Dune Mesihi Ön Siparişe Açıldı

dune-mesihi-ust

Dune Serisi’nin heyecanla beklenen ikinci kitabı Dune Mesihi çok yakında bizlerle.

İthaki Yayınları, Frank Herbert’ın kült klasik bilimkurgu serisi Dune’u gözden geçirilmiş çevirisi ve yenilenmiş kapaklarıyla dilimize tekrar kazandırmaya devam ediyor. Kitap kurtları tarafından uzun süredir sabırsızlıkla beklenen Dune Mesihi de sonunda ön siparişe açıldı.

Romanımızın arka kapak yazısı şöyle:

dune-mesihiBir edebiyat klasiği olan, dünyanın en çok satan bilimkurgu serisi muhteşem Dune efsanesi, ikinci kitabı Dune Mesihi’yle macerasına devam ediyor. Paul Muad’dib, gezegenlerin hakimi, kutsal savaşın görkemli galibi, prensken devrimci olan bir lider, fanatik bir dini kardeşliğin mesihi…

Fremenlerin başına geçip Dune adıyla bilinen Arrakis gezegenini kontrol etmeye başlamakla kalmayıp evrenin hükümdarı olan Paul, çağlar süren bir düzene son vermiş, bir halkın kurtuluşu olmuş ve bir gezegenin en büyük ütopyasını gerçekleştirmeye ant içmiştir. Ancak zaferinden on iki yıl sonra, tüm bu güçlere sahip olmasının sebebi olan etkenler onun için bir tehlikeye dönüşür. Paul ise öngörülerine rağmen, felaket getireceğini düşündüğü geleceği değiştirmeye kararlıdır.

“İnanılmaz… Dune’a ait her şeye sahip, belki daha da fazlasına.”
-Galaxy Magazine

Dost Körpe’nin gözden geçirilmiş çevirisine sahip kitabın redaksiyonu Yosun Erdemli’nin, editörlüğüyse Alican Saygı Ortanca’nın ellerinden çıkma. Şu anda ön siparişte olan eserin bizlerle buluşma tarihiyse 19 Şubat.