okuyorum elbette.Gerçekten önemli bilgiler orada veriliyor ama fasa fiso olduğunu düşündüğüm kısa kıtaları okumadan geçiyorum.Bu sadece benim huyum mu yoksa sizde de var mı?

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Ynt: Paragrafları Atlamak...
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2010, 19:51:46 »
Yalnız değilsin. Ben de paragrafı gözlerimle kısaca tarıyorum. Önemli bir şey dikkatimi çekmezse atlıyorum. Özellikle kitabın sonlarına doğru oluyor bu. Bence pek bir zararı yok. :)

« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2010, 21:01:57 »
Bu olayı daha çok kitabın konusu ilgimi çekmemeye başladığında yapıyorum paragrafa bakıp önemli bir yer görmüyorsam ben de lotr.frodo senin gibi atlıyorum. :D

Çevrimdışı skandy_duygu

• **
  • 293
  • Rom: 4
  • artık Mersine Türkiye şampiyonasına :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2010, 00:33:51 »
Aynen :D İlk önce bir kaç satır okuduktan sonra paragraf sıkıcıysa atlıyıveriyorum :D Ama genellikle içim rahat etmiyor geri dönüp okuyorum :P
‘Üzgünüm Beverly ama seni dövmek zorundayım.Bunu senin iyiliğin için.Eğer tuvaletten bir örümcek çıktığını söyleseydin,benden dayak yemek zorunda kalmayacaktın’”

Çevrimdışı SéDa ERéN

• **
  • 83
  • Rom: 0
  • *WaiT Mé iN !NFéRNo~' Not Mé u'll waiT! ParasITé
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Ağustos 2010, 17:03:32 »
Hızlı okuma öğrenebilirsiniz bence öyle olunca atlamanıza pek gerek kalmaz sanırım.. ;)

NoBody BUt ME caN NOT PlaY WIth My BRAIn ANYMORE!..

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Ağustos 2010, 13:55:02 »
Ben açıkçası kitabın bir yerini atlarsam kitaba saygısızlık edeceğimi düşünürüm. O yüzden okuduğum kitapların her satırını okurum.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ağustos 2010, 17:08:44 »
Ben açıkçası kitabın bir yerini atlarsam kitaba saygısızlık edeceğimi düşünürüm. O yüzden okuduğum kitapların her satırını okurum.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Hatta boş gezenin boş kalfası olduğum için kitabı bitirdikten sonra belli başlı yerleri bir daha ve bir daha ve bir daha okurum :P

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #7 : 04 Şubat 2011, 13:57:52 »
ben çevirmenin hayatını bile okuyorum ya, bir tuhaf oldum şimdi... :)
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #8 : 04 Şubat 2011, 14:07:38 »
Bende yok böyle bir huy :D

ben çevirmenin hayatını bile okuyorum ya, bir tuhaf oldum şimdi... :)

Özellikle Yüzük Kardeşliği'ni okuduktan sonra kitapta yer alan her satırı okumaya özen gösteriyorum.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı *imaginer~pandora*

• *
  • 23
  • Rom: 0
  • Uçuk kaçık,kendi dünyasında yaşayan bir kızım ben!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 29 Ekim 2011, 18:45:33 »
Ben kitapta tek bir harfi bile okumamazlık etmem.Bilmiyorum çok takıntılıyım bu konuda.Her ne kadar sıkıcı olsada yada heyecanlı bölüme geçebilmek için içim içimi yesede orayı okumalıyım.Tabi ilk seferinde.Kitabı bir daha okuyorsam o bölümleri geçerim sevdiğim yerleri okurum.Ama ilk önce herşey tamamiyle ve itina ile okunmuş olmalıdır.Sırasıyla gidilmelidir.Mesela bir seride arada bağ olmasa bile mutlaka basım tarihinin sırasıyla giderim.Takıntılıyım dedim ya işte :)