GİO Ödülleri 2014’te Dereceye Giren Öyküler Kitaplaştırıldı

duslerin-izinde-kolektif-gio-ust

GİO Ödülleri’nde dereceye giren öykülerin toplandığı derleme, “Düşlerin İzinde” adıyla raflarda.

İlk olarak 2013 yılında verilmeye başlanan GİO Ödülleri geçtiğimiz günlerde üçüncü kez sahiplerini buldu. Bir önceki sene verilen 2. GİO Ödülleri’nde dereceye giren öyküler de tıpkı ilk yıldakiler gibi bir kitapta toplandı.

İlk yılın öyküleri “Gio Ödülleri 2013 Seçilmiş Öyküler” başlığı altında toplanmış ve İthaki Yayınları tarafından basılmıştı. Geçen yılın öyküleri ise “Düşlerin İzinde” adıyla, Esen Kitap aracılığıyla yayımlanmakta.

Murat Gül’ün enfes kapak resmi ile okurların beğenisine sunulan kitabın tanıtım metni ise şöyle:

Hayal gücü özgürleştirir… duslerin izinde kolektif gioBu şiarla yola çıkan Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) eserleriyle hayal gücünü yaşatan sanatçıları ödüllendirmeye devam ediyor. 2014’te derneğin verdiği Gio Ödülleri kapsamında dereceye giren öyküler Altay Öktem ve Hakan Bıçakcı editörlüğünde kitaplaştırıldı.

Ve bakın Doğu Yücel kitap hakkında neler söylüyor:

Düşlerin izinden giden genç yazarlar öykülerinde yaşadığımız coğrafyaya fantastik bir ayna tutuyorlar. Bilimkurgudan büyülü gerçekçiliğe, korkudan fantastik kurguya türler arasında gidip gelen tamamen yerli bir alacakaranlık kuşağı çıkıyor karşımıza. “Düşlerin İzinde” hayal gücünün özgürleştirdiğine inanan herkesin kitabı…

Altay Öktem ve Hakan Bıçakcı’nın hazırlığında ortaya çıkan kitabın editörlüğünü Yoldaş Özdemir üstleniyor. Esen Kitap etiketiyle raflardaki yerini alan eserin künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Dileriz bu seneki yarışmada dereceye giren öyküler de kısa zamanda kitaplaştırılır ve öykülerin okuru bol olur. GİO Ödülleri’ne önümüzdeki yıl katılmayı düşünen kişilere ise şimdiden başarı dileklerimizi iletiyoruz.