Kurucunun Kızı Raflarda

kurucunun kizi top

Amy Engel’in yazdığı fantastik distopya türündeki Kurucunun Kızı, Yabancı Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

kurucunun kiziDehşet verici bir nükleer savaş sonrası Amerika Birleşik Devletleri büyük ölçüde yok edilmiş, sadece küçük bir grup hayatta kalmıştı. Geriye kalanları kimin yöneteceği konusunda Lattimer’lar ve Westfall’lar arasında çıkan savaşı Westfall ailesi kaybetmişti. Ve beş yıl sonra barış ve kontrol, her yıl yapılan bir törenle, kaybeden tarafın kızları ile kazanan tarafın erkeklerinin evlendirilmesiyle sağlanmaktaydı.

Bu yıl benim sıram gelmişti.

Benim adım Ivy Westfall ve görevim basitti: Başkan’ın oğlunu, müstakbel kocamı öldürmek ve Westfall ailesinin gücünü geri kazanmasını sağlamak.

Ama görünen o ki, Bishop Lattimer ya çok yetenekli bir oyuncu ya da ailemin iddia ettiği gibi kalpsiz, zalim bir çocuk değil. Hatta beni bu dünyada gerçekten anlayan tek kişi bile olabilir. Ama kaderimden kaçmama imkân yok. Ben Westfall mirasını geri alacak kişiyim.

Bishop ölmeli. Ve onu öldüren ben olmalıyım…

“Etkileyici ve ince düşünülmüş bir dünya, merak uyandırıcı bir başlangıç, cesur bir kahraman.” ?— Kirkus Reviews

“Güçlü karakterler, karmaşık ilişkiler, politik entrikalar ve ihanet, kitabı elinizden bırakmanıza engel olacak; daha fazlası için sabırsızlanacaksınız!” — School Library Journal

“Kurucunun Kızı’nda bir distopyada arayacağınız her şey var: tüyler ürpertici bir olay örgüsü, heyecan verici karakterler ve her kelimesi özenle yazılmış bir hikâye.” ?— Insightful Minds Reviews

Çevirmenliğini Merve Özcan’ın yaptığı kitabın editörlüğünü Berke Kılıç, yayın koordinatörlüğünü ise Tuğçe Nida Sevin üstleniyor. Tanıtım ve künye bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

İlk kitap olan Kurucunun Kızı yurt dışında genel anlamda olumlu tepkiler aldı. Serinin devam kitabı olan The Revolution of Ivy ise kasım ayında -İngilizce olarak- raflardaki yerini alacak.