Kayıt Ol

Harry Potter || Soru&Yardım

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
Harry Potter || Soru&Yardım
« : 19 Kasım 2010, 10:44:04 »
Harry Potter ile ilgili sorularımızı soruyoruz bilenler cevaplıyor. :)

İlk soru benden;
Büyücüler normal silahlarla ölmüyorlar mı? Yani şimdi Zümrüdü Anka Yoldaşlığı eline Sniper ları, Kaleşnikof ları falan alıp da dalmaz mı Ölüm Yiyenlere? Kafam karıştı şimdi  :hıö  :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Harry Potter || Soru&Yardım
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2010, 11:38:35 »
O şekilde öldürülebileceklerini sanmıyorum. Buna örnek olarak, Neville'in kofti mi olup olmadığına bakmak için amcasının son çare olarak onu yüksek bir yerden bırakmasını(daha doğrusu elinden düşürmesini) verebiliriz. Kendisi bir top gibi yerde sekmiş ve ölmemişti. Bu da onun büyücü güçlerinden ötürü gelişen bir durumdu.

Yüksek yerlerden düşerek ölmeyen, sadece düşünceleriyle sinir oldukları kişileri şişiren(bkz.Harry) büyücülerin silahlarla öldürülebileceklerini düşünmüyorum. Zaten silahlar muggle icadı ve bahsettiğimiz kişiler büyücü. Bu durumda kendi güçlerinin onları yok etmesi, yani büyülerle öldürülmeleri bence daha mantıklı.

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Kasım 2010, 11:51:40 »
Kİ biraz asılsız olsa benim de şöyle bir düşüncem var:

Hazal Ablanın da söylediği gibi silahlar Muggle icadı. Bundan ötürü büyücülerin asalarına karşı pek bir etkisi olamaz. Özellikle de bir düello esnasında elinde asası olan bir büyücüye karşı Kalaşnikof u kaldırırsan, tetiğe bile basamadan veda edersin :)

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2010, 22:30:07 »
:) Ne bileyim Zümrüdü Anka Yoldaşlığı' nı izliyordum. Sıkıldım yarısında bırakıp TV ye geçtim. TV de de bol silahlı bir film vardı. Kısa devre yaptı ondandır. ;D Neyse. Başka sorularımda çıkar. Şimdi aklıma gelmiyorlar. :) Teşekkürler yanıt için.

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Rom: 2
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2010, 19:51:37 »
İnsan neden ölür iyi de? Vücüdundaki hayati bir organın, bir dokunun işlevini yitirmesiyle ölür. E sonuçta bu silahlardan çıkan mermiler insanı öldürebilir. Muggle icadıyla ölmez diyenlere bir örnek;

Spoiler: Göster
Dobby, bıçakla ölmüştü.

Sonuçta ölebilirler diyorum. Ama kullanmayı bildiklerinden şüpheliyim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2010, 20:17:08 »
Muggle icadıyla ölmez diyenlere bir örnek;

Dobby, bıçakla ölmüştü.

Biz büyücülerden bahsediyoruz.
Dobby büyücü mü?

Yüksek yerlerden düşen kişilerin de beyninin darmadağın olması lazım aslında, ama oluyor. Senin açından bakarsak şöyle bir cevap verilebilir mermi onlara gelmeden büyülerle onu uzaklaştırabilirler pek ala.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Kasım 2010, 21:03:34 »
Söz konusu soru "Wolverine mi döver Yeşil Dev mi"ye döndü adeta. Hulk tek darbede tüm kemiklerini kırar. Ama Wolverine de iyileşir? Ama Wolverine Hulk'a istediği kadar saldırsın, sinirlendirmekten öte bişey yapamaz. Hulk sinirlendikçe daha güçleniyor. Ama adamın adamantium iskeleti var. Ama adam yeşil. Ama adamın sakalları var. Ama diğeri doktor. Ama...

Böyle bir konuya ciddi ciddi cevap yazacağımı hiç düşünmezdim ama, buyrun;

Eğer büyücülerin gözüne soka soka normal bir silahla saldırırsan, evet sen tetiğe dokunamadan havaya uçarsın. Ya da adamlar ışınlanabiliyorlar sonuçta, sen istediğin kadar tara sağı solu.

Ha yok, büyücü tehlikenin farkında değilse; özenle yerleştirilmiş bir bomba, iyi bir sniper ya da bulundukları mekanın üstüne düşen bir nükleer bomba da pekala iş görür.

Bu yüksekten düşme konusunda da, yanlış hatırlamıyorsam üçüncü kitapta Harry maç esnasında süpürgesinden düşmüştü. Ve hayır, sekmedi. Tüm kemikleri kırıldı.

Son olarak;

Sıradaki soru.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 20 Kasım 2010, 21:13:44 »
Söz konusu soru "Wolverine mi döver Yeşil Dev mi"ye döndü adeta. Hulk tek darbede tüm kemiklerini kırar. Ama Wolverine de iyileşir? Ama Wolverine Hulk'a istediği kadar saldırsın, sinirlendirmekten öte bişey yapamaz. Hulk sinirlendikçe daha güçleniyor. Ama adamın adamantium iskeleti var. Ama adam yeşil. Ama adamın sakalları var. Ama diğeri doktor. Ama...

Böyle bir konuya ciddi ciddi cevap yazacağımı hiç düşünmezdim ama, buyrun;

Eğer büyücülerin gözüne soka soka normal bir silahla saldırırsan, evet sen tetiğe dokunamadan havaya uçarsın. Ya da adamlar ışınlanabiliyorlar sonuçta, sen istediğin kadar tara sağı solu.

Ha yok, büyücü tehlikenin farkında değilse; özenle yerleştirilmiş bir bomba, iyi bir sniper ya da bulundukları mekanın üstüne düşen bir nükleer bomba da pekala iş görür.

Bu yüksekten düşme konusunda da, yanlış hatırlamıyorsam üçüncü kitapta Harry maç esnasında süpürgesinden düşmüştü. Ve hayır, sekmedi. Tüm kemikleri kırıldı.

Son olarak;

Sıradaki soru.

Tüm eğlenceyi kaçırdın madcap, ne güzel tartışılıyordu bu önemli konu :(
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #8 : 20 Kasım 2010, 21:15:35 »
İbretlik cevabın için teşekkürler Madcap. O zaman Rowling Teyze' ye suçu atıp sessizce uzaklaşalım. Yeni sorun gelince toplanırız. :)

Çevrimdışı Cúthalion

• **
  • 149
  • Rom: 2
  • Smaug
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2010, 21:28:42 »
Muggle icadıyla ölmez diyenlere bir örnek;

Dobby, bıçakla ölmüştü.

Biz büyücülerden bahsediyoruz.
Dobby büyücü mü?

Yüksek yerlerden düşen kişilerin de beyninin darmadağın olması lazım aslında, ama oluyor. Senin açından bakarsak şöyle bir cevap verilebilir mermi onlara gelmeden büyülerle onu uzaklaştırabilirler pek ala.

Gücünün yetmesi ayrı şey, ölebilmeleri ayrı şey. Yani sonuçta kurşun, o kişinin kalbini işlemez hale getirerek ölüme sebep olabiliyor. Bundan bahsediyorum ben. Ölüm sebebi olabilir yani. 

Çevrimdışı suphi

• **
  • 53
  • Rom: -2
  • En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Nisan 2011, 15:23:21 »
Ya şimdi benim merak ettiğim severus kac kere voldemortu arkası dönük yakaladı.ve illa Harry olacaksa
 Yedinci kitapta bağıran barakada Harry de Voldemortu arkası dönük görmüştü

En KöTüLeRiN bİlE iYi NeDeNlErİ vArDıR

« Yanıtla #11 : 26 Nisan 2011, 13:41:21 »
Bende birşey sorcam Testralle ilgili . Harry onları 5.yıla kadar göremiyordu ama nasıl göremez sonuçta Cedric'den önce anne babasının ölümünü görmedi mi . Klavyede soru işareti bozuk idare ediverelim :D

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Nisan 2011, 17:50:41 »
Bende birşey sorcam Testralle ilgili . Harry onları 5.yıla kadar göremiyordu ama nasıl göremez sonuçta Cedric'den önce anne babasının ölümünü görmedi mi . Klavyede soru işareti bozuk idare ediverelim :D

Harry anne ve babasının ölümünü görmedi, göremedi. O sırada ya ağlıyordu ya da uyuyordu (büyük ihtimalle uyuyordu), gözlerini açtığında gördüğü şey sadece yeşil bir ışıktı. Peki o sahneleri nasıl hatırlıyor dersen Ron'dan şu replik gelsin:

"Hağğy, o yağa izi!"

Yara izi Voldemort ile olan bağıydı ve Voldemort'un bildiklerini bilebilir, hatırladıklarını hatırlayabilirdi ama bu kadar becerikli bir büyücü değildi, ve en mantıklı açıklama şu herhalde: Voldemort ona gösterdi. 4. yılda Cedric gözünün önünde ölünce testralleri görmeye başladı.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2011, 20:20:38 »

Harry anne ve babasının ölümünü görmedi, göremedi. O sırada ya ağlıyordu ya da uyuyordu (büyük ihtimalle uyuyordu), gözlerini açtığında gördüğü şey sadece yeşil bir ışıktı. Peki o sahneleri nasıl hatırlıyor dersen Ron'dan şu replik gelsin:

"Hağğy, o yağa izi!"

Yara izi Voldemort ile olan bağıydı ve Voldemort'un bildiklerini bilebilir, hatırladıklarını hatırlayabilirdi ama bu kadar becerikli bir büyücü değildi, ve en mantıklı açıklama şu herhalde: Voldemort ona gösterdi. 4. yılda Cedric gözünün önünde ölünce testralleri görmeye başladı.

Dogru sanırım uyuyordu . Hatta sonra uyanıp Voldemort'u görünce aglamaya falan başlıyordu .

Çevrimdışı Legend

• 590
  • Rom: 18
  • I write because your wrong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 30 Nisan 2011, 11:17:39 »
Bellatrix'le Voldemort'un bıçaklarının büyülü olma gibi bir durumları olamaz mı? Çünkü o kadar güçlü büyücüler bence normal bıçaklar taşımazlar.