Under the Dome 3. Sezon İptal Edildi

Under the Dome 3. Sezon iptal edildi. Stephen King hayranları için bu konu her daim tartışmaya açık olmuş olsa da genel izleyici bu haberden oldukça memnun olmuş görünüyor.
under the dome 3. sezon iptal

CBSBirleşik Krallık’ın Channel 5 kanalında yayınlanan ve Stephen King’in Under The Dome kitabından uyarlanan dizinin, 10 Eylül’de yayınlanacak son bölümü ile final yapacağını duyurdu.

Stephen King kitaplarının yıllar boyu bir sürü harika TV ve sinema uyarlamalarına tanık olduktan sonra Under The Dome bende büyük bir hayal kırıklığı oldu şahsen. Kitaptan sapmalar yaşanmasından dolayı hayranların büyük bir kısmı üzgün ve kızgındı. Halbuki 2013’te yayınlanan ilk sezon beklenmedik bir şekilde yazın en çok seyir alan dizisi olmuş ve yapımcıları hikayeyi nasıl devam ettirebileceklerine dair düşünmeye sevk etmişti.

King’in kendisi de dizinin yapımında rol almıştı. İlk sezonun baş yapımcılığını üstlenmiş ve ikinci sezonun da açılış bölümünü yazmıştı. Yine de reytingler düşmeye devam etti. İlk sezon 11.2 milyon izlenirken ikinci sezon 7.2 milyona kadar düştü. Üçüncü sezon ise şimdilik 4.9 milyon civarlarında.

Büyük umutlarla başlayan Under The Dome’u, yaşandı ve bitti saygısızca diyerek uğurluyoruz efendim.