Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması’nda Halk Oylaması Devam Ediyor

bilimkurgu mikro oyku yarisma

Türkiye’de e-kitap yayıncılığının gelişmesi, mikro öykü türünün yaygınlaşması ve bilimkurgu yazınının teşvik edilmesi amacıyla Entropol Kitap, Fabilog ve Kayıp Rıhtım işbirliğiyle düzenlenen “Bilimkurgu Mikro Öykü Yarışması”nda jürinin seçtiği ilk 10 öykü geçtiğimiz hafta itibariyle halk oylamasına sunulmuştu.

Oylamanın devam ettiği yarışmaya 217 kişi 353 öykü ile katıldı. Ön elemeden geçen 300 öykü jürinin beğenisine sunuldu. Hakan Tunç, Murat Başekim, Murat Çetinkaya, Özgün Muti, Sinan İpek ve Tevfik Uyar’dan oluşan jüri hem kendi seçimini hem de halk oylamasına katılacak öyküleri belirledi.

Okurlar tarafından en fazla oy alacak öykü, “Okurun Seçimi” olarak derecelendirilecektir. Yarışma sonunda üçü jüri, birisi okurlar tarafından seçilen dört öykü dereceye girmiş sayılacaktır.

Oylamanın adaletli bir oylama olması için Gmail hesabı ile giriş yapılması ve her oy verenin üç adet öyküye oy vermesi gerekmektedir.

Halk oylaması 29 Mayıs’ta sona erecek ve 1 Haziran 2015’te kazananlar ilan edilecek.

İlk 10 öykünün yanında, jüri tarafından yayımlanmaya değer bulunan öyküler “Mikro Bilimkurgu Öykü Seçkisi” adıyla, Entropol Kitap’tan e-kitap olarak yayımlanacak.

Oylamaya buradan katılabilirsiniz.