Kayıt Ol

Hobbit Haberleri!

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hobbit Haberleri!
« Yanıtla #120 : 08 Temmuz 2012, 23:55:49 »
Bir de merak ettiğim, yabancılar da dahil olmak üzere "Sözde Hobbit filmi, ama posterde Hobbit yok," tarzı eleştiriler alıyor poster. Sizlerde böyle bir sıkıntı yarattı mı? "Aaa Bilbo nerede, niye bir hobbit ya da cüce eklememişler ki?" tarzı eleştiriler yapıyor musunuz?

Daha önce böyle bir eleştiri yapmamıştım. Çünkü posterde sadece Gandalf'ı gösterse de, mekanın Hobbitlerin mekanı olduğunu açıkça anlayabiliyoruz. Otlar, çayırlar v.s.

Belki de bunu yapma sebepleri, filmin, Gandalf'ın hobbit köyüne gitmesiyle başlamış olabileceğinden kaynaklandığını düşünüyordum. Bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 09 Temmuz 2012, 00:03:48 »
Sonuçta Hobbit, Lord of the Rings serisine giriş niteliği taşıyor. Hikayenin ana kahramanı ve tüm her şeyin oluşumunu sağlayan adam da Gandalf olduğundan posterdeki baş rolü hak ediyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #122 : 09 Temmuz 2012, 09:12:06 »
Yersiz bir eleştiri olmuş bence. Sonuçta filmin asıl afişinde Çıkınçıkmazı'nı terk eden Bilbo'yu görüyoruz o yuvarlak kapının önünde. Bu comic-con'a özel bir afiş ve gayet de şık durmuş.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fëanor

• *
  • 24
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 17 Temmuz 2012, 22:15:33 »
Film yaklaştıkça daha da bir heyecanlanıyorum.İki defa kitabı bitirdim sabırsızlıktan.Her gün fragmanı izleye izleye birebir aklımda oynatabilecek hale geldim.

Legolas'ın ve Galadriel'in filme girmesi pek iyi olmamış. Tabii bu karakterleri sokarken yerlerine geçtiklerini düşündüğüm karakterleri çıkarmamışlarsa o başka. O zaman mükemmel olur. Her zaman Thranduil'i merak etmişimdir. Biraz kibirli bir elf gibi gelmişti bana. Neyse filmde doğum günüme yakın bir zamanda çıkacakmış. Hediye niyetine izlerim artık.

Benim doğumgünümde vizyona giriyor.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 17 Temmuz 2012, 22:30:59 »
Daha önceden söylenildi mi bilmiyorum, ancak Peter Jackson Comic Con'da filmi üçe bölebileceğini açıklamış. Kesin bir şey yok, sadece ihtimal.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
The Hobbit setinden yeni yapım videosu!
« Yanıtla #125 : 27 Temmuz 2012, 18:21:44 »

The Hobbit filminin 8. yapım aşaması videosu geçtiğimiz gün nihayet yayınlandı!

6 Temmuz’da Peter Jackson kendi facebook sayfasında çekimlerin 266 günde sona erdiğini ve post prodüksüyon aşamasının başladığını açıklamıştı. İşte bu yapım aşaması videosu çekimlerin son 10 gününü ve Comic-Con’dan özel görüntüleri içeriyor.

Video ilk olarak Comic Con görüntüleriyle başlayıp daha sonra orada izlettirdikleri görüntülerle devam ediyor. İyisi mi biz lafı fazla uzatmayalım ve videoyu izlemeniz için sizleri BURAYA alalım!

Ayrıca Tekyuzuk.com sitesi videoya Türkçe altyazı hazırlamış. Ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #126 : 30 Temmuz 2012, 20:28:29 »
Peter Jackson yaptıgı son açıklamayla filmin bir üçleme olacağını duyurdu.

Edit: Dedikodu değil, resmi duyuru.
May the force, be with you.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 30 Temmuz 2012, 23:53:41 »
Peter Jackson yaptıgı son açıklamayla filmin bir üçleme olacağını duyurdu.

Edit: Dedikodu değil, resmi duyuru.

Eh, bu kötü oldu işte. Ne zamandır üçe bölünmemesini istiyordum. Bölünmüş. Ama yine de filmi heyecanla beklemeye devam edeceğiz.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #128 : 31 Temmuz 2012, 12:48:59 »
Dört yüz küsür sayfalık kitabı üçe bölmeyi başaran senaristlere şapka çıkarıyorum.
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı AsMoDeUs

• *
  • 1
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 31 Temmuz 2012, 15:23:10 »
Kitap üçe bölünmüyor, film ana tema olarak Hobbit kitabını baz aldığı için ismi Hobbit. Misal Dol Guldur olaylarını Hobbit kitabında bulamazsınız, ama kronolojik olarak aynı zamana denk geldiği için, doğru bir karar ile filme eklenmiş.. Yoksa Necromancer'ı görmeyi nasıl umabilirdiniz ki? Keza Necromancer Hobbit kitabında geçmez, Yüzüklerin Efendisi'nde Gandalf'ın anlattıklarıyla öğreniriz. Peter Jackson Hobbit kitabı dışında gelişen ve diğer Orta Dünya kitaplarından öğrendiğimiz olayları, kronolojik sırasına göre aktarma kararı almış durumda.. Ayrıca şu an varolan çekimler 3'e bölünmeyecek. 3. film Yüzüklerin Efendisi ile Hobbit arasındaki kalan zamanı baz alacak. 125 sayfalık eldeki verilerden yola çıkılarak,muhtemelen seneye yazın 3. film için kameralar tekrar kayıt diyecek. Ayrıca bu arada kalan zaman dilimine de vakit ayrılacağı için, Yüzüklerin Efendisi'nden bazı sürpriz isimleri görmemiz kuvvetle muhtemel. Misal Aragorn, Sam, Merry ve Pippin gibi..

Çevrimdışı TheSpell

• 826
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 31 Temmuz 2012, 15:40:28 »
Kitap üçe bölünmüyor, film ana tema olarak Hobbit kitabını baz aldığı için ismi Hobbit. Misal Dol Guldur olaylarını Hobbit kitabında bulamazsınız, ama kronolojik olarak aynı zamana denk geldiği için, doğru bir karar ile filme eklenmiş.. Yoksa Necromancer'ı görmeyi nasıl umabilirdiniz ki? Keza Necromancer Hobbit kitabında geçmez, Yüzüklerin Efendisi'nde Gandalf'ın anlattıklarıyla öğreniriz. Peter Jackson Hobbit kitabı dışında gelişen ve diğer Orta Dünya kitaplarından öğrendiğimiz olayları, kronolojik sırasına göre aktarma kararı almış durumda.. Ayrıca şu an varolan çekimler 3'e bölünmeyecek. 3. film Yüzüklerin Efendisi ile Hobbit arasındaki kalan zamanı baz alacak. 125 sayfalık eldeki verilerden yola çıkılarak,muhtemelen seneye yazın 3. film için kameralar tekrar kayıt diyecek. Ayrıca bu arada kalan zaman dilimine de vakit ayrılacağı için, Yüzüklerin Efendisi'nden bazı sürpriz isimleri görmemiz kuvvetle muhtemel. Misal Aragorn, Sam, Merry ve Pippin gibi..

Söylediklerinden haberim yoktu. Böyle olmasına sevindim cidden. Yani sadece Hobbit kitabını üçe bölseydi, bir çok sorun çıkabilirdi. Kitap kısa olduğu için her film daha kısa olmak zorunda kalırdı, bu yüzden ek sahneler eklerlerdi. İyice kötüleşirdi. Daha iyi olmuş bu şekilde.

Ayrıca bu arada kalan zaman dilimine de vakit ayrılacağı için, Yüzüklerin Efendisi'nden bazı sürpriz isimleri görmemiz kuvvetle muhtemel. Misal Aragorn, Sam, Merry ve Pippin gibi..

Buna da çok sevindim. Umarım olaylar dediğin gibidir. Eğer değilse, vay halimize.

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
« Yanıtla #131 : 31 Temmuz 2012, 16:35:17 »

Bu bugün aldığım en güzel haber. :)
Bir yıl gibi bir süreden sonra tekrar gündeme geri dönmeye çalışıyorum, bazı konularda "dünyadan haberi olmamak" deyiminin canlı kanıtıyım şu sıralar :D
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
The Hobbit “Üçleme” Oldu!
« Yanıtla #132 : 01 Ağustos 2012, 14:14:15 »

Birkaç gündür The Hobbit filminin üçleme olacağıyla alakalı etrafta yayılan söylentiler, Peter Jackson‘un yayımladığı bir yazıyla artık söylenti olmaktan çıktı ve resmiyete döküldü!

Peter Jackson The Hobbit filminin üçleme olacağını facebook sayfasında paylaştığı metin ile resmen duyurmuş oldu. Ekibiyle toplanıp çekimleri izlediğini söyleyen Jackson, sonunda bu filmi üçleme olarak daha iyi yansıtabileceklerini dile getirdi.

Bakın tam olarak ne yazmış:

Alıntı
Sadece çekimlerin en sonunda oturup çektiğiniz filmi seyretme şansınız oluyor. Yakın zamanda Fran, Phil ve ben  daha tamamlanmamış ilk düzenlemesini izledik filmin – ve bir de ikincisinin büyük bir kısmını. Hikâyenin bir araya gelişini karakterlerin güçlerini ve bir arada hayata gelişini keyifle izledik. Bir soruya yanıt verebildiğimizi düşünüyorum: Hikâyenin biraz daha fazlasını anlatmak için elimizdeki bu şansı iyi değerlendirebildik mi? Film yapımcıları ve fanlar olarak, bizim perspektifimizden bu sorunun yanıtı ‘evet.’

Bizler bu şansı değerlendirmeseydik Biblo Baggins, Büyücü Gandalf, Erebor Cüceleri ve Necromencerların doğuşu, Dol Guldur Savaşı’nın ne kadar eksik kalacağının farkındaydık. Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi kitabının açıklamalar kısmının, bize Biblo Baggins’in maceralarını ve Ortadünya tarihinin bazen tehlikeli bazen de heyecan verici hikayesini anlatmakta zengin kaynak oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Yani, New Line Cinema, Warner Bros Piscures, Metro-Goldwyn-Mayer, Wingnut Films ve tüm Hobbit film ekibi adına açıklamak isterim ki iki film olarak başladığımız proje üç filme çıkarılmıştır.

Bu gerçekten de beklenmedik bir hikâye oldu ve Profesör Tolkien’in kendisinin de dediği gibi ‘Anlatıldıkça büyüyen bir hikâye.’

Peter J.

Serinin binlerce takipçisi şimdiden iki kola ayrılmış durumda. Bir grup serinin iki filmle kalması konusunda ısrarcı, diğer grup ise bir yıl fazladan Orta Dünya şölenine katılacağı için sevinçli.

Açıkçası üçüncü film hakkında farklı farklı konuşmalar sürmeye devam ediyor. The Hobbit‘in normal iki filme biteceği ve üçüncü filmin Hobbit ile Yüzüklerin Efendisi arasındaki zamanı anlatacağını ve böylece Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki karakterleri tekrar göreceğimiz söylentiler arasında. Bunları gelecek zamanlarda hep beraber göreceğiz.

Serinin ilk filmi “Hobbit: Beklenmedik Bir Yolculuk” Aralık 2012′de vizyona girecek.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #133 : 01 Ağustos 2012, 16:03:32 »
Yazı dün değil, daha once yayınlandı.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 01 Ağustos 2012, 16:07:52 »
Yazı dün değil, daha once yayınlandı.

Portaldaki haberi birkaç gün arayla taşıdığım için böyle bir sorun olabiliyor.

Düzenleme: İki 'dün' kelimesini silerek mesajı değiştirdim.