Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #120 : 13 Temmuz 2011, 23:25:27 »
Cnbc-E'nin Türkçe dublaj kadrosunda hangi isimleri kullanacağını merakla bekliyorum. Umarım kafamdaki isimler ya da onlara yakın kimseler olur.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Secret Cake

« Yanıtla #121 : 30 Temmuz 2011, 17:03:31 »
Cnbc-E'nin Türkçe dublaj kadrosunda hangi isimleri kullanacağını merakla bekliyorum. Umarım kafamdaki isimler ya da onlara yakın kimseler olur.
Kitapları ve diziyi çok merak ettim ama dublajlı mı olacakmış?

Çevrimdışı AegronLinwelin

• *
  • 30
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 30 Temmuz 2011, 18:14:19 »
Türkçe dublaj dizilerden nefret ediyorum. Özellikle de böyle bir diziyi mümkünse alt yazı ile yayınlasınlar. Tadını kaçırmasınlar.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 30 Temmuz 2011, 18:16:08 »
Türkçe dublaj dizilerden nefret ediyorum. Özellikle de böyle bir diziyi mümkünse alt yazı ile yayınlasınlar. Tadını kaçırmasınlar.
Aynen. Kesinlikle katılıyorum. Dublaj hataları insanı çileden çıkarıyor.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
Game of Thrones'da Yeni Oyuncular!
« Yanıtla #124 : 30 Temmuz 2011, 22:19:26 »

George R.R. Martin'in aynı adlı romanından uyarlanan ve ilk sezonuyla milyonları ekran başına kitleyen Game of Thrones dizisinin ikinci sezonuna katılacak yeni oyuncu haberleri günbegün gelmeye devam ediyor.

Diziye katılan yeni oyuncular, gerek daha önceki kariyerleri gerekse oynayacakları karakterlerle dikkat çekiyor. Ozancan "Giskard" Demirışık'ın hazırlamış olduğu bu listeye hep birlikte göz atmak için buraya tıklayın.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 31 Temmuz 2011, 03:21:16 »
Büyük ihtimalle hem Türkçe dublajı hem de altyazılı yayımlayacaklar. İlk olarak altyazı ile başlayıp daha sonra "Türkçe konuşuyor" sloganıyla sunabilirler. Ama yeni sezona attıklarına göre, belki bir ihtimal direkt dublajlı olarak yayımlayabilirler.

Arkadaşlar şimdi şöyle bir durum var. Dublajdan nefret edin ya da etmeyin. Şu saatten sonra kimse kalkıp da bu diziyi Cnbc-e alt yazılı veriyormuş diye izlemez. Zaten işin esprisi dublaj. Eskiden net bu kadar yaygın değildi, dizi indirme olayı çok fazla bilinmiyordu, dolayısıyla herkes Cnbc-e'de yayınlansa da izlesek gözüyle bakıyordu. Ama şimdi kaç kişi "Ben şimdi izlemem, Cnbc-e versin, o zaman izleyeceğim!" diyor?

Adamların izlenme sebebi Türkçe dublaj olacak. Diziyi izleyenler bile, hatta dublajdan nefret edenler de dahil, sırf meraktan "Acep nasıl geliyor sesleri, bizim Boromir'in dublaj sesiyle aynı mıdır?!" merakıyla açıp bakacaklar. Cnbc-e bu saatten sonra ancak dublaj özelliği ile seyirci kazanacak, bir de internetten indirmeye üşenip altı ay beklemeye razı olan kesim. Tabii diziden haberi olmayan birçok insan da olabilir, onlar da kanalda tanıtımları dönmeye başladığı zaman "Aa güzel bir şeye benziyor, izleyelim bakalım." modunda takılacaklar.

Tabii bunun için bir yol daha var, yani altyazılı izlenmesi için. Hemen yayınlandığı günün ertesi akşamı diziyi güzel bir altyazı ile yayınlarlarsa çoğu insan iki-üç saatlik bir gecikme için indirme zahmetine katlanmayabilir. Tabii 720p kalitede ve arada ne reklam ne logo gibi ayrıntılar olmadan izlemenin tadını yine de veremeyeceği kanaatindeyim.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 05 Ağustos 2011, 23:49:22 »
Diziyi az önce bitirdim. Daha önce bir bölüm izleyip bırakmıştım. Her hafta beklemek yerine tamamlanınca izlemek daha güzel gelmişti. Eh, iyiki de öyle yapmışım.

George Martin eşsiz bir insan. Bir kere o kadar karakteri yaratıp hepsine de azımsanmayacak roller vermek nasıl bir yönetim yeteneğidir, anlamış değilim. Kitabı okumadım ancak dizinin kitaba uygun bir biçimde bağlı kaldığını düşünerek bunları söylüyorum. Yan karakterlerden bir türlü "ana karakter şudur" diyemediğiniz pek çok ana karakterlere kadar, her birinin derinliği ve çeşitliliğiyle büyülendiğimi söylemem gerekir.

Konunun orjinalliği, "winter is coming" sözüyle titrememi, bir sürü hanesi ve bir o kadar entrikasıyla diziyi gerçekten başarı buldum. Kolay kolay bunun gibi bir yapımla karşılaşamayacağız sanırım.
Oyunculuklar da aynı oranda başarılıydı benim için. Arya'dan Ned Stark'a, Joffrey'e kadar herkesi bu alanda çok beğendim.

Tek sorun, öyle bir yerde bitiyor ki ikinci sezon için ne yapacağımı bilemiyorum. Eh, ikinci kitap da piyasada yok. Mecburen bekleyeceğiz.

Son bölümün son sahnesiyle dizinin yeni başladığı hissine kapıldım. Hem de 10 bölüm boyunca onca şey olmasına rağmen...

Kısacası, tüm o karakterleri, kurgusu ve kalitesiyle bir şaheser oldu benim için.

• **
  • 114
  • Rom: 0
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 10 Ağustos 2011, 13:10:33 »
1. Bölümü izledim ve durdum.  Nedense izlemek gelmedi içimden. Sanırım Kraliçenin çocuğa karşı takındığı tavır ve sonucunda meydana gelen eylem beni ürküttü. 3 Haftadır izlemek için pc başına geçiyorum, sonra da başka bir nedene tutunup kapatıyorum.  xD Duygusala mı bağladım ne?
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 10 Ağustos 2011, 13:19:50 »
Durduysan baya büyük şeyler kaçırıyorsun. İki bölüm izledikten sonra bir an önce son bölüme kadar izlemek istiyor insan.

• **
  • 114
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 10 Ağustos 2011, 13:33:58 »
Demekki benim aşmam gereken 1 bölüm daha var.
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 11 Ağustos 2011, 16:24:56 »
Doğrusu ilk 3-4 bölüm sıkıcıydı. Fakat 5-6. bölümden sonra film daha güzel olmaya başladı. 2. sezon başlayana kadar unutmazsam..

Edit:
Spoiler: Göster

Bu Theon Greyjoy kitapta ölüyor mu?

Çevrimdışı ysnmrl

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 25 Ağustos 2011, 02:38:53 »
Bugün başladım ilk bölümünü izledim güzel bir diziye benziyor. Ama aynen benimde ilk bölümden sonra 2.bölümü izleyesim gelmedi :)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 14 Eylül 2011, 12:34:51 »
1. sezon 9. bölümü bitirdim.

Ned'in ölmesini hiç beklemiyordum. İnanılmaz bir sürpriz oldu benim için. Jon ve Robb bu haberi alınca çok acayip şeyler olacak gibi. Bekliyoruz.

Ayrıca; http://www.youtube.com/watch?v=rxLOXUGmRKI

Şimdilik tek isteğim Joffrey'in Needle'ı afiyetle yemesi.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 14 Eylül 2011, 14:06:11 »
Ben sezonu bitireli bayağı oldu oldu. Aslında son bölümü gelir gelmez izledim. Diziyi burda duyup başlamıştım. Ben böyle entrika görmedim :D 2. sezonu sabırsızlıkla bekliyorum.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 14 Eylül 2011, 22:20:02 »
Bu arada ailelerin soy ağaçları (Türkçe)

Yine soy ağaçları, İngilizce, resimsiz ama daha ayrıntılı.

İkisi de büyük boyutta.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.