“Dr. Parnassus” Sinemalarda!

drparnassus top

Heath Ledger‘ın oynamış olduğu son film olan Dr. Parnassus geçtiğimiz hafta itibariyle gösterime girdi. Şeytan ile anlaşma yapan bir dokturun hikayesini konu alan bu filmde, Heath Ledger’ın yanı sıra, Johnny Depp, Andrew Garfield, Christopher Plummer, Verne Troyer gibi ünlü oyuncularda yer alıyor.

Yapım : 2009 ~ Fransa, İngiltere, Kanada
Tür : Fantastik, Gizem, Macera
Yönetmen : Terry Gilliam
Senaryo : Terry Gilliam, Charles Mckeown
Yapımcı : Terry Gilliam, Samuel Hadida, William Vince, Amy Gilliam
Görüntü Yönetmeni : Nicola Pecorini
Müzik : Mychael Danna, Jeff Danna
Süre :2 saat 2 dk
Gösterim Tarihi :02 Nisan 2010

Filmin konusu ise, insanların düş gücünü etkileme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip olan Doktor Parnassus karanlık bir sır ile lanetlenmiştir. Müzmin bir kumarbaz olan Parnassus şeytan Bay Nick ile binlerce yıl önce bir iddiaya girer ve ölümsüzlüğü kazanır. Yüzyıllar sonra, tek gerçek aşkıyla karşılaşınca Dr. Parnassus şeytanla bir başka anlaşma yapar, kızının 16 yaşına ulaştığı gün Bay Nick’in mülkiyetine geçmesi şartıyla, ölümsüzlük karşılığında gençliğe ulaşır.

Valentina hızla bu yaş dönümüne yaklaşırken Dr. Parnassus da kızını yaklaşmakta olan kaderinden kurtarmak ister. Bay Nick ödülü almak üzere gelir ancak her zaman iddiaya girmeyi sevdiği için, ödülü yeniden belirlerler. Şimdi ilk beş insan ruhunu kim daha önce baştan çıkarırsa Valentina onunla birlikte kalacaktır. Bu yolculukta yanına birkaç kaba, komik ve ilginç karakter alan Dr. Parnassus kızının, kendisinin kazanmasına yardımcı olan adamla evlenmesine izin verir.

Bu sürükleyici, olağanüstü yaratıcı ve büyüleyici zamana karşı yapılan yarışta Dr. Parnassus, gerçeküstü engellerden oluşan sonsuz bir manzarada kızını korumak için savaşmak- ve geçmişinde yaptığı hataları düzeltmek zorundadır!