Kayıt Ol

Game of Thrones

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
Ynt: Game of Thrones
« Yanıtla #150 : 24 Ekim 2011, 22:50:42 »
Bu aralar ilk kitabı okuyorum ve dizide yapılan değişiklikler gözümden kaçmıyor değil. (Daha neler fark edeceğim kim bilir?) Kitabı diziden önce okusaydım, muhtemelen ağzımdan tükürükler saçarak dizinin yapımcıları, senaristleri vs. hakkında çemkiriyor olurdum. :D
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 24 Ekim 2011, 23:39:24 »
Bu aralar ilk kitabı okuyorum ve dizide yapılan değişiklikler gözümden kaçmıyor değil. (Daha neler fark edeceğim kim bilir?) Kitabı diziden önce okusaydım, muhtemelen ağzımdan tükürükler saçarak dizinin yapımcıları, senaristleri vs. hakkında çemkiriyor olurdum. :D
O kadar da olsun. Bu dizi benim gördüğüm en iyi uyarlamalardan biri. Elbette farklılıklar olacak. Zaten bir şeyin orijinalini okuduktan sonra refleks olarak direk uyarlamadaki eksikleri arıyorsun. Her halükarda dizi göze yetersiz görünecektir ki bende de oldu. Ama nerdeyse bölüm bölüm sahne sahne çevirmişler. Tam paralellik söz konusu diye düşünüyorum.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 21 Kasım 2011, 17:47:59 »
Şöyle bir şey yayınlanmış. Nisan'ı nasıl bekleyeceğiz onu düşünüyorum ben.
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 21 Kasım 2011, 22:33:13 »
Şöyle bir şey yayınlanmış. Nisan'ı nasıl bekleyeceğiz onu düşünüyorum ben.
Of çok güzel ama şimdi kitabı okudum ya dizinin 2. sezonundan çok 3. kitap ilgimi çekiyor ne yalan söyleyeyim. İşte işin kötü tarafı kitabı okuyunca dizi gözüne daha basit görüyor. Olsun ama yine de ikisi de çok güzel.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 26 Kasım 2011, 21:37:26 »
Yarın sezon finali var, Nisanda da 2. Sezon.

Spoiler: Göster
Birde şöyle bir şey var ki bu Kıvanç Tatlıtuğ 'a benzeyen abimiz artık ölmemeli. Tam bunu düşündüm, benimle aynı düşünenler var mı diye araştırdım ve buldum!

Sean Bean Artık Bir Filmin sonunu görsün. :(

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 12 Aralık 2011, 17:14:27 »
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Cellox

• **
  • 142
  • Rom: -8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 12 Aralık 2011, 20:31:44 »
Az önce izledim mükemmel bir şey. Artık karne için değil GoT için gün sayıyorum.
Birde bir sorum olacak, şu ilk başta atın üstündeki sarı/altın zırhlı adam Renly Baratheon mu?

Çevrimdışı syrio forel

• *
  • 48
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 12 Aralık 2011, 22:03:10 »
Teaser'ı izlenek bile insanı heyecanlandırmya yetiyor. Ama kendi kendime dedimki oğlum sakin ol daha beş ay var.Tyrion reyizle , Arya ablayı görmek bile beni mutlu etti.
-the night is dark and full of terrors.
-the cold winds are rising.

Çevrimdışı daifunka_vc

• 618
  • Rom: 20
  • Kronik Öğrenci
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 12 Aralık 2011, 22:34:04 »
Az önce izledim mükemmel bir şey. Artık karne için değil GoT için gün sayıyorum.
Birde bir sorum olacak, şu ilk başta atın üstündeki sarı/altın zırhlı adam Renly Baratheon mu?

Evet. Sakal falan uzatmış,tacı takmış, sonunda biraz adama benzemiş. :P
There are two secrets to becoming great. One is never to reveal all that you know. - PS:T

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 12 Aralık 2011, 22:39:11 »
Teaser olduğu için pek bir şey beklemiyordum ama çok nasıl desem... "atris" bir iş ortaya çıkmış :D
-La vita è bella

Çevrimdışı anduril

• *
  • 47
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 21 Aralık 2011, 16:31:16 »
buz ve ateşin şarkısı kesinlikle gelmiş geçmiş en iyi fantastik romanların
başında yer alıyor.
hbo işin altından o kadar iyi kalkmış ki uyarlama için de aynı şeyi
söylemek kesinlikle yanlış olmaz

Çevrimdışı nursah41

• *
  • 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 29 Ocak 2012, 20:22:48 »
Biliyorum bazılarınıza saçma gelicek ama
Spoiler: Göster
khal drogo öldükten sonra ben izlemeyi bıraktım
.Hiç içimden gelmedi.Şimdi başka diziler izliyorum.

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 04 Şubat 2012, 13:36:27 »
-La vita è bella

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 26 Şubat 2012, 03:14:13 »
Piyasada yaklaşık iki dakikalık şöyle bir fragman da bulunuyor.[*]360p ama idare edin[/*]

Mekanlar genel olarak kafamda hayal ettiğim gibi, Stanis hariç karakterler de öyle. Ne bileyim oynayan kişi biraz silik kalmış. Daha sert ve acımasız bakışlı birini bulabilirlerdi. Fakat savaş sahnelerini neredeyse hiç göstermemişler. Doğal olarak. Ağız sulandırmak en iyi işleri.

Ayrıca öğrendiğim bilgilere göre dizide 3.kitaptan da bölümler bulunuyormuş. İlkinde de öyle yapmışlardı yanlış hatırlamıyorsam.

Artık 1 Nisan'a kadar bu fragmanlarla idare edeceğiz. Ekmek yerine ekmek kırıntısı yemek gibi bir şey bu.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı syrio forel

• *
  • 48
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 03 Mart 2012, 15:59:34 »
Bu  arada ikinci sezon official posteri yayınlanmış.