Kayıt Ol

Sherlock

Çevrimdışı Erymnys

• 496
  • Rom: 8
  • PKBL
    • Profili Görüntüle
    • Erymnys
Ynt: Sherlock
« Yanıtla #30 : 14 Ocak 2014, 03:24:29 »
Bana yine en az bir yıl olurmuş arada gibi geliyor. Bakalım, bekleyip göreceğiz. Sabır...
Elleri kalem tutanlara bu kadar düşman varken biz çok acı çekeriz daha, çok ölürüz kan kaybından!..

Çocuk Yetiştirme Sanatı Üzerine Bir Deneme --->Erymnys

Beklerim efendim...

Çevrimdışı Oghertay

• **
  • 139
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
    • Issız Kelimeler
« Yanıtla #31 : 25 Ocak 2014, 18:52:23 »
İnanır mısınız bilmem ama 3.sezon 2.bölümü izledikten sonra Eyvah dedim Bunu da bozacaklar. Son bölümdende pek tatmin olmadım desem yeridir. ama her türlü izlicem bu seriyi. sonuçta
Spoiler: Göster
Moriarty abimiz geliyoo:)
Cahillik lisan bilmemek değil insan bilmemektir..

http://www.oghertay.blogspot.com/

Çevrimdışı Evis

• **
  • 307
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 09 Mart 2014, 15:26:20 »
Dizinin yapımcılarından Mark Gatiss internet üzerinden 4. sezon için 2016 tarihini verdi. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman'ın yoğun programlarından dolayıymış. Buradan haberin devamını görebilirsiniz

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 13 Mart 2014, 03:55:13 »
Dizinin yapımcılarından Mark Gatiss internet üzerinden 4. sezon için 2016 tarihini verdi. Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman'ın yoğun programlarından dolayıymış. Buradan haberin devamını görebilirsiniz

Uzun bir ara vereceklerini düşünmüyorum. Ara verilen o iki seneyi hikaye formatına uydurarak, "ne yaptığımızın farkındayız, kusra bakmayın" dediler bir manada zaten. Üstelik verilecek uzun bir ara daha büyük tepki alır izleyiciler tarafından ve dizinin akışında, sürükleyiciliğindeki ufak bir düşüş bu tepkileri katlayacaktır.

Canlarına seviyorlarsa arayı kısa tutsunlar.

Bir isabetsiz tahmin daha yazdım haneme.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 17 Mart 2014, 16:32:04 »
Açık ara televizyonda yapılmış en iyi şey.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Denaro Forbin

• 2114
  • Rom: 54
    • Profili Görüntüle
    • Bilimkurgu Kulübü
Sherlock’u Özlediniz Mi?
« Yanıtla #35 : 11 Temmuz 2014, 19:03:17 »
Spoiler: Göster

BBC’den Sherlock izleyicilerini sevindirecek bir haber geldi. Standart üç bölümlük sezonun başlamasından önce, bir adet özel bölüm izleyebileceğiz!

Çekimlerine Ocak 2015’te başlanacağı söylenen özel bölümün, dizinin üçüncü sezonunun sonunda yaşanan büyük olayla alakalı önemli gelişmeler içermesini bekliyoruz. Asıl dördüncü sezonun da 2016’da başlayacağıyla ilgili söylentiler var. Dizinin, hayranlar tarafından en az sevilen yanı bu uzun bekleyişleri olduğu için, bir özel bölümde bile olsa Sherlock ve Watson’ı görecek olmak heyecan verici.

Mark Gatiss ve BBC One’ın twitter hesaplarından heyecan yaratacak şekilde yaptıkları duyuru büyük ses getirdi. #221back hashtag’ini arayarak dün twitter aleminde neler olduğuna göz atabilirsiniz. Ama uyarıyoruz, üçüncü sezonu tamamen izlemediyseniz bir sürü spoiler görebilirsiniz.

Diziyi izlemediyseniz de hemen başlamanızı öneriyoruz. IMDB’den 9.3 puan alan bu İngiliz başyapıta bir şans verin, pişman olmayacaksınız.

Haber: Muratcan "Lordmuti" Gökduman

Çevrimdışı zeynikey

• *
  • 30
  • efsaneler prensesi lady khan
    • Profili Görüntüle
    • fantastik efsaneler
« Yanıtla #36 : 24 Ekim 2014, 11:41:46 »
Yıl başında victoria secret defilesinden sonra vermişlerdi 3. sezonu hangisi daha iyiydi bilemedim kreasyon mu yoksa dizi mi :)
bütün ciddiyetimle yemin ederim ki hayırlı birşey düşünmüyorum

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
« Yanıtla #37 : 24 Ekim 2014, 13:07:07 »
Yıl başında victoria secret defilesinden sonra vermişlerdi 3. sezonu hangisi daha iyiydi bilemedim kreasyon mu yoksa dizi mi :)

Bu soru benim de uykularımı bölüyor.

Daha az mühim olan diğer konu ise dizinin Conan Doyle'un eserlerine gösterdiği yüksek sadakat. Bazen kitaptaki bir diyaloğun neredeyse bir benzeri dizide geçebiliyor.

Örneğin Sherlock'un Güneş Sistemini bilmemesine dair geçen diyalogda Sherlock, kitapta zihni, boş bir çatı katına benzetirken, dizide hard diske benzetir. Hem sadık kalıp hem de bu denli çağdaş olabilmek zor. Hayranlıkla izliyorum.

Çevrimdışı white

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 27 Ekim 2014, 19:54:15 »
Benedict cumberbatch, jeremy Brett den sonra ekranların gördüğü en iyi sherlock holmes olmaya aday. Dizi de gayet güzel severek takip ediyoruz yeni bölümler de daha kısa aralıklarla gelse tadından yenmeyecek.