Kayıt Ol

Film hataları

Çevrimdışı Rooney

• **
  • 66
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Film hataları
« Yanıtla #30 : 26 Temmuz 2011, 17:13:59 »
Zümrüdanka Yoldaşlığında bir hata farkettim.Şimdi Harry ve Mr Weasley bakanlığa gidiyorlar duruşma için.Telefon külübesine girecekleri zaman sağ tarafta bir adam var.Girdikleri zaman ise adam kayboluyor.Yani aslında pek anlatamadım ama o sahneyi seyrederseniz bariz bir çekim hatası :)

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #31 : 08 Ağustos 2011, 23:35:43 »
Daha önce farkedildi mi bilmiyorum.
Şöyle ki;
İlk filmde Hagrid Harry' ye pastayı veriyor. Dedi laf " Hepsini kendim yaptım. Yazıları bile!"
Sonra da okul malzemeleri almak için gittikleri barda (Dumledore' un kardeşinin işlettiği sanırım. Hangi Kapıyı falan aşıyorlar) Voldemort'tan bahsetmeye başlıyor. Adını söyleyemeyince Harry "İstersen yazabilirsin." diyor. Hagrid "Yazma bilmiyorum."
Umarım açık yazdım. :s

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Ağustos 2011, 00:33:45 »
Film hatası olmasa da komik bir sahne vardı Harry Potter'ın 3. filminde. Harry Hipogrif'e yaklaşmadan önce. İşte o sırada kullandıkları hayvancağız ortama doğal gübre üretmekle meşgul oluyor birazcık. (Anladınız siz onu. :D )
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 09 Ağustos 2011, 04:13:52 »
Farkedildi mi bilmiyorum. Belki açıklaması filmde olmuştur hatırlamıyorum ama Spider-Man'de Peter'ın duvarlara tımanabilmesinin sebebi tenindeki değişimse o kıyafeti üzerine geçirdiğinde nasıl duvarlara tırmanabiliyor?
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 09 Ağustos 2011, 23:54:24 »
Farkedildi mi bilmiyorum. Belki açıklaması filmde olmuştur hatırlamıyorum ama Spider-Man'de Peter'ın duvarlara tımanabilmesinin sebebi tenindeki değişimse o kıyafeti üzerine geçirdiğinde nasıl duvarlara tırmanabiliyor?
Başlık sadece Harry Potter'daki film hatalarını kapsıyor, daha dikkatliy.

Yine de:
Spoiler: Göster
O konuda bir açıklama yok. Ama belki de eldivenleri ve botlarının tabanı çok ince olduğundan parmaklarındaki o zımbırtılar kıyafetinin altından da işlevlerini hallediyordur.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 10 Ağustos 2011, 08:31:17 »
Başlık sadece Harry Potter'daki film hatalarını kapsıyor, daha dikkatliy.

Yine de:
Spoiler: Göster
O konuda bir açıklama yok. Ama belki de eldivenleri ve botlarının tabanı çok ince olduğundan parmaklarındaki o zımbırtılar kıyafetinin altından da işlevlerini hallediyordur.

Ah evet dikkat etmemişim. Neyse artık  :-[
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı H_Potter

• *
  • 10
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 27 Ağustos 2011, 21:27:22 »
Bence bunlara hata denmez.Koskoca film yapımcıları kitapda olupda filme aktarmamaları resmen kasıtlıdır.A-Z aynı olsaydı adı film olmazdı bence.

Çevrimdışı Nate

• *
  • 28
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 02 Aralık 2011, 17:22:23 »
Açıkçası ben bunları hata olarak görmüyorum. Sonuçta 1100 sayfalık bir kitabın tamamını detaylarıyla 2 saate sığdırmalarını beklemiyordunuz değil mi? :)

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 02 Aralık 2011, 19:51:32 »
Bence bunlara hata denmez.Koskoca film yapımcıları kitapda olupda filme aktarmamaları resmen kasıtlıdır.A-Z aynı olsaydı adı film olmazdı bence.
Açıkçası ben bunları hata olarak görmüyorum. Sonuçta 1100 sayfalık bir kitabın tamamını detaylarıyla 2 saate sığdırmalarını beklemiyordunuz değil mi? :)
Adamlar sadece kısıtlamaya gitmiyorlar ki, bazı bölümleri direk değiştirip başka bir şey koyuyorlar. Ayrıca 1100 küsür sayfalık kitabın filmi 500-600 küsür sayfalık filmden kısa. Yeterli gelmiyor, tatmin etmiyor doyurmuyor hiçbir film. Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın kitabına bak filmine bak ya... Aksiyon yerde, soru işaretleri oluşmuyor önceden oluşanlar laf olsun diye geçiliyor. Nerde Felsefe Taşı nerde Sırlar Odası nerde Zümrüdüanka Yoldaşlığı... 4. kitabın filminden sonrakiler izlenilmeye bile değmez, belki Ölüm Yadigarları'nın 2. kısmını da katabiliriz iyilerin arasına. Onu da iki kısma böldüler parasal sebeplerden. Koysalar 3-4 saat film kim izlemeyecekti ki.

Çevrimdışı glamdring

• *
  • 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 03 Ocak 2012, 14:51:07 »
O kadar hata doluydu ki; hata değil, doğruları aramak ve maddelerle yazmak lazım. Kitaba uyma şöyle dursun, film serileri kendi içinde bile tutarlılık göstermiyor. Bu yüzden çok konuştuğum, sinirlendiğim, sinirlenince iyice daha fazla konuştuğum, kısaca zıvanadan çıktığım için en iyi arkadaşım bile, huyumu bildiğinden, benimle izlemek istemedi. Elbette tamamen kitapla muhteşem bir uyum beklemiyorduk ama kitaba tecavüz edilmesi? İşte bunu kaldıramam dostum.