“Fildişi İmparatorluğu” Raflarda

fildisi imparatorlugu TOP

Temeraire Serisi, dördüncü kitap “Fildişi İmparatorluğu” ile yoluna devam ediyor. Napolyon’a karşı cesurca savaşan ejderhalar, salgına yenik mi düşecek?

Temeraire Ve Laurence Bu Sefer Sadece Zafer İçin Değil, Dostları İçin De Tehlikeye Atılıyor…

Fildişi İmparatorluğuİngiltere kıyılarını Napolyon Bonapart’ın ordularından koruyan ejderhalar ile kaptanları bir trajediyle karşı karşıyadır. Kaynağı ve tedavisi bilinmeyen bir salgın, asil ejderhaları öldürmekte, hayatta kalanlarıysa karantinaya mahkûm etmektedir. Fransızların giderek cüretkârlaşan hamlelerine, sadece hastalığa kapılmamış Temeraire ve bir avuç yabani ejderha karşılık verebilmektedir.

Bonapart’ın ejderhaları, İngiliz gemilerini çoktan alt etmeye başlamıştır. Tek çözüm yolu, Temeraire ve kaptanı Will Laurence’ın, bu ölümcül ve gizemli salgının tedavisini barındırdığını düşündükleri Afrika sahillerine gitmesinden geçmektedir. Kaybedecek zaman yoktur ve ufkun ötesinde nelerle karşılaşılacağı bilinmediği gibi, cephede savaşmak zorunda kalan hasta ejderhaların da geleceği belirsizdir…

“Temeraire, korkunç derecede eğlenceli bir fantastik seri.”
Stephen King

“Bu kitapları okurken olaylar zihnimde birer birer canlandı. Romanlar yürekli muhteşem kahramanlarla dolu, çok güzel yazılmış, yenilikçi, akıcı ve orijinal.”
-Peter Jackson-

Çevirisini ‘nin üstlendiği kitabın editörlüğünü İlker Sönmez yapıyor. Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.