Jim Butcher Bu Defa Steampunk’a El Attı: The Cinder Spires

the-cinder-spires

Dünya çapında fenoman olan Dresden Dosyaları’nın yaratıcısı Jim Butcher, şimdi de yeni bir fenomen olacakmış gibi duran bir steampunk serisine başlıyor: The Cinder Spires

Ülkemizde yalnızca 5 kitabı çevrilmiş ve devamının gelmesi artık bir hayale dönüşmüş olan Dresden Dosyaları ile 6.5 milyondan fazla satmıştı Butcher. Bahtsız ve sivridilli büyücü Harry Dresden’in 15’e varan ve 20’de tamamlanması beklenen kitap serisi dışında, artık kendine ait bir FRP sistemi ve çizgi roman serisi de mevcut.

Şimdi tüm hayal kırıklıklarımızı ve dünyaya karşı olan kıskançlığımızı bir kenara bırakıp haberimize dönüyoruz.


JIM BUTCHER ÖYKÜSÜ: SÜSLEME


The Cinder Spires: The Aeronaut’s Windlass (Kül Kuleler: Balon Pilotunun Vinçi) adlı ilk kitap, Roc Books’tan çıkacak. (Hemen küçük bir bilgi sokalım araya: Roc Books Penguin Random House’un bir kuruluşudur) İlk olarak ciltli basılacak kitabın 29 Eylül 2015’te Amerika’daki raflara konuk olacağı açıklandı.

Genel yayın editörü Anne Sowards seriyi şöyle tanımladı:

“Horatio Hornblower’ın The League of Extraordinary Gentlemen (Muhteşem Kahramanlar) ile buluşması – hava araçları, korsanlar, savaşçı keşişler ve kaçık bilimadamlarının fantastik ve yaratıcı yeni serisi. Dürüst olmak gerekirse, Jim sevdiğim her şeyi tek bir kitapta toplamış gibi!”

The Cinder Spires (Kül Kuleler) eski kötülüğün uyandığı, dünyayı içinde çeşitli canavarlar ve fantastik yaratıkların bulunduğu sislere gömdüğü, yepyeni ve bir o kadar sıra dışı bir dünyaya sahip. Dünyanın tüm umuduysa bir hava aracı mürettebatına bağlı.

Yazar David Weber ise seriyi, steampunk’ın bilimkurguyla tatlandırılmış büyüyle buluşması olarak tanımlıyor.

Tarihi tekrar hatırlatalım: 29 Eylül 2015. Acaba bu serinin çıkışı Dresden’e olan umutlarımızı güçlendirir mi?