Kayıt Ol

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« : 07 Eylül 2010, 17:13:49 »

Kitleleri peşinden sürükleyen Son Havabükücü Aang'den sonra şimdi sıra diğer bir avatarda! Bildiğiniz gibi element çemberinde en son hava geliyor ve tekrar başa dönerek sıra Su'ya geçiyordu. Aang'den 75 sene sonra Korra adında bir subükücü yeni avatar olarak çıkıyor karşımıza. Ama alıştığımız tatlı ve yaramaz Aang yerine asi bir kız var karşımızda: Korra.

Korra, Güney Su Kabilesi'nden geliyor ve Ateş, Toprak ve Su üzerinde uzmanlaşmış. Peki ona havabükmeyi kim öğretecek? İşte bu iş Katara ve Aang'in oğlu Tenzin'e düşüyor.

Yeni seride karşımıza Anti-bükücüler (anti-benders) çıkıyor. Bu kişiler tamamıyla bükme sanatına karşılar ve Korra'da onlarla zorlu bir mücadeleye girecek gibi. Ayrıca, geçen uzun zaman dolayısıyla çok şey değişmiş durumda.

Bilgilerin Toplandığı Kaynak: http://avatar.wikia.com/wiki/Avatar:_Legend_of_Korra

Kişisel yorumum: açıkçası çok heyecanlandım. Aang'den sonra devam eden avatar zincirinde sırayı bozmadan yeni bir avatarla devam etmek harika olacak. Korra ise asi karakteriyle şimdilik ilgimi çekti, ancak Aang'in yeri ister istemez başka oluyor :).

• **
  • 89
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Avatar'da Yeni Bir Soluk || Avatar: Legend Of Korra
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2010, 17:35:43 »
Haklısın Aang den sonra alışmak zor olacağa benziyor.
Ayrıca Aang'in maceraları çok daha değişikti, amacı dünyayı kurtarmaktı. Bana sanki bunda öyle çok sarıcak bir konu yokmuş gibi geldi. Aang dünyayı kurtarma amacıyla bütün her şeyi yaptı, amacı çok büyüktü ulaşmak içinde yaşadığı şeyler zorluydu, karakterler çok iyiydi. Hani bazen bir şeyi tadında bırakmak gerekir ya bana bu konuda öyle olsaymış daha iyi olurmuş gibi geldi niyeyse.
Ama yine de inşallah Aang'in yerini tutabilir diyorum.
+ +

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2010, 17:39:01 »
Söylentilere göre 12 bölümlük bir mini dizi olabilirmiş. Kızın asiliği yüzünden çok maceralı olacak gibi duruyor.

Bir diğer söylenti de nasıl Aang avatar Roku'nun ruhuyla konuşuyordu, Korra'da Aang'in ruhuyla konuşabilirmiş.

Aang dünyayı ateş bükücülerden kurtardı, belki bu kızda anti-bükücülerin dünyayı yok etmesinden ya da verdiği zararlardan kurtarır (kendi yorumum :D).

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2010, 17:41:11 »
Şahsen böyle bir şey mi olur yoksa Book 4 mü çıkar uzun zamandır düşünüyordum. O berbat sinema uyarlamasından sonra sıkı bişeyler izlemek iyi gelebilir.

Şimdi avatar halinde bu kız Aaang ile konuşacak büyük ihtimalle. Aang'in yaşlı halini görmek güzel olur.

Umarım senaryoyu berbat etmezler, ve Zuko'nun soyu da duruyor mu acaba merak ediyorum, veya Zuko ehtiyar aksi bir kral olmuştur belki de kim bilir?

Umarım eski senaryoyla bir yerlerden bağlılığını korur çünkü o karakterler harikaydı. Teşekkür ediyoruz bu haber için ve bir romu da çok görmüyoruz =)
May the force, be with you.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2010, 17:43:42 »
Yine bir söylentiye göre Zuko'nun annesini aradığı yerlere flashbackler yapılabilirmiş. Bu örnek tabii seri içinde flashbackler olabilir diyorlar(yukarıdaki örneği vererek). Bence olur yahu. Flashbacklerle daha da bir güzelleşir hatta.

Not: Katılıyorum, filmden sonra bir su serpilsin içimize :D

Teşekkür ederim :)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2010, 17:51:44 »
Yine bir söylentiye göre Zuko'nun annesini aradığı yerlere flashbackler yapılabilirmiş. Bu örnek tabii seri içinde flashbackler olabilir diyorlar(yukarıdaki örneği vererek). Bence olur yahu. Flashbacklerle daha da bir güzelleşir hatta.

Spoiler: Göster
Yahu unutmuşum ben Zuko'nun annesini, halbuki Zuko'nun son sahnesiydi o babasıyla. "Where - is - my - mother ?!" şeklinde :P

Onun anasına noldu çok merak ediyorum gerçekten. Rokunun evladıymış sonuçta.

Çevrimdışı Shinigami

• **
  • 166
  • Rom: 2
  • There is nothing about me
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2010, 18:24:09 »
Zuko'nun annesiyle ilgili soru işaretleri benim de aklımda takılmıştı. Flashback'ler yalnızca rivayet olarak kalmaz umarım, güzel olacağa benziyor. Böyle hayal kırıklığı yaratan bir filmden sonra güzel bir telafi olur bu mini dizi. Nitekim anti bükücülerin nasıl bir savunma ve saldırı mekanizması kullanacaklarını şimdiden merak etmeye başladım ben. Öte yandan Korra'nın yoldaşlarını da merak etmekteyim. :)

Umarım güzel bir şey çıkar ortaya, haber için teşekkürler. =)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2010, 18:57:45 »
Hani Güney Hava Tapınağında psikopat manyak bi adam vardı buhar gücünü kullanıyordu. İşte o teknolojiyi kullanıyorlar kanımca, steampunk.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2010, 13:34:18 »
Vayy be!!  :o Müthiş bir haber bu! :D :D

Aslına bakılacak olursa kitapların, filmlerin ya da dizilerin uzatılarak tadının kaçırılmasına çok kızan bir insanımdır ama ne bileyim, sanırım Avatar'ı izlemeyi özlemişim :)

Ki zaten bence bu haklı olarak devam ettirilen bir (ne desem dizi mi çizgi film mi?) çizgi-dizi :) Sonuçta Antiseptik'in de dediği gibi çok farklı bir bitirilişi vardı: Where-is-my-mother?!
Ama sanki bu mini dizi bu senaryoyu (Zuko, annesi ve diğerlerini içerek senaryo) pek karşılamayacak gibi.

Bakalım, kısmet. Bütün bunlara rağmen "Yine de ben Aang'in dünyayı kurtarabil-" ne diyorum ya neyse yine de ben güzel bir yapımın ortaya çıkacağına inanıyorum :P  :)

NOt: Hazal abla bu güzel paylaşım için çok teşekkür ederim :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2010, 14:09:16 »
Mini dizi olacağı kesin değil. Eğer mini dizi olursa flashbacklerle fazla bir şey açıklayamazlar.

Berre, dediğin gibi bazı şeylerin uzatılması insanı bıktırabiliyor. Özellikle tv dizilerinni sakız gibi uzatılması insanı izlediğine izleyeceğine bin pişman ettiriyor. Ancak Avatar'da şöyle bir durum var ki; o da, avatar çemberinin devam etmesinden ötürü illa ki yeni bir avatar gelecekti. Bu durumda hem Aang zamanındaki boşlukları doldurmak için bir fırsat hem de bize başka bir avatarı tanımamız için bir şans verir.

Daha önce sadece, (Dikkat spoiler geliyor!)
Spoiler: Göster
Aang son bölümlere doğru avatar Roku dışında, ondan önceki avatarlarla konuştuğunda onlarla tanışmıştık.
Bu defa sırası gelen biri boy gösterecek.

Konu Aang'in oğlunu ana karakter yapsaydı gerçekten "aman ya uzatmasalardı tadın bıraksalardı" derdim. Ama Aang'in oğlunun, hele de bir hoca olarak, bulunması pek bir hoşuma gitti :).

Steampunk şehir olayı da var tabii. Evet o Hava Tapınağı'ndaki uçuk mucitin yaptıkları ya da Toprak Krallığı'nda Aang'in arkadaşı(ama 100 yıl içinde doğal olarak yaşlanmış) kralın icatlarıyla dolu bir şehir var. Ayrıca, ateş bükücülerden temizlenen yeni dünyada yeni düşmanlar boy gösteriyor.

Kısaca, evet avatarlar dünyayı kurtarmak için vardırlar ama bu kızın da kurtarmayacağı ne malum ;)?

Not: Rica ederim, ben de o kadar sevindimki dün bütün gün yüzümde salak bir sırıtışla gezdim :D

Çevrimdışı StJoan

• *
  • 10
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Ekim 2010, 10:14:58 »
Su bükücü giysisi giymiş bir Tough bu. Sırf para kazanma amaçlı gibi geliyor. Zaten göğülerine gösterdikleri öneme bakarak seyirci çekmek için herşeye sıkı sıkı tutunduklarını tahmin edebiliyorum.

Çevrimdışı blg

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Kasım 2010, 21:22:28 »
Bu haberi duyunca acayip heyecanlandım.Aang in yeri her zaman ayrı olsa da korra da ilgimi çekti.

Antibükücüler kısmı değişik olacak bence.

sabırsızlıkla bekliyorum.

Çevrimdışı HighLord

• **
  • 244
  • Rom: 5
  • Dragonborn
    • Profili Görüntüle
    • Kotalılar Vakfı
« Yanıtla #12 : 26 Ocak 2011, 21:19:09 »
Bak bu iyi bi haber işte. :)

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 26 Ocak 2011, 22:57:18 »
Ben de aynı şekilde heyecanlandım. Tam 'flashback olacaksa mini dizi olmaz bundan' diyordum ki fırtınakıran yorumunda belirtmiş.

Ayrıca, steampunk deyince ayrı bir heveslendim.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #14 : 26 Ocak 2011, 23:16:05 »

Yahu unutmuşum ben Zuko'nun annesini, halbuki Zuko'nun son sahnesiydi o babasıyla. "Where - is - my - mother ?!" şeklinde :P

Onun anasına noldu çok merak ediyorum gerçekten. Rokunun evladıymış sonuçta.

Oh spoiler gelsin seriyi mahvetsin. Dikkat lütfen.