“Kötülüğün Hanedanı” Raflarda

kotulugun hanedani top

“Her zaman iki tane olmalı; bir usta ve bir çırak. Ne az, ne çok. Biri gücü elinde tutacak, diğeri ona sahip olmak için can atacak.”
Darth Bane

Çok, çok uzun zaman önce, Sithler ve Jedilar arasındaki büyük savaşta doğup yaşamış Dessel ile tanışın. Onun Darth Bane’e dönüşüne tanıklık edin.

’ın kaleme aldığı serisinin üçüncü kitabı “Kötülüğün Hanedanı”, raflardaki yerini aldı.

kotulugun hanedaniEğer karanlık tarafın en güçlü Üstadı sırların en büyüğünü ele geçirmeyi başarırsa ne Sith’ler ne de Darth Bane asla ölmeyecek.

Sith’lerin Kara Lordu Darth Bane’in karanlık tarafa adanmış tarikatı iki kişiden oluşacak şekilde yeniden inşa etmesinin üzerinden yirmi yıl geçmişti: bir Üstat gücü ve bilgiyi elinde tutacak ve çırak da ondan öğrenip sonunda ona meydan okuyarak Kara Lord unvanını ele geçirecek. Ama Bane’in çırağı Zannah henüz değerli bir halef olduğunu ispat etmiş değildi. Sith’lerin galaksiye hükmetme sevdasının kendisiyle birlikte ölmesine izin vermemeye kararlı olan Bane, Sith’lerin -ve kendisinin- ölümsüzlüğünü sağlayacak unutulmuş Kara Lordların sırlarını öğrenmeye karar verdi.

Zannah, merhametsiz Üstadının kendisinden şüphelenmeye başladığını bildiğinden Kara Lord unvanını onun elinden alabilmek için planlar yapmaya başlamıştı. Zannah, Üstadını harap olmuş bir dünyanın derinliklerinden terk edilmiş bir dünyanın kurak çöllerine kadar takip etti, orada karanlık tarafın en güçlü takipçilerinin kaderi ışın kılıçlarının son ve öldürücü bir darbesiyle tayin edilecekti.

“Ben Darh Bane’im, Sith’lerin Kara Lordu! Hayatta kalacağım, neye mal olursa olsun!”
Darth Bane

Çevirisini Cem Demirkan ve editörlüğünü Özer Kamilçelebi’nin üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.