Kayıt Ol

Örnek Bir D&D Oyunu Paylaşımı

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
Örnek Bir D&D Oyunu Paylaşımı
« : 09 Ocak 2011, 12:55:40 »
Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşlarım ve ben D&D oynamaya çalışıyoruz fakat bu konuda başarılı olamıyoruz sanırım çünkü oyunun kurallarını,nasıl oynanacağını tam olarak bilmiyoruz.Yani şöyle söyliyim DM'miz güzel bir senaryo,harita hazırlıyor fakat zar kullanma,skillerin kullanımı,level atlama gibi konuları pas geçiyoruz.Bir tane Player Handbook 3.5 aldık ırkların genel özellikleri,sınıflar vb konularda yardımcı olmasına rağmen tam olarak istediğimiz yardımı sağlamadı.Trabzon'da D&D oynayan olmadığından izleyip öğrenme şansımızda yok malesef.Sitedeki örnek çok yardımcı oldu ama bunun gibi birkaç örnek daha olsa bizim gibi oyunu bilmeyenler için çok faydalı olur.Siz eminim sürekli oyunlar oynuyorsunuzdur bir tanesini video'ya almanız ve burada paylaşmanız bizim için çok iyi olur gerçekten.Oyunun küçük bir bölümünü alsanız yeterli olacaktır.Hem site için de güzel bir çalışma olacağını düşünüyorum.Eğer zaten böyle videolar internette mevcutsa linkini paylaşırsanız sevinirim.Ben aradım ama bulamadım.Teşekkürler şimdiden.Sevgi ve saygılarımla...
Chief, I can't take it no more.

Çevrimdışı Jean Valjean

• **
  • 281
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Örnek Bir D&D Oyunu Paylaşımı
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2011, 13:25:36 »
Aslında ara ara MSN Topluluğu Oyunları başlığı altındakiler gibi oyunlar düzenlenmekte. Tabii bunları yakalamak çok kolay olmuyor. Bu yüzden size önerim diğer kural kitaplarını da indirip oyun hakkında bilgilenmenizdir. Özellikle DM'iniz için DM's Guide çok büyük bir önem teşkil edecektir.

Bunların haricinde Monster Manual kitabı da kurallı bir şekilde oynamanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Ancak video fikrini beğendim, sömestr tatilinde bir KayıpRıhtım buluşması daha düzenlenirse kameralama yoluna gidilebilir diye düşünüyorum.

Şöyle bir şey daha var ki; DM işini hallettiyseniz gerisi gelecektir.
He Who Dwells Beneath The Waves

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2011, 13:31:34 »
Bizde, Player's Handbook ve Monster Manual var. 4th Edition. Çat pat, anlayabildiğimiz kadarıyla oynuyoruz. Ben Dm olmaya çalışıyorum, arkadaşlarla... Baya bi eğleniyoruz ama, doğru mu yapıyoruz yanlış mı yapıyoruz haberimiz yok. :) O yüzden ben de beklemekteyim eğer öyle bir kamera şeysi olursa.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2011, 13:57:20 »
http://www.kayiprihtim.org/forum/vampire-hunt-vtm-oyunu-oyun-loglari-t7802.0.html

şurada oynadığımız oyunun tüm logları mevcut. Oyun dinamiğini göremezsin ama en azından konuşmalar vs mevcut

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2011, 15:55:33 »
Teşekkürler Malkavian, daha önceden okumuştum orayı fakat esas önemli olan o dinamik işte...

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2011, 16:08:27 »
Aslında ara ara MSN Topluluğu Oyunları başlığı altındakiler gibi oyunlar düzenlenmekte. Tabii bunları yakalamak çok kolay olmuyor. Bu yüzden size önerim diğer kural kitaplarını da indirip oyun hakkında bilgilenmenizdir. Özellikle DM'iniz için DM's Guide çok büyük bir önem teşkil edecektir.

Bunların haricinde Monster Manual kitabı da kurallı bir şekilde oynamanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Ancak video fikrini beğendim, sömestr tatilinde bir KayıpRıhtım buluşması daha düzenlenirse kameralama yoluna gidilebilir diye düşünüyorum.

Şöyle bir şey daha var ki; DM işini hallettiyseniz gerisi gelecektir.

Şimdi şöyle bi şey var bizim inglizceler pek sağlam değil :) Bildiğim kadarıyla türkçe DM kitabının türkçesi de yok.Dediğim gibi DM'miz var ama oyunun kuralları hakkında bir bilgimiz olmadığından oynayamıyoruz doğru düzgün.MSN oyunlarını da bundan sonra takip etmeye çalışacağım.

http://www.kayiprihtim.org/forum/vampire-hunt-vtm-oyunu-oyun-loglari-t7802.0.html

şurada oynadığımız oyunun tüm logları mevcut. Oyun dinamiğini göremezsin ama en azından konuşmalar vs mevcut

Logların hepsini okumadım henüz eve gidince okuyacağım ama anladığım kadarıyla D&D değil bu.Zaten önemli değil o kadar bizim için önemli olan oynanıştı.Teşekkür ettim loglar için.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2011, 16:12:39 »
Alıntı
Şimdi şöyle bi şey var bizim inglizceler pek sağlam değil

Dert etme öyle fazla bir ingilizce gerekmez. Sözlüğe baka baka halledersiniz.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Ocak 2011, 16:59:51 »
Çoğu şey sözlükte çıkmıyor.

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Ocak 2011, 17:03:23 »
Çoğu şey sözlükte çıkmıyor.

Cep sozluklerinden cikmamasi dogaldir. Buyuk bir sozluk olsa iyidir de, en guzeli internetten bakmak. Zargan falan var pek cok secenek veriyor dogru anlami bulmaniz sorun olabilir bir tek. Ama bir seyi reism olarak aratip ne olduguna bakmak falan da ise yarar bir yontem. Kisacasi, internet ingilizce ustune kurulu. Biraz ustune giderseniz hallolur. Ugrasma meselesi.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Ocak 2011, 17:14:32 »
Hmm... Bundan sonra internet deneyelim bakalım. Teşekkürler. :)

Çevrimdışı TheWaLL

• **
  • 67
    • Profili Görüntüle
    • X Sonsuza Giderken
« Yanıtla #10 : 09 Ocak 2011, 21:12:14 »
İnternetten e-bookları indirip onlardan yararlanmaya çalışacağız.Artık ne kadar çevirebilirsek :) Video için ne düşünüyorsunuz yapılabilir mi?