Kayıt Ol

Hobbit Haberleri!

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hobbit Haberleri!
« Yanıtla #180 : 26 Ekim 2014, 14:50:49 »
Bunu ; http://www.youtube.com/watch?v=qOw44VFNk8Y&feature=youtu.be

İzleyen var mı? Koskoca külliyatı ne hale getirdiler. Garipsedim.

Bence çok başarılı, çok hoşuma gidiyor bunlar benim. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #182 : 26 Ekim 2014, 16:56:27 »
Bunu ; http://www.youtube.com/watch?v=qOw44VFNk8Y&feature=youtu.be

İzleyen var mı? Koskoca külliyatı ne hale getirdiler. Garipsedim.

İnanılmaz hoşuma gitti. Koskoca külliyat değişik bir hale gelmemiş bence, hatta bunlar daha fazla yapılmalı. Özellikle "saf reklam" değil de kamu spotu-reklam karışımı olmasını çok beğendim.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #183 : 26 Ekim 2014, 17:47:40 »
Benim içime sinmedi bir türlü, etinden, sütünden, derisinden her şeyinden yararlanıyorlarmış gibi bir hisse kapıldım. Yoksa hayranların yaptığı işleri ben de seviyorum.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #184 : 26 Ekim 2014, 18:14:24 »
Yararlansınlar yahu, onlar yararlandıkça bir şey eksilmiyor ya kitaplardan, filmlerden. Böyle güzel işler yaptıkları sürece yararlansınlar.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #185 : 16 Aralık 2014, 19:55:55 »
Şöyle mükemmel bir video/klip yayınlamışlar. Yeri gelince aldık duvardan duvara fırlattık Peter Jackson'ı ama Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serileri iyisiyle kötüsüyle her zaman aklımızda kalacak. Yalnız bunun için bile sevebiliriz PJ'i.
Yaşasın!

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
  • Rom: 2
  • hmm akraba katli mi? bayılırım!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #186 : 16 Aralık 2014, 20:35:55 »
Bence de Orta Dünya artık popüler kültür fahişesi oldu. Sanki tüm insanlık birleşip Orta Dünya'yı nasıl sıradanlaştırırız, nasıl basitleştiririz diye uğraşıyor gibi. Sadece LotR ve Hobbit üçlemeleri için değil, tüm kitapların filme çevrilmesine karşıyım ki şu arkadaşın son paylaştığı video filmi çekilip ifşa edilen kitapların nasıl oyuncak haline geldiğinin bir kanıtı.

Yani dediğiniz gibi, "bu şekil iyi çalışmalar yapacaklarsa yapsınlar" gibi bir şey değil. Resmen eserin orjinalliğini bozmaktır yaptıkları, rezil etmektir Orta Dünya'yı.
"O çılgınlık anında Iluvatar üzerine ant içtik kardeşim.
Eğer sözümüzden dönersek Sonsuz Karanlığı çağırmış olacağız.
Ve söyle bana, o zaman bizi kim kurtaracak?"

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #187 : 16 Aralık 2014, 20:58:59 »
Nefis olmuş video. Bu fanatik yaklaşımı da anlamakta güçlük çekiyorum. Güzel bir iş yapılacaksa yapılsın, nedir yani? Kutsal kitabın hikayesinden bile film yapılıyor, Lotr dokunulmaz mı, niye filmi yapılmasın? Yapıcı bir eleştiri getirilir, anlarım. Hatta yapıcı olmasına bile gerek yok, yerden yere vurun, demediğinizi bırakmayın, yine anlarım. Gerekçesi olduğu, sebepleriyle anlatıldığı sürece her türlü şeyi anlarım. Ama böyle sırf fanatizmden oluşan bir şeyi anlayamıyorum. "Orijinalliği bozuluyor" ne demek ki yani tam olarak?

#hayır

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #188 : 16 Aralık 2014, 21:20:16 »
"Orijinalliği bozuluyor" ne demek ki yani tam olarak?

Benim olay tamamen fanatizm. İstemiyorum okuduğum kitapların film yapılmasını, istemiyorum hayalini kurduğum bir karakterin veya mekanın hayalimde canlandırdığım gibi gösterilmemesini, istemiyorum kitapta olmayan karakterlerin sırf bir kitleyi çekmek için filmlere dahil edilmesini, en önemlisi de okuduğum bir kitabın başka bir canlı formu tarafından okumasına bile katlanamazken, okuduğum bir kitabın filme dönüştürülerek tüm dünyaya yayılması beni ne denli öldürüyor bilemezsiniz.

Lanet olası senaristler ve kahrolası yönetmenler okuduğum ve hayalini kurduğum her kitabın -benim düşünceme göre- iflahını kuruttular. Fakat bir gün intikamımı alacağım. Son olarak şunu söyleyeyim: Peter Jackson kişisi Orta Dünya'ya çok şey kazandıran bir yönetmen değil, Orta Dünya'yı ilk yazıldığı tarihten itibaren en yanlış anlayan ve mahvolması için en çok çaba harcayan kişidir. Aksi düşünceleriniz olabilir fakat belirttiğiniz sebepler -haklı veya haksız- fikrimi değiştirmeyecek.

Kitaptan uyarlanan tüm filmlerden, ünlü kitapların her ne şekilde olursa olsun reklam amaçlı kullanılmasından nefret ediyorum.

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #189 : 16 Aralık 2014, 22:43:07 »
Tartışmak isterdim, ama fanatik olduğunuzu ve hiçbir şeyin fikrinizi değiştirmeyeceğini söylemişsiniz. Umarım bir gün bu faşizanlığınızı sona erdirecek bir eserle karşılaşırsınız. Daha büyük dertlerinizin olmadığı bir yaşam dilerim.
Yaşasın!

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
« Yanıtla #190 : 16 Aralık 2014, 23:03:42 »
Fanatizm güzel bir şeydir aslında bir yerde. İyi ki Robert baba seriyi yardırıp 14'e çıkarmış da tüm ilgileri yok etmiş. Umarım o seriye kimse ilgi duymaz. O seri sinemaya akmasın. Sinema da sinemalığını bilsin bir yerde.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #191 : 17 Aralık 2014, 00:15:04 »
Bu tip düşüncelere sahip olan kişiler o filmi izleyip izlememe konusunda hür iradeye sahipler. Ben hayalimdeki sahneleri yönetmenin hayalindekilerle değiştiremem diyen bir kişinin yapacağı tek şey filmi izlememek. Bu kadar basit.

Öte yandan, sevdiğim bir kitabın filmi her zaman beni heyecanlandırmıştır ve kim ne derse desin, Peter Jackson, Orta Dünya için biçilmiş bir kaftandır.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #192 : 17 Aralık 2014, 14:17:05 »
Fanatizm, en azından şu cümleyi kurduracak derecesi hiçbir zaman güzel bir şey değildir: "Aksi düşünceleriniz olabilir fakat belirttiğiniz sebepler -haklı veya haksız- fikrimi değiştirmeyecek."

Sayın Denaro Forbin'in de söylediği gibi, izlememekte özgürsünüz diye düşünüyorum. Elbette bu "beğenmiyorsan izleme" şeklinde bir çıkışma değil, basit bir öneri. Yoksa beğenmediğinizi söyleyebilirsiniz yukarıda da dediğim gibi, bunda tabii ki bir sorun yok. Hatta sebepleriyle neden film çekilmesini istemediğinizi bile açıklayabilirsiniz, bunda da sorun yok. Fakat okuduğunuz şey size ait oluyormuş gibi davranmakta sorun var. Normal bir şey değil yani bu. Uyarlama filmlerden "ne olursa olsun" nefret ettiğini belirten biri "ne olursa olsun" haksızdır, burası açık. Söylediği şey haklı da olsa sırf bu tutumdan dolayı haksızdır. Tartışmaya niyetli olmadığınızın farkındayım, ben de değilim, yalnızca söylüyorum. Umarım ileride bu tutumunuz değişir demekten başka yapabileceğim bir şey de yok. Fikirlerini değiştirmeye açık olmayan bir insanın kendini bir adım bile ileriye götürmesi mümkün değildir, olamaz da. Umarım bunu fark edersiniz.

#hayır

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #193 : 21 Kasım 2015, 18:54:51 »

Peter Jackson: “Hobbit’i Çekerken Ne Halt Ettiğimi Bilmiyordum”

Ünlü yönetmen Peter Jackson, Hobbit üçlemesinin aldığı kötü eleştirilere “Filmleri çekerken ne halt ettiğimi bilmiyordum,” şeklinde yanıt verdi.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Eh, bu bazı şeyleri gayet iyi açıklıyor. Özellikle de büyük stüdyoların büyük filmlerde yönetenlerine ekstra süre vermekte ne kadar cimri olduğu düşünülürse… Ne dersiniz? Bu bir tür özür sayılır mı?
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Maedhros

• **
  • 200
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #194 : 22 Kasım 2015, 16:22:22 »
Sırf bu Peter Jackson yüzünden kitapların film yapılmasına karşı bir insan oldum o yüzden maalesef affedemiyorum. Umarım Tolkien ailesi bir daha hiçbir kitabın film hakkını birine satmaz. Yönetmenler, şirketler falan Silmarillion'a gözlerini dikmiş durumdalar DİREN TOLKIEN!!