Gölge Şehir: Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları 2. Kitap Raflarda

Ransom Riggs imzalı Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları, Gölge Şehir adlı ikinci kitabıyla tekrar bizlerle.
gölge şehir

İlk kitabıyla New York Times Çok Satanlar listesinde 1 numaraya giren, öyküsü ve kurgusu kadar baskısı ve içerdiği “tuhaf” fotoğraflarla da son derece ilgi çekici olan bir romandı Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları. Hatırlayacağınız üzere bizler de bu güzide serinin ilk kitabını sizler için incelemiş, Gölge Şehir adlı devam kitabını büyük bir merakla beklemeye koyulmuştuk. Ve nihayet o gün geldi çattı!

Gölge Şehir adlı ikinci cildimizin tanıtım bülteni şöyle:

Gölge Şehir: Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları – Ransom Riggs | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları’nın macerası Gölge Şehir’de devam ediyor!

3 EYLÜL 1940. On tuhaf çocuk, ölümcül canavarlardan oluşan bir ordudan kaçıyor. Ve onlara yardım edebilecek tek kişi var, o da bir kuşun bedenine hapsolmuş durumda.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları’nda başlayan olağanüstü yolculuk, Jacob Portman ve arkadaşlarının, dünyanın tuhaf başkenti olan Londra’ya yaptıkları yolculukla devam ediyor. Orada, müdireleri Bayan Peregrine’e yardım etmenin bir yolunu arayan tuhaf çocukları, savaş yüzünden yaralanmış bu şehrin karanlık köşelerinde korkutucu sürprizler bekliyor. Serinin ikinci kitabı Gölge Şehir de merak uyandıran eski fotoğraflarla heyecan verici bir hikâyeyi bir araya getiren, eşsiz bir kitap. Gölge Şehir’e yapılacak bu yolculukta siz de yerinizi ayırın!

“Gergin, duygusal ve tuhaf mı tuhaf. Fotoğraflar ve metin birbirini tamamlayarak unutulmaz bir hikâye yaratıyor.” -John Green, Aynı Yıldızın Altında’nın çoksatan yazarı

“Tuhafın tadını almışları heyecanlandıracak bir macera…”
-Kirkus Reviews-

“İlk kitabın hayranları, bu kitabın içindeki ganimetlere bayılacak.”
-School Library Journal-

“Güçlü bir devam kitabı, ilki kadar sürükleyici ve bağımlılık yaratıcı.”
-Hypable-“

Aslı Dağlı tarafından dilimize kazandırılan Gölge Şehir’in editörlüğü Alican Saygı Ortanca tarafından üstlenildi. Kitabı yayına hazırlayan isimse Emre Aygün. İlki gibi İthaki Yayınları tarafından ciltli olarak yayımlanan 440 sayfalık kitap 15 Nisan itibarıyla tüm kitapçılarda.

Ayrıca kitabın, Tim Burton tarafından yönetilen ve Eva Green’i Bayan Peregrine rolünde göreceğimiz filminin de 30 Eylül 2016’da gösterime gireceğini hatırlatalım.