“Silo” Ön Siparişte

wool serisi 1 silo tp

Çıktığı günden bu yana dünyayı kasıp kavuran, Hugh Howey’in bilimkurgu ile distopya türlerini ustalıkla harmanlandığı Silo’nun sürükleyici ve “yanıltıcı” dünyasına hazır mısınız?

Diri diri gömüldüler,
Ama ölmediler,
Bazılarına yetmedi bağışlanan hayatları,
Çünkü yalanlarla kaplı bir hayatı yaşamaktansa,
Gerçekler uğruna ölmeyi seçtiler.

siloYakın bir gelecekte, yeryüzü zehirli gazlardan yaşanmaz hâldedir. İnsanlar dünyanın hayli sınırlı bir bölümünü, yaşadıkları çok katlı yeraltı silosunun en üst katındaki ekranlardan seyretmektedirler. Yasalar gereği bu tek görüntüyle yetinip yeryüzü hakkında hiçbir meraka kapılmaksızın yeraltına gömülü olarak, âdeta kapana kısılmış hâlde yaşamlarını sürdürürler. Zaten silodaki hayat da ancak sorgusuz ve sualsiz yaşandığında katlanılabilirdir.

Ama bir de yaşadıkları hayatın gerçekliğinden şüphe duyup dışarısı hakkında sorgulamalar yapanlar vardır ki onlar bir daha asla uyanamayacakları bir kâbusun ortasında bulurlar kendilerini.

Yalanlardan sağ çıkarsanız, bir de gerçekleri deneyin.

Uzun süredir bekledik ve nihayet birkaç gün itibarıyla Wool serisinin ilk kitabı “Silo” raflardaki yerini alıyor. Kitabın ön okumasını daha önceden kendi çevirimizle yayınlamıştık fakat bu sefer kitap için yapılan çevirinin ilk üç bölümü de yayınlıyoruz. Ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

etiketiyle çıkacak kitabın çevirisini M. Rasim Emirosmanoğlu ve Gökhan Sarı beraber üstleniyor. Yayına hazırlığı ise M. İhsan Tatari’ye ait. Kapak tasarımını da Sancar Dalman yapmış. Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.