Kayıt Ol

Kane Günceleri

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Kane Günceleri
« Yanıtla #15 : 01 Ekim 2010, 22:00:03 »
Şunu bir soru verseniz yayınevine olmaz mı? Eylül dediler ekim oldu hala daha gelmedi. Dr'ın sitesinde falan da kırmızı piramit diye aratıyorum bir şey çıkmıyor. Bir problem mi var acaba
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 01 Ekim 2010, 22:04:24 »
Henüz çıkmamış, yayınevi falan diyorsun da, yukarıda yayın evinin kendisi duruyor (erato). Sen hala ne istiyorsun :D
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 01 Ekim 2010, 23:12:23 »
Nasıl yani anlamadım. Eylülde demişlerdi kitap çıkmadı arkadaş ben onun derdindeyim...

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 01 Ekim 2010, 23:13:33 »
Demek istemiş ki bizim sormamıza gerek yok erato zaten Doğan Egmont editörü.kendin bizzat sorabilirsin.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 02 Ekim 2010, 01:18:24 »
Hmm anladım. O zaman sormak istiyorum: bir problem mi var?

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 02 Ekim 2010, 01:30:24 »
Kitap yayınlama işi her zaman sıkıntılı bir iştir. Çünkü işi tek kişi değil birçok kişi yapar ve mükemmele ulaşmaya çalışırlar. Yazar geç yazar, editör geç düzeltir, kapak çizimini yapacak çizer geç kalır, matbaa basmakta gecikir, finansman kaynağı parayı 'haftaya yatıracağız söz' der yatırmaz vs...

Kitap filmler ya da diziler kadar kalitesiz değildir. Ufak hatalar zaten sabırsızca sayfaları çeviren kişileri iyice soğutur. 2 saatlik kötü kurgulanmış kötü yayınlanmış filme katlanmak bir nebze mümkündür fakat maalesef kötü kurgulanmış ve yazılmış bir kitabı iki saniyede bir köşeye fırlatıp tekrar yüzüne bakmamak oldukça olasıdır.

Tekrar söylemek isterim ki belli bir aşamaya gelmiş zaten kitap. Geç yayınlanması demek kurgu ve dizgide daha iyiye gidileceğine bir işaret sanırım.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Ekim 2010, 10:14:19 »
Aslında Amerika'dan gelecek kapağı bekliyorlardı.Sanırım hakları falan.Bir de fuardan hemen önce olduğu için bunun da ilgisi varmış ki alakasını pek anlayamadım.

Not:Facebook ana sayfasından öğrendiğim kadarıyla.

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Ekim 2010, 11:42:00 »
Ayrıca sabırsız hayranlar da Yine kitabın Facebook sayfasından giriş bölümünü okuyabilir, Esen abla sağolsun  :)
Planemo Syndrome

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 02 Ekim 2010, 11:43:41 »
Esen Gür Forever!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 02 Ekim 2010, 11:59:09 »
Ayrıca sabırsız hayranlar da Yine kitabın Facebook sayfasından giriş bölümünü okuyabilir, Esen abla sağolsun  :)

O ön okuma da Esen Hanım düzenlemeler yaptı ve biz PDF halinde ön okuma olarak yayınladık. Dileyenler yine konunun başında bulunan linkten, ön okumaya ulaşabilirler.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 02 Ekim 2010, 13:58:43 »
Neyse işte, bayağı bir bekleyeceğiz demek ki... Bakalım ne kadar sabredebileceğiz...

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 02 Ekim 2010, 16:58:28 »
Esen Gür Forever!

ehem.  8)

O ön okuma da Esen Hanım düzenlemeler yaptı ve biz PDF halinde ön okuma olarak yayınladık. Dileyenler yine konunun başında bulunan linkten, ön okumaya ulaşabilirler.

Facebook sayfasında da burada da ön okuma bulunabilir. Ancak Kayıp Rıhtım'daki ön okumayı tavsiye ederim çünkü buradaki, pdf sağ olsun, mizanpajlı hali. Yani kitaptaki sayfa düzeninin aynısı. Okurken kitabı okuyor gibi olacaksınız.  ;)

Aslında Amerika'dan gelecek kapağı bekliyorlardı.Sanırım hakları falan.Bir de fuardan hemen önce olduğu için bunun da ilgisi varmış ki alakasını pek anlayamadım.

Not:Facebook ana sayfasından öğrendiğim kadarıyla.

Bizim kapak materyali dediğimiz, orijinal kapak görselinin InDesign belgesi Amerikalı yayıncıdan çok geç geldi. Şöyle ki, bu belge olmadan Türkçe kapağı hazırlayamıyoruz, yani orijinal kapağın üzerindeki Red Pyramid yazısını silip üzerine Kırmızı Piramit yazamıyoruz (layer meselesi). Kendimiz sıfırdan bir kapak yapmak istemediğimiz için (çünkü orijinal kapak çok güzeldi ve Türk okurunu bu kapaktan mahrum etmek yanlış olurdu) iki ay kadar bu materyali bekledik... Ve Eylül ayı geldi çattı.

Ağustos-Eylül ayları Türk yayın piyasasının en hararetli dönemidir çünkü Ekim sonunda bizleri TÜYAP Kitap Fuarı bekler. Bu demektir ki bütün büyük yayınevleri ellerinde ne kadar iyi kitap varsa bu araya sıkıştırır ve hepsi birden matbaalara yüklenir. Sonuç: kitaplar matbaadan gelmek bilmez.

İşte ne yazık ki Kırmızı Piramit'in de başına bu geldi. Bir haftada matbaadan gelmesi gereken kitap neredeyse üç haftadır baskıda. Artık bu hafta kesin gelir diye düşünüyoruz ama işin kötüsü ben bu hafta başka bir kitap fuarı için yurtdışında olacağım. Yani kitap çıkar çıkmaz Facebook grubunda ve Kayıp Rıhtım'da haberi kim verecek bilemiyorum. Ama güvendiğim bir kişi var, o da sağ olsun, magicalbronze'dan başkası değil.  ;D

Çevrimdışı Pasithee

• *
  • 38
  • Merlin Sever. Gwen Döver :D
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 02 Ekim 2010, 17:54:31 »
Yips! Yani az kaldı demek oluyor bu =) İyi iyi maya 2 için 9 aya yakın süre dayandıysam buna da dayanırım ;D

M£RL!N!!!

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 03 Ekim 2010, 00:13:03 »
Bakalım, bekliyoruz. Umarım her şey planlandığı gibi olur. Bu arada farkettiniz mi bilmiyorum, ön okumada içindekiler kısmı falan da vardı. Yani hemen hazırdı tahminimce fakat bu tür problemlerle geçikti. O zaman künye bilgilerindeki çıkış tarhini de düzrlmek gerekmez mi?

Çevrimdışı erato

• **
  • 53
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Ekim 2010, 17:02:21 »
Bakalım, bekliyoruz. Umarım her şey planlandığı gibi olur. Bu arada farkettiniz mi bilmiyorum, ön okumada içindekiler kısmı falan da vardı. Yani hemen hazırdı tahminimce fakat bu tür problemlerle geçikti. O zaman künye bilgilerindeki çıkış tarhini de düzrlmek gerekmez mi?

Evet, kitabın içi (yani çevirisi, editi ve mizanpajı) dediğim gibi, aslında Haziran ayından beri hazırdı. Kapak materyali istediğimiz zaman gelseydi bu kitap Temmuz ayında çıkmış olacaktı. Ama önce kapak, sonra da baskı gecikti.

Künye bilgilerinde biz çıkış tarihi kısmında ay yazmayız hiçbir zaman, sadece şehir ve yıl olur. O yüzden değiştirilmesi gerekmedi.  :)