Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #90 : 14 Haziran 2011, 14:13:13 »
Nihbrin,
Spoiler: Göster
Çoğu kitap filme ya da diziye çevrildiğinde bu tip durumlar olmaz mı zaten. Ama haklısın savaş sahnesi hiç yoktu. Tyrion Lannister'ın üzerinden duygusal bir hava vermeye çalışmışlar. Jamie Lannister'ın ele geçirilişiyle ilgilide hiçbir sahne yoktu. Kitabı okumadım fakat böyle kestirilip atılmadığına eminim.

Son bölümde hiç beklemediğim olaylar oldu. Kimisine sevindim kimisine öfkelendim. Eddard Stark'ın vahim durumu acaba kitapta da böyle mi? diye merak etmekteyim.

winterfell'in ayazında,
üşüyoruz boromir reiz.
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #91 : 14 Haziran 2011, 16:23:41 »
Her şey bir yana
Robb nasıl 2000 kişiyi ölmeye ikna etti? Tamam sancak liderleri Stark'lara yeminliler ama burada İKİ BİN KİŞİDEN bahsediyoruz. Sırf köprüyü geçme muhabbeti bile sürükleyici ve düzgün anlatılmış olmak için bölümün 5-6 dakikasını almışken böyle bir mevzunun birkaç saniyede kestirilip atılması çok komik bir senaryo uyarlama hatası gibi duruyor.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 16 Haziran 2011, 11:35:29 »
Her şey bir yana
Robb nasıl 2000 kişiyi ölmeye ikna etti? Tamam sancak liderleri Stark'lara yeminliler ama burada İKİ BİN KİŞİDEN bahsediyoruz. Sırf köprüyü geçme muhabbeti bile sürükleyici ve düzgün anlatılmış olmak için bölümün 5-6 dakikasını almışken böyle bir mevzunun birkaç saniyede kestirilip atılması çok komik bir senaryo uyarlama hatası gibi duruyor.

Yöneticileri uğraştırmamak için;

Kitapları okumadım sadece film üzerinden ''tahmin'' yürütüceğim;
Robb iki bin kişiyi kasıl ikna etti??? Gece Bekçileri'nden bile bu kadar korkan insanların öleceğini bile bile savaşmaya gideceğini sanmıyorum. Ne kadar yürekli olursa olsun. Bu yüzden onları öncü kuvvet olduklarını düşündürüp yollamış olabilirler.
Savaş sahnesini neden göstermedi??? Burada kale kuşatması veya kale savunmasından bahsetmiyoruz. Vahşi, dağlı insanlar ile bir ordunun çarpışmasından bahsediyoruz. Savaş bizim dünyamızın orta-çağında bile olsa en fazla süreceği 15-20 dakikadır. Çünkü vahşilerin bir savaş biçimi yok, bul ve öldür taktiği. Bunu filme yansıtsalardı 5 dakikalık bir yer gösterirlerdi. O kadar uğraşı bu kadar zaman için yapmakta pek mantıklı olmazdı gibi geliyor bana.

Şimdi 10. bölümün fragmanını izledim...

Sanırım Eddard Stark'dı, o öldükten sonra büyük kızı genç kral ile beraber kalmak istemiyor. (İngilizcem iyi değildir konuşmaları anlamadım.). Robb'da sanırım Lanisterların büyük oğlunu babasına karşılık öldürecek. Bu bölümde şehre girer mi girmez mi emin değilim ama Starkları kötü etkileyecek bir olay olacakmış gibi geliyor bana. Şehre girmeye çalışırken geri püskürtülebilirler veya bir meydan savaşında yenilebilirler. Ayrıca Drogo ölmüş galiba. Benim anlayamadığım biraz kolaya mı kaçmışlar??? Adamın fiziğini gördük, yara o kadar derin bir yarada değildi ve konuşmalara göre daha öncede bu tür yaralar almış. Nasıl olduda tedavi edilen bir çizikten dolayı öldü??? Onun yerine kimin geçeceğini de merak ediyorum. Yenilmemiş biri ise kuvvetli biri olacaktır.  Tabi bunlar sadece tahmin kitaplarını okumadım.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 20 Haziran 2011, 13:57:24 »
Yeni farkettim şu cücenin yanındaki Sibel Kekili değil mi?
Ayrıca bölüm/sezon hakkında düşüncelerim (10. bölümü izlemeyen arkadaş, 'okuma'!;

Altyazı çıkmadığı için fazla birşey anlamasamda, Eddard'ın ölümü Stark'ları delirtti (Ailenin büyük kızı hariç). Büyük kızda bi yerde küçük, otoritesiz, sevimsiz ve canavara benzeyen o kral çakmasını yüksek bi yerden aşşağı atmayı denesede hızlı olamadı.
Drogo ölmedi ama bitkisel hayat gibi birşey oldu. Yani felç gibi. Ardından Khalessi mecburen onu öldürmek zorunda kaldı. Ardından naaşını ebediyete uğurlamak için yakacakken, o cadıyıda yaktılar. Sonra Khalessi de girdi ateşe. İngilizcem iyi olmadığından intihar gibi birşey geçti aklımdan fakat sonra bi çıktı elinde üç ejderha. '' Vuuuvvv''. Sonra herkes şaşkın bakışlar altında diz çöktü.
O Stark'ların küçük kızı babasının hizmetkarı tarafından hayatta kalabilmek için saçını kestirdi. (Görüntü değiştirmek için sanırım). Bide sürekli ''boy, boy'' diyorlardı sanırım onu erkeğe benzetmeye çalıştılar.
O duvardaki, babası Stark annesi başka biri olan çocukta sanırım Robb'un yanına gidiyordu fakat sonra vaz geçti. Fakat tam emin değilim yani.
Son olarak;
Bu sezon çoook yavaş geçti. Üç bölümde bir konu ele alındı. Fakat filmi izlerken çook heycanlanıyor insan. Sürekli bir savaş olacağını umuyor. Fakat HBO sürekli yanıltıyor.
İzlemeyenlere ''iyi seyirler''

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 20 Haziran 2011, 14:16:07 »
9. Bölümle ilgili spoiler içeriyor.
9. Bölümü yeni bitirdim. Bir kesme sesi ve kuşlar havalandı. Boromir için hala umut olabilir gibi. Ayrıca belirtmek istiyorum tahta oturan küçük sarışın velet kadar itici bir tipi nasıl olup da bulmuşlar. Sahneye ilk girdiği zaman bile kendinden tiksindiriyor resmen. 2000 kişiyi harcama konusu biraz ilginç evet. Çeşitli şekillerde ikna etmiş olabilir. Karşıdaki ordunun ana kol olmadığını 1000 kişilik olduğunu gece baskın yapacaklarını falan filan söylemiş olabilirler ama diğer sahnelere 3er 5er dakikaları ayırmışken o ikna sahnesine 1dk bile ayırmamaları zayıf gerçekten.

Savaş sahnelerinin gösterilmemesi de tamamen bütçe meselesi. Hiçbir dizi 1. sezondan bu kadar sağlam bütçeler ayırıp bir savaş sahnesi çekemez. Hele ki zaten dizi bir hayli çok figüranla ilerlerken. Adam akıllı savaşları tutarsa ki tutuyor sanırım dizi 2. sezondan sonra görmeye başlayacağız gibi.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 20 Haziran 2011, 14:41:33 »
Zaten taç çocuğun kafasına yakışmıyor. Kafa boydan kısa. Ayrıca genel olarakda yarıçapı biraz kısa. Taç emanet gibi duruyor. Ne yazıkki Boromir reyiz için umut yok. Onuncu bölümde kafasız vücudunu sürüklüyorlardı. Lanet olsun... :)

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 20 Haziran 2011, 14:53:18 »
Zaten taç çocuğun kafasına yakışmıyor. Kafa boydan kısa. Ayrıca genel olarakda yarıçapı biraz kısa. Taç emanet gibi duruyor. Ne yazıkki Boromir reyiz için umut yok. Onuncu bölümde kafasız vücudunu sürüklüyorlardı. Lanet olsun... :)

SPOILER!
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 20 Haziran 2011, 14:59:54 »
Vaz geçtim. Çocuğun kafasından tacı alıp Spoiler kutusu koymak lazımmış. İsteyen görsün isteyen görmesin... :)

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 20 Haziran 2011, 15:03:55 »
Cellox. 10. bölümü izlemediğim için sana çok sağlam küfür ettim. Ayrıca spoiler uyarısı yapan birisine de umursamaz davrandığın için de ikincisini salladım. Bilinçsiz forum kullanıcıları yüzünden adam akıllı hiçbir konuyu okuyamaz oldum.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #99 : 20 Haziran 2011, 15:21:33 »
boromir isimli kullanıcıyı hatırladım bak.
May the force, be with you.

Çevrimdışı sirARAGORN

• *
  • 5
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 20 Haziran 2011, 19:04:28 »
Dizideki Kuzeylikerin kanlarında K vitamini fazla sanırım. Kılıçlarda kan hemen pıhtılaşıyor. --'
WINTER IS COMING..

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #101 : 20 Haziran 2011, 19:28:56 »
10. bölümü izledim az önce. Bitince üzüldüm açıkçası. Bütçe yüzünden mi 10 bölüm yaptılar acaba? Gerçi sonuçta adamların hikayeleri belli 10 bölümlük 4-5 sezon yapma peşinde olabilirler o yüzden.

Tartışmasız bu senenin en iyi dizisiydi bana kalırsa. Sibel Kekilli'de sadece güzel bir vücuttan fazlası olduğu göstermiş oldu sanırım :D

O değilde ejderhaların yumurtalardan çıkacağını, yumurtaları gördüğüm anda anlamıştım. Biraz klişe bir şey çünkü. Silah görünürse patlar misali. Ama en güçsüz durumda olan sarışın hatun iken bir anda en avantajlı duruma geçti taht oyunlarında.

O değilde ikinci sezon için bir sene bekleyecek miyiz şimdi? Yoksa eylülde falan mı başlayacak?

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 20 Haziran 2011, 19:44:39 »
Yeni sezon 2012 Bahar döneminde diye biliyorum ben.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı kahlan amnell

• 786
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 21 Haziran 2011, 10:23:01 »
10. bölümü izledim az önce. Bitince üzüldüm açıkçası. Bütçe yüzünden mi 10 bölüm yaptılar acaba? Gerçi sonuçta adamların hikayeleri belli 10 bölümlük 4-5 sezon yapma peşinde olabilirler o yüzden.
O değilde ikinci sezon için bir sene bekleyecek miyiz şimdi? Yoksa eylülde falan mı başlayacak?

Bütçe yüzünden değil. HBO'nun bazı dizileri 1'er saatlik 10 bölümden oluşuyor. Kitabın birebir uyarlaması olduğu için 10 bölümde 1 kitap bitirdiler. Ayrıca 20-22 bölüm çekseler 20 dakikaya razı olacak mıydık ki :) Şu anda bile göz açıp kapayana kadar bitiyor bölüm sanki.

İkinci sezon da 2012 baharında başlayacak. Ve daha siz sormadan söyleyeyim, ikinci sezonda kitap adına uygun olarak dizinin adının A Clash of Kings olacağını sanmıyorum :D

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #104 : 21 Haziran 2011, 14:55:28 »
Epsilon yayın haklarını satın almış, 15 gün içerisinde "Game of Thrones" yeni çevrilmiş hali ile raflarda olacakmış.

İkinci kitabı ise çevirmeye başlamışlar.

İthaki olaydı daha iyiydi ya.