Kayıt Ol

Afili Lügat - John Lloyd ve John Mitchinson

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
Afili Lügat - John Lloyd ve John Mitchinson
« : 21 Mart 2011, 17:46:19 »

John Lloyd & John Mitchins yapımı, Cahillikler Kitabı ekibinden yeni bir aforizma kitabı. Afili Lügat.

Tarih boyunca konuşulmuş, söylenmiş ve yazılmış en yerinde sözlerin bir araya toplandığı bir derleme.

''Kantinde havyar keşfetmek gibi bir şey.'' GUARDIAN

Kitabın arka kapağı içerikle ilgili pek çok şey söylüyor zaten.

Alıntı
''Ödüller hakkında bilinmesi gereken tek şey, Mozart'ın onlardan hiç kazanmamış olduğudur.'' Henry Mitchell

''Savaş, Tanrı'nın Amerikalılara coğrafyayı öğretme şeklidir.'' Ambrose Bierce

''Bu ülkeyi nasıl yöneteceğini bilen herkesin taksi sürme ve saç kesmekle meşgul olması ne büyük talihsizlik.'' George Burns

''Işık sesten hızlı yol alır. Bazı insanların konuşana dek parlak görünmelerinin nedeni bu mu acaba?'' Steven Wright

''Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir.'' Aldous Huxley

''Coğu erkek başarısını ilk karısına, ikinci karısını ise başarısına borçludur.'' Jim Backus

''Kimileri bilgi nehrinden kana kana içer, kimileri ise yalnızca ağzını çalkalar.'' Woody Allen

''Elinizi sıcak bir sobanın üstünde bir dakika tutsanız, size bir saat gibi gelir. Güzel bir kızın yanında bir saat otursanız, bir dakika gibi gelir. İşte görelilik budur.''

Albert Einstein

''Kocamın görelilik teorisini anlamıyorum ama kocamı tanıyorum ve sözüne güvenilir biri olduğunu biliyorum.'' Elsa Einstein

''Arka kapağı bu satıra kadar okunmuş kitap, sıcak bir yuvayı hak ediyordur belki de''

Kişisel yorum: Arada bir açıp rastgele bir sayfadan rastgele bir söz okuyarak kendinizi iyi veya aptal hissetmenizi sağlayan bir derleme. Araştırsanız belki de bulmanızın mümkün olmayacağı hayat felseferlinden, tarihin büyük laf sokmalarına kadar pek çok şeyi barındırıyor. Kesinlikle ufuk açıcı bir kitap.

Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Afili Lügat
« Yanıtla #1 : 21 Mart 2011, 19:43:46 »
Yalnız alıntılar çok hoşuma gitti. Acilen alıp okunmalı...

Ayrıca aramızda kalsın, Aldous Huxley'in sözünü alıp hemen portaldaki "Derler ki" kısmına yerleştirdim. Çaktırmayın.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Afili Lügat
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2011, 19:48:20 »
Kitaba ağzımın suyu akarak bakıyorum şu anda. Hemen alıp baş ucu kitabı yapılabilir!

Mark Twain'in sözü de çok hoş ama: "İnsanı yaratmak tuhaf ve özgün bir fikirmiş ama buna koyunu eklemek, gereksiz bir tekrar olmuş."

Bir de şunu koymazsam ölürüm!

"Savaş, Tanrı’nın Amerikalılara coğrafyayı öğretme yöntemidir". -AMBROSE BIERCE ;D