Kayıt Ol

Bugün Ben Şunu Öğrendim:

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
Ynt: Bugün Ben Şunu Öğrendim:
« Yanıtla #90 : 06 Ağustos 2012, 16:00:53 »
FRP zarlarının eve gelen misafir bebelerinin ulaşamayacağı bir yerlere konulması gerektiğini öğrendim.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 10 Ağustos 2012, 22:20:11 »
Ak Şemseddin'in "ak" sıfatını sakalları dolayısıyla değil, köse olması nedeniyle aldığını öğrendim. Ak yüzlü hoca.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 11 Ağustos 2012, 00:19:01 »
Tracy ve Laura Hickman çiftinden şöyle bir proje geleceğini öğrendim.
www.kickstarter.com/projects/albinodragon/dragons-bard
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 13 Ağustos 2012, 14:09:15 »
Tüyap Kitap Fuarı'na gitmek için artık Bakırköy'den servis eziyetini çekmek zorunda olmadığımızı, metrobüs'ün son durağının Tüyap olduğunu öğrendim :)

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 13 Ağustos 2012, 14:43:56 »
Tüyap Kitap Fuarı'na gitmek için artık Bakırköy'den servis eziyetini çekmek zorunda olmadığımızı, metrobüs'ün son durağının Tüyap olduğunu öğrendim :)
İlk kez bu başlıktan işe yarar bir bilgi öğrendim.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

• *
  • 37
  • Rom: 0
  • Charna'nın yüreği adına!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 31 Ağustos 2012, 23:01:24 »
Yazıcı resimleri yazdırmayınca iki tane geçirmenin yazıcıyı bozabileceğini öğrendim.
aynaya baktığınızda suçluluk duygusu hissediyorsanız
gerçekleri öğrenmişsinizdir

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 27 Ekim 2012, 19:39:46 »
Öğreneli bir hafta oldu ama şunu öğrendim: Tarih sözlüsünde arkadaşınızdan kopya isteyince kopyayı veren arkadaşa 2 eksi size 1 eksi atılınca arkadaşınızla aranız bozuluyor denemeyin değmez...
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 27 Ekim 2012, 20:18:19 »
Okullarda öğrencilere hala - verildiğini öğrendim.

Uzaylılar bir gün Dünya'ya saldırırsa, ilk önce büyük şehirlere saldıracaklarından dağlara kaçmak gerektiğini öğrendim.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 27 Ekim 2012, 20:39:24 »
İlk dönem sonuna kadar Antalya'ya gidemeyeceğimi ve 25 saat devamsızlığım kaldığını öğrendim...

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 04 Kasım 2012, 23:29:51 »
Ben bugün Dürbün'ü ne kadar sevdiğimi bir kere daha öğrendim. Eğlendim gece gece ya.

Şu Dürbün'den öğrendiklerimi bir gün konu halinde yazacağım, vallahi çok eğleneceğiz.

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 04 Kasım 2012, 23:51:36 »
İnsanların hafta sonlarını, tatillerini, akşamlarını hatta gece uykunu feda bile etsen yine de seni eleştirebilmek için ortaya bir sebep sürebileceklerini öğrendim.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 05 Kasım 2012, 00:40:28 »
Şarapçıyı görüp ıyyy şarapçı demek yerine. Gidipte abi sen neden bu hallere düştün diye sormak gerektiğini öğrendim.
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 05 Kasım 2012, 00:44:59 »
Uzun zamandır gittiğim ancak hiç muhabbet etmediğim sahafçı abinin çok güzel küfrettiğini öğrendim. Şiir gibi.

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
« Yanıtla #103 : 05 Kasım 2012, 01:23:48 »
Günde en az 2 saatim kitapçıda geçiyor, haftasonları bu süre biraz artıyor genelde. Çok güzel sohbetlere misafir oluyorum ve gelen müşterilerle de ilgileniyorum. Halkımız kitaplara gereken önemi vermiyor, orada binlerce kitaplık bir hazine yatarken girip 5 dakikasını dahi ayıramıyor. Çok ilginç diyaloglara şahit oluyorum. Kitapların bulunduğu bir ortamda bulunmaktan mutluyum. Kendimi bu konuda, bugün bir kez daha şanslı hissettim ve genel anlamda birçok şey öğrendim.

Çevrimdışı KingKiller

• 519
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 10 Kasım 2012, 21:08:00 »
Emuk gece gece güldürdün ya. :D
“Ona reddedemeyeceği bir teklif sunacağım” ( Don Vito Carleone)