Kayıt Ol

Forrest Gump

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Forrest Gump
« : 21 Ocak 2008, 22:21:29 »

Tür : Macera / Dram / Komedi
Yönetmen : Robert Zemeckis
Senaryo : Eric Roth , Winston Groom (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Don Burgess
Müzik : Alan Silvestri
Yapım : 1994, ABD , 142 dk.

Oyuncular

Tom Hanks (Forrest Gump) , Robin Wright (Jenny) , Gary Sinise (Teğmen Taylor) , Hanna R. Hall (Genç Jenny) , Mykelti Williamson (Bubba) , Sally Field (Annesi)  

"Dünyaya Forrest Gump'ın gözleriyle baktıktan sonra bir daha hiç bir şey aynı olmayacak"

Öykümüz düşük I.Q. sahibi Forrest Gump'ın yaşamını ve hayatının aşkı olan Jenny ile tanışmasını anlatıyor. Film boyunca, Gump'ın aralarında Elvis Presley, Kennedy, Nixon'ın da olduğu tarihsel kişilerle kaza eseri tanışmasını 50'lerden 70'lerin sonuna kadar gelen bir süre zarfında izliyoruz.

Gump tamamen tesadüf olarak Vietnam savaşına ve Amerikan yakın tarihinin önemli olaylarına şahitlik ediyor ve hatta rol alıyor. Ancak bilmeden yaptıklarının ne kadar önemli sonuçları olduğundan da bihaber durumda.

Çevrimdışı LinkinLady

• **
  • 258
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Forrest Gump
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2008, 22:22:56 »
İzlemiştim bu filmi, çok güzel bence...

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2008, 00:01:53 »

Aklımdan geçen bütün filmleri koydun sırasıyla. Bi tane daha var bekliyorum bakalım onu da koyucak mısın :D

Bu arada film mükemmeldir tavsiye ederim. Aklımda çok fazla söz kalan filmlerdendir. (Hayat bir kutu çikolata gibidir.)
try again fail again fail better

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2008, 16:19:40 »
Süper bi film yavs :D

Çevrimdışı Mithrandir

• *
  • 43
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2008, 16:21:08 »
süper ötesi 1 film. bu film gibi gökkuşağı adam filmi de çok güzel. ikisinin durumları daha farklı ama bence 2si de izlenmesi gereken filmlerden

Çevrimdışı Legolas

• 810
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2008, 16:33:43 »
Ayrıca Tom Hanks'ın çok sevdiğim bi filmi olan Cast Away'ı izlemenizi tavsiye ederim

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2008, 21:54:45 »
Tom Hanks'in oynadığı nadir kaliteli filmlerden. Eski bir o kadar güzel. Anlaşılan bu sitede sağlam filmden elemanlar bulunuyomuş :D
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Huor Eärfalas

• 620
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Ocak 2008, 22:18:52 »
Dur forrest dur! :D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2008, 22:15:48 »
Bugün ingilizce dersinde izledik. Çok çok güzel bi filmdi. (= Unutulmaz filmlerimden olcak sanırım.. :melk

Çevrimdışı fluffy_drei

• *
  • 22
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2008, 22:33:04 »
waaaayyy !!! dünyanın bi yerinde benden başka Forrest Gump tutkunu insanlar olacağını hiç düşünmezdim :D her yerde insanlara sevdirmeye çalıştım, kim bilir kaç DVD kopyalayıp verdim izlesinler diye, yine de Forrest Gump ı sevmediler nedense :(
hayatımda görsel efeklere sahip olmadan gönlümü fethetmiş bir kaç filmden bi tanesidir... filmden bir sürü replik hala aklımda...

Teğmen Dan, Benjamin Buford (Bubba) a der ki : Hey ! sen ! dudaklarını topla yoksa bubi tuzağına takılabilirsin :)

Jenny bi kulüpte çıplak halde elinde bi gitarla çalıp söylemektedir... bi sürü ayyaş da bunu izler, bu sırada Forrest da buraya gelir, adamın birisi Jenny için şöyle der :

- Bİri ona mızıka vermeli bence :)

ya da...

Jenny -- Forrest ? hiç bi kızla birlikte oldun mu ?
Forrest -- İş eğitimi derslerinde hep kızlarla birlikte oluruz zaten.

ya da...

Forrest şans eseri girmeyi başardığı bir Üniversitenin Amerikan Futbolu takımında oynamaktadır...

ilk maçta forrest a top gelir ve forrest bekler, herkes bağırır run forrest !!! diye...
sonraki maçta top forrest a gelince tribünlerde dev gibi bi yazı belirir :) goo !!! forrest hemen emri uygular ve koşar, sayıyı yapar ancak dur diyen olmadığı için stad çıkışından yoluna devam eder ;D
bir sonraki maçta stad çıkışına artık STOP yazısı eklenmiştir ;D

DVD yi takıp izlesem mi ne :) canım çekti :)
Hasta siempre Comandante..!

Çevrimdışı PhoenixMan

• 919
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Haziran 2008, 20:14:49 »
Run Forrest Run!!! evet yaa çok etkleyici bir filmdir bir o kadar da eğlenceli, düşündürüyor, iyi bir film işte bulun izleyin... biz de 7. sınıfta ingilizce dersinde izlemiştik bu filmi tabii daha sonra da izledim... :P

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #11 : 14 Haziran 2008, 20:21:55 »
İlk izlediğimde acayip küçk olduğum için bir anlam veremediğim sadece güldüğüm filmdi. Ama böyle bir kez daha izleyince sahiden etkilenmiştim ve acayip derecede sevmiştim(:. Neden bilmem Hanks'i bi tek bu filminde severim :P

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Haziran 2008, 20:24:03 »
İlk izlediğimde acayip küçk olduğum için bir anlam veremediğim sadece güldüğüm filmdi. Ama böyle bir kez daha izleyince sahiden etkilenmiştim ve acayip derecede sevmiştim(:. Neden bilmem Hanks'i bi tek bu filminde severim :P
Ahah ben de biliyo musun :D

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #13 : 06 Temmuz 2010, 17:09:15 »
Özel bir film, sık rastlanmıyor böylelerine...

"Koş Forrest, koş!"

• **
  • 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2010, 21:04:06 »
Üç kere izlediğim hepsinde de çok beğendiğim film. Çok derin bir konusu var.
+ +