Kayıt Ol

Büyücü Yemekleri (ve içecekleri)

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
Büyücü Yemekleri (ve içecekleri)
« : 08 Temmuz 2008, 11:46:46 »
*Füme Ringa Balığı     
*Doksi Yumurtası    
*Ateş Viskisi    
*Kaymak Birası    
*Şekerli İçki    
*Yumurtalı Sütlü Viski    
*Meşede Bekletilmiş Şekerli içki (Dumbledore'un en sevdiği içkidir. Bal rengi bir sıvıdır. Madam Rosmerta’nın en iyi içkisidir.)
*Binbir Çeşit Fasulye Şekerlemesi    
*Tatlısu Tombuğu Çorbası    
*Ogden'in Eski Ateş Viskisi    
*Gürelekökü Çayı (Pancar kökü suyu kadar koyu mor renklidir. Mr. Lovegood'un kendi hazırladığı bir içkidir.)

Ayrıca:
DOKSİ: Böceklerinkini andıran parlak kanatları vardır. İğne gibi sivri minicik dişleri sivridir. Perimsi vücudu siyah kıllarla kaplıdır ve dört kolu vardır. Isırırlar ve zehirlidirler. Onlarla işiniz var ise yanınızda panzehiri de bulundurmanızda yarar var. Evinizden Doksileri siyah bir sıvı olan Doksifilitler'le temizleyebilirsiniz. Tek bir fıs ile onları felç edebilirsiniz. Donup kaldıkları zaman onları toplayabilirsiniz. Böylece sizi ısırma riskinden de kurtulmuş olursunuz. S.B.S. sınıflandırılmasında XXX yer alır.

BOB OGDEN:Tombul, taktığı gözlükler nedeniyle gözleri bir ben gibi görünen Sihirli Yasal Yaptırım Dairesi çalışanıdır. Deneyimsiz büyücülerin en sık yaptığı hatalardan biri olan ve Muggle benzemek için onları giyisilerini birbirinden alakasız olarak giymeyi sever.

Dumbledore Bob Ogden'den aldığı anı ile Graunt ailesinin bazı bilgilerine ulaşmıştır.

GÜRELE OTU:Soğanımsı nesne. Hamhum Sepelek'leri uzak tutmak için mükemmellerdir. Luna kullanıyor.

ALINTII

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Büyücü Yemekleri (ve içecekleri)
« Yanıtla #1 : 25 Nisan 2010, 11:43:11 »
Bu büyücü dünyasında kola falan yok mu? ??? Ben yapamazdım heralde orda :D ;D

Allons-y, Alonso