Kayıt Ol

Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Steam ve Diğer Platformlar - Son Haberler!
« Yanıtla #120 : 15 Ekim 2014, 12:34:21 »
21 Ekim'de Dolar kaç TL ise onun üstünden bir süre gider, belli aralıklarla güncelleme yaparlar diye tahmin ediyorum; ama sadece tahmin ediyorum. Haftaya görelim bakalım nasıl olacak.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 22 Ekim 2014, 09:45:29 »
Steam'e verdiğim her bir kuruşu helal ediyorum!

Dün itibariyle TL'ye geçtiler ve doların 2.24 olduğu güncel kuru boşverip, 1.5'dan hesapladılar. Evet, hepimiz kara geçtik. Dövizin saçma hareketlerinden çekmiştik yeterince. Cebimizi bir hayli yakmıştı. Şimdi ülkemizin uzun zamandır göremediği kuru Steam bize sağladı.

Bir başka güzellikse Steam Cüzdanlarımızdaki paranın güncel kura göre TL'ye çevrilmesi oldu. Böylece Cüzdanımızdaki parayı da 1.5'dan hesaplayarak bizi (yine) zarar ettirmedi.

Ülkemizde göremediğimiz indirimi elin oğlu yapıyor be. Bugüne kadar Steam'den aldığım her şey için ayrı bir mutluyum.

Gaben cemaat kursa katılacağım. Artık o derece.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 22 Ekim 2014, 14:50:05 »
Böyle bir kıyağın gerçek olabileceğine inanmayı reddediyor beynim, birkaç güne değişir diye düşünmekten alamıyorum kendimi. Türkiye'deki satışları artırmak için falan mı yaptılar bilmiyorum ama umarım kalıcı olur. Değişirse bir şey alamadım diye baya söverim çünkü kendime, şu anda da param yok. :/
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 22 Ekim 2014, 15:09:28 »
Değişmeyecekmiş kur arkadaşlar, Steam'in bu yerel ödeme işlerini düzenleyen firmanın çalışanlarından birinin yazdığına göre fiyatlar bundan sonra böyle (1 Dolar = 1,5 TL) kalacakmış.

AMA, bazı çok zeki(!) firmalar yerel ödemeler için kendileri fiyatlandırma yapıyor. Ubisoft bunlardan biri, Assassin's Creed Unity şu anda 179 TL. Şu anda oyunun kutulu versiyonu Türkiye'de 150 TL'ye satılıyor, Steam'de dijital versiyonu ise 180 TL.

Allah sizlere akıl fikir ihsan etsin sayın Ubisoft.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 22 Ekim 2014, 15:23:55 »
Taxes are coming! (Gelmezse ben de bir şey bilmiyorum demektir. :P)
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 22 Ekim 2014, 15:31:16 »
Yea Ubisoft halt etmiş. Bekliyordum böyle bir pislik. Ama o tek firma değil ve dünyadaki en iyi oyunlar da onlardan çıkmıyor. Evet, iyi oyunları var ama rakipsiz değiller.

Steam'e sahip çıkalım, Ubisoft oyunlarında torrent kullanalım. Ho ho ho.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 22 Ekim 2014, 15:36:56 »
Assassin's Creed'in 3 adet oyununun collector's editionına sahip olmaktan utanacağım neredeyse. Onca para verdik, ayıp değil mi şu yaptığınız? :/ Brotherhood'un en büyük versiyonunu 200 liraya almıştım ben ya, 180 lira nedir vicdansızlar.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 24 Ekim 2014, 20:51:34 »
All aboard the Witcher hype train!

https://youtube.com/watch?v=FcogCjLymeI
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 25 Ekim 2014, 14:20:52 »
Steam'in - genellikle AAA oyunlarda - gösterip de vermediği fiyatlar hakkında hala imza atmayan varsa, lütfen; imza atın.

İmzalar beklemediğim kadar hızlı atılıyor. Ben attıktan sonraki 15 dakikada yaklaşık 600 imza atılmış, 10.000 hedefini bugün yarın bulacak gibi. Açıkçası bu change.org işleri ne kadar başarıya ulaşıyor bilmiyorum, ama denemekten zarar gelmez. Zaten en fazla 1 dakikanızı alır imza, Nurettin Tan zaten açıklamada her şeyi güzelce anlatmış, onu da okumanızı öneririm. Türkiye'deki oyuncu topluluğuna biraz rahat nefes aldırmak için lütfen imza atın.

Not: Bunları yazarken 200 kişi daha imza atmış.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 25 Ekim 2014, 14:29:56 »
Yalnız bu şikayetin muhatabı ne Steam, ne Valve, ne de Gabe Newell. Fiyatları oyun şirketleri belirliyor. Dolar kurunu Steam belirler, ama şirketlerin kendi kurlarını belirleme inisiyatifi var. Ubisoft mesela euro kurunu kullandı. Steam oyun yapımcılarına fiyatlar açısından müdahale edemez, kampanya epey gereksiz olmuş. Bir değişiklik isteniyorsa Ubisoft'a, 2K'e falan gönderilmeli bunlar.

#hayır

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 25 Ekim 2014, 15:07:53 »
Valla Civilization - Beyond The Earth alacaktım. Hatta 24'ünde satın almak için girdim ve bir baktım 170 TL... hayatta vermem.  Tahta bacağımı ve göz yamamı takıp korsan olurum daha iyi :D

Çevrimdışı yafeshan

• **
  • 310
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 31 Ekim 2014, 19:04:29 »
oyun pre-release iken sanki cok daha ucuzdu. Ama cok uzulmeye degmez, bekledigi kadar iyi yorumlar alamadi o oyun.

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 31 Ekim 2014, 20:08:38 »
Ubisoft ve 2k games steamde özel ücretlendirme yapıyor steam doları 1.5 katından tl'ye çevirirken ubisoft 3 katından yapıyor bunu . Ne yazıkki böyleliklede ubisoft oyunları dolar kurundayken bile daha ucuz kalıyor türk lirasına göre . Ama ubisoft bir şeyide unutmamalı kimse enayi değil . Yaptıkları tek şey Türk oyuncuları kaybetmek oldu

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle

#hayır