Kayıt Ol

Kan Muskaları Destanı - Hamit Çağlar Özdağ

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kan Muskaları Destanı - Hamit Çağlar Özdağ
« : 17 Şubat 2011, 12:11:45 »

Darius Lancelot ve Hamit Çağlar Özdağ‘ın beraber yazdıkları Kan Muskaları Destanı'nın ilk kitabı olan Anstorra geçtiğimiz günlerde İkinci Adam Yayınları‘ndan çıktı!

Alıntı
Kim demiş Anadolu’da ejderhalar yok diye, hatta elf de var cüce de…

Doğunun meyveleriyle efsunlanmış, Anadolu üzümlerini harmanlayan, batıda kök salan meşelerden ehil ellerce bükülen fıçılarda olgunlaşmış içimi güzel bir şarap var elinizde, yeterince yıllandı, artık zihninizin seçici damağına sunulmaya hazır.

Kitabın detaylı tanıtım yazısı ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Kan Muskaları'nın ikinci kitabı "Alametler" Çıktı!
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2011, 20:03:31 »

Geçtiğimiz aylarda ilk kitabı Anstorra ile başladığımız Kan Muskaları Destanına Alametler ile hız kaybetmeden devam ediyoruz!

Yazarlarının zihnindeki ikinci bağ bozumundan olma kıpkırmızı bir şarap var elinizde, doğunun meyvelerinin günbegün baskınlaştığı, batılı meşelerin fıçılarında dinlenmiş buruk bir lezzet sunuluyor zihninizin damağına. Tadına bakınca Anadolu'yu, güneşe tutup rengini hazmettikçe büyünün dokunuşunu hissedeceksiniz.

Destan altı kitaba hükmedecek, nargile tüttüren külhanbeylerinin şehri Anstorra'daki hesaplaşma bitti, diri delikanlılara düşen artık yola koyulmak, dertlerini anlatıp yandaş toplarken bir yandan da yüreklerinde kopan fırtınada önlerini görebilmek. Zamanı geldi, kılıca eşlik eden cirit savrulsun, dostla düşmanı ayıran elek sallansın...

Oltu taşından tespihin tıkırtısı doğa ananın ta kendisini sinirlendirirken Kanlı Ozanlar'a katılın, gençlik ateşiyle sevişen zihinlerin resmine bakacak, satırlarda çıplak keyif taneleri bulacaksınız.

Darius Lancelot ve Hamit Çağlar Özdağ'ın beraber kaleme aldıkları kitabın det aylı tanıtım yazısı ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı aksuvar

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Kan Muskaları
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2011, 07:30:38 »
Merhabalar;

Site içerisinde arama yapmama rağmen bulamadım, galiba yok. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Henüz okuma şerefine nail olamadım D&R sağ olsun  >:( ama aşağıdaki siteyi incelerseniz okumama rağmen neden tavsiye ettiğimi idrak edeceksinizdir. Teşekkürler  :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Muskaları
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2011, 12:55:08 »
Konu mevcut maalesef: http://www.kayiprihtim.org/forum/kan-muskalari-anstorra-t9628.0.html

Yukarda Ana Sayfa, Portal, yardım... yazan yerdeki Ara'yı deneyip Gelişmiş Aramalar seçeneğiyle ararsanız daha sağlıklı sonuç alırsınız. Maalesef arama bölümümüz böyle küçük oyunlar oynayabiliyor.

Bir de, aşağıdaki site demişsiniz ama link yok?

Not: forumda var olan konusuyla sizin mesajınızı birleştirdim.

Çevrimdışı aksuvar

• *
  • 32
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Muskaları- Anstorra
« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2011, 19:31:29 »
www.kanmuskalari.com kaynak sitesi budur...eklemeyi unuttum sanırım...uyarı ve bilgilendirmeler için teşekkürler...

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Muskaları- Anstorra
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2011, 18:31:20 »

İlk iki kitabıyla okuyucuları kendilerine çeken Kan Muskaları Destanı üçüncü kitap İhanetler ile yoluna hız kaybetmeden devam ediyor!

Alıntı
Yazarlarının üçüncü bağ bozumundan olma bu kıpkırmızı lezzet artık içilmeye hazır. Büyünün üzerinde gezindiği, zeytinliklerle süslü diyarlardan gelme bir dem barınıyor sayfalarda. Okudukça doğulu gezginlerin batı coğrafyasında yürüdüğünü göreceksiniz, aman dikkat edin, tarafını belli etmeyenlere acımıyorlar.

Yeryüzü ikiye bölündü, talih gökteki tahtına kurulup insansıların kaderini izlemeye koyuldu. Son savaş gelip çattı işte, meydan muharebesi gün doğumuyla başlayacak, her şeyin yazgısınıysa iki ihanet belirleyecek.

Şu anda online kitap satış sitelerinden temin edebileceğiniz İhanetler'i 2 hafta içinde tüm kitapçılarda bulabilirsiniz!

Hamit Çağlar Özdağ
ve Darius Lancelot'un kaleme aldığı kitabın detaylı tanıtım ve künye bilgisi için buraya tıklayabilirsiniz.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
Kan Muskaları Destanı
« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2012, 23:26:51 »

Hamit Çağlar Özdağ ve Darius Lancelot'tan bir destan!

Doğunun meyveleriyle efsunlanmış, Anadolu üzümlerini harmanlayan, batıda kök salan meşelerden ehil ellerce bükülen fıçılarda olgunlaşmış içimi güzel bir şarap var elinizde, yeterince yıllandı, artık zihninizin seçici damağına sunulmaya hazır.

Destan altı kitaba hükmedecek, nargile tüttüren külhanbeyleri bir köşeden etrafı izlerken tesbih çeken kabadayılarsa şehri parsellemiş hâlde keyif çatıyor. Sokakları silkeleyip kendine getirecek sekiz diri delikanlıysa sizi bekliyor, zifiri gecenin korkusu yüreklere dolmadan efsunlu kelimelerin raksı başlamalı.

Kandır bu kitabın mürekkebi, boğazı kesilen fahişelerin, tecavüze uğrayan bakirelerin, bebeklerini ölü doğuran kadının kanıdır kelimelere can veren. Yetmemiştir bu kadarı, boğazına ok saplanan savaşçının kanına sokakta hadım edilen oğlanın çığlığı katılmış, noktalama işaretleri vazifesi görsün diye aşk ateşinin tutkulu pareleri cümlelerin arasına serpiştirilmiştir. Yaşam mücadelesi katmerli düşmanın ta kendisidir Anstorra şehrinin sokaklarında, adalet unutulmuş, mutluluksa minik katreler hâlinde taşların altına saklanmıştır.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
Kan Muskaları 2 - Alametler
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2012, 23:29:28 »

Yazarlarının zihnindeki ikinci bağ bozumundan olma kıpkırmızı bir şarap var elinizde, doğunun meyvelerinin günbegün baskınlaştığı, batılı meşelerin fıçılarında dinlenmiş buruk bir lezzet sunuluyor zihninizin damağına. Tadına bakınca Anadolu'yu, güneşe tutup rengini hazmettikçe büyünün dokunuşunu hissedeceksiniz.

Destan altı kitaba hükmedecek, nargile tüttüren külhanbeylerinin şehri Anstorra'daki hesaplaşma bitti, diri delikanlılara düşen artık yola koyulmak, dertlerini anlatıp yandaş toplarken bir yandan da yüreklerinde kopan fırtınada önlerini görebilmek. Zamanı geldi, kılıca eşlik eden cirit savrulsun, dostla düşmanı ayıran elek sallansın

Anstorra'da hayata tutunan emektarlar düştü alametlerin peşine, onların peşinden yürüyen bambaşka alametlerdense herkes bihaber. Kervansarayların tozlu avlularında türküler söylenirken şadırvanlar öcülerin
eline düşmüş, yeraltı kabristanlarıysa uyanmayı bekleyen hükümdarlarla dolu. Felek isimli fahişenin kader örgüsü iyice çetrefilli bir hâl aldı artık, kendi elleriyle can verdikleri düşmanla savaşan, birbirlerinin kanını akıtırken gündüzün iki güneşindense gecenin zifiri karasına işveli bakan kardeşler koşuyor sayfalarda. Oltu taşından tespihin tıkırtısı doğa ananın ta kendisini sinirlendirirken Kanlı Ozanlar'a katılın, gençlik ateşiyle sevişen zihinlerin resmine bakacak, satırlarda çıplak keyif taneleri bulacaksınız.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
Kan Muskaları 3 - İhanetler
« Yanıtla #8 : 14 Eylül 2012, 23:31:00 »

Şark güneş olup açtı satırların üzerine, Anadolu'nun tadı kelimelere iyice yerleşti artık. Camgeranların ellerinde can bulan karaflardan akıttık sözcükleri kadehinize, Kan Muskaları'nın dünyasını size sunmaktı niyetimiz.
Yazarlarının üçüncü bağ bozumundan olma bu kıpkırmızı lezzet artık içilmeye hazır. Büyünün üzerinde gezindiği, zeytinliklerle süslü diyarlardan gelme bir dem barınıyor sayfalarda. Okudukça doğulu gezginlerin batı coğrafyasında yürüdüğünü göreceksiniz, aman dikkat edin, tarafını belli etmeyenlere acımıyorlar.

Gulyabaniler sakallarını çekiştiriyor sabırsızlıktan, uçan halıları üzerinde yeryüzünü tavaf eden kara kavuklu cadılarsa kan akıtmak için çok hevesli. Peri bacaları boşluğa uğuldarken hortlaklar girdap olmuş dönüyor her yanda. Hünkarın sorgucu laciverte kesmiş gülüyor bize, şehzadelerin çığlıklarıysa yankılanıyor öte alemlerde. Cariyelerin ruhları kudrete köle edileli çok oldu, bu şekerli lokmaları ısıran zihinse halinden memnun. Geceler şehvetli çıplaklıklarla süslü, gündüzlerse nargileler eşliğinde geçiyor yavaş yavaş. Körpelerin iniltileri bendini aşıp çağlarken o uğursuz tespih ısrarla tıkırdıyor, kemikten olma seslerin tekinsizliği tanrıları bile rahatsız ediyor.
Yeryüzü ikiye bölündü, talih gökteki tahtına kurulup insansıların kaderini izlemeye koyuldu. Son savaş gelip çattı işte, meydan muharebesi gün doğumuyla başlayacak, her şeyin yazgısınıysa iki ihanet belirleyecek.
Çingene falları her zaman doğruyu söyler...

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kan Muskaları 1 - Anstorra
« Yanıtla #9 : 14 Eylül 2012, 23:55:40 »
Alametler'in yarısındayım şu anda. Çirkin yarı elf (yarım elf denmiş, tek eleştirim buraya, yarım elf deyince sakat bir elf geliyor gözümün önüne), elflerden daha güzel ve erkek düşmanı insan genç kız, tespih çeken, mercimek çorbası içen savaşçılar ve yüceler (yüceleri anlatmak çok daha uzun sürer, apayrı bir konu) var eserde, ama hiçbirini yadırgamıyorsunuz. Elf-cüce ırklarından sıkılmış olabilirsiniz, kılıç&büyü öyküleri okumak istemiyor olabilirsiniz. Bütün önyargılarınızı bırakın bir tarafa ve bu kitapları alın. Zira daha önce okuduğunuz kitaplardan tamamen farklı bir dünyaya gireceksiniz, Anadolu'nun topraklarında gezecek, cadılarla, üç harflilerle karşılacaksınız.

Ama bambaşka bir konu, kapaklar. Kapaklara ben hiç önem vermemiştim, ama çevremden kim gördüyse "rüyalarıma girer, bu ne korkunç kapak, korku romanı havası veriyor" gibi tepkiler gösterdi. İlk fırsatta bunların öyküsünü öğrenip burada paylaşacağım, ama bu arada verdiği izlenimin aksine bu kitapların fantastik tarzında olduğunu unutmayın.

Zevkle okuyun :)

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2012, 00:00:25 »
Tanıdığım çok sağlam fantastik-edebiyat okurlarının şiddetle tavsiye ettiği bir kitap. Özellikle Yosun ablanın da "çok iyiydi" yorumundan sonra, listemde Şehir ve Şehir'in bir altına yerleşti.

Ama bambaşka bir konu, kapaklar. Kapaklara ben hiç önem vermemiştim, ama çevremden kim gördüyse "rüyalarıma girer, bu ne korkunç kapak, korku romanı havası veriyor" gibi tepkiler gösterdi. İlk fırsatta bunların öyküsünü öğrenip burada paylaşacağım, ama bu arada verdiği izlenimin aksine bu kitapların fantastik tarzında olduğunu unutmayın.

Hele o ikinci kitabın kapağı nedir öyle :)

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 18 Eylül 2012, 23:02:21 »
İkinci kitabı soluk soluğa bitirdim. Tam bir destan, cümleler şiir gibi akıp gidiyor. Dünya yaratmış uluslararası kitapların arasına girmesi gereken, burada kimsenin alıp okumadığına çok şaşırdığım bir eser. Okuyanlar varsa da lütfen buraya kendi düşüncelerinizi yazın. Beni bu kadar etkileyen çok az kitap oldu, okuyup seven, haketttiği değeri veren başkalarını da görmek istiyorum.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Eylül 2012, 23:30:59 »
Ben bu serinin ilk kitabını gördüm D&R'da. Kapağına baktım baktım: "Da Vinci Şifresi kapağına korkunçlu kadın koymuşlar bu ne len." dedim önce. Sonra "Elf, cüce falan yazmışlar kapağa fantastik galiba bu." diye düşündüm. Sonra arkamı dönüp gittim. Bence kötü bir kapak tasarımı olmuş bu, bana itici geldi. Sanki böyle tövbe yareppim üç harfliler falan çarpmış gibi safdsfdg.

Kapağı bir yana bırakalım. Kitabı Kahlan amnell övmüş, ben de onun yorumuna güvendim. İlk fırsatta alıp okumaya başlayacağım.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Eylül 2012, 23:40:04 »
Seri için kapakları çok büyük dezavantaj. Bu serinin ilk kitabı yayınlandığından beri korku dizisi sanıyorum ben bunu. Yosun abla geçen günlerdeki bir konuşmamızda kitabı övene kadar da korku serisi sanmaya devam ettim.

Yalnız yayınevine çok kızdım. Resmen seriyi böyle kapaklarla harcamışlar. Kendi sermayelerine darbe indirmişler böyle yaparak. Neden bu kapaklar seçildi, akıl sır erdirmek mümkün değil. Hani şekilciliği geçtim, kitabın türünü yansıtmıyor en başta.

High fantasy'den bir hayli uzak kalmıştım. Açıkçası Kralkatili Güncesi dışında da bu alt türe geri dönmeyi düşünmüyordum. Fakat Yosun ablanın övgüleri fikrimi değiştirdi. Alacağım :P.

(Abla olmadı senden ödünç alırım asdlkfjsdf)

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 18 Eylül 2012, 23:42:57 »
:) Memnuniyetle canım.