Abaddon Geçidi Bizlerle!

abaddon-gecidi-ust-1

Enginlik Serisi’nin üçüncü cildi Abaddon Geçidi, İthaki Yayınları etiketiyle ön siparişe açıldı.

George R.R. Martin’in iki asistanı Daniel Abraham ve Ty Franck’in James S. A. Corey mahlası altında kaleme aldığı uzay operası serisinin üçüncü cildi Abaddon Geçidi (Abaddon’s Gate) uzun ve meraklı bir bekleyişin ardından sonunda ufukta göründü.

Bildiğiniz gibi serinin televizyon dizisi kısa bir süre önce Syfy’da gösterilmeye başlanmış ve oldukça olumlu tepkiler almıştı.

İkinci cilt Caliban’ın Savaşı’nın kaldığı yerden devam eden macera, James Holden ve ekibinin başından geçenleri konu almaya devam ediyor. Kitabın arka kapak yazısı şöyle:

abaddon-gecidi-1Syfy tarafından diziye uyarlanan ve son yılların en iyi uzay macerası olarak gösterilen Enginlik serisi (The Expanse) eşsiz yolculuğuna devam ediyor.

Güneş Sistemi -Mars, Ay, Asteroit Kuşağı nesillerdir insanlığın en büyük sınırıydı. Venüs’ün bulutları altında programını uygulayan uzaylı oluşum, Uranüs yörüngesinde kendisini gösterip yıldızsız bir karanlığa açılan bir geçit inşa edene dek.

Jim Holden ile Rocinante’nin mürettebatı bu oluşumu incelemeye giden büyük bir bilimsel ve askeri gemiler filosunun parçasıdır. Fakat perde arkasında amacı Holden’ı yok etmek olan karmaşık bir entrika dönmektedir. İnsan ırkının elçileri geçidin bir fırsat mı yoksa bir tehdit mi olduğunu anlamaya çalışırlarken aslında en büyük tehlikeyi yanlarında getirmişlerdir.

“Serinin şu ana kadarki en iyi kitabı.”
-Publishers Weekly-

“Uzay operası diye ben buna derim.”
-George R. R. Martin-

“Olması gereken gelecek tasviri.”
-The Wall Street Journal-

“Eğer bilimkurgu seviyorsanız, bu kitap tam size göre.”
-Jo Walton-

Çevirmenliğini Cihan Karamancı’nın, redaksiyonunu Ozancan Demirışık ile Ömer Ezer’in, editörlüğünüyse Alican Saygı Ortanca’nın üstlendiği 488 sayfalık kitap şu an ön siparişte. Raflardaki yerini alma tarihiyse 22 Ocak. Şimdiden keyifli okumalar…