Yeni Bir Doctor Who Kitabı Geliyor!

doctor-who-savas-makineleri-ust

İthaki Yayınları hız kesmeden Doctor Who kitabı yayımlamaya devam ediyor. “Savaş Makineleri” isimli yeni macera ise Büyük Zaman Savaşı’nı konu ediniyor.

En son “Doctor Who: Dehşet Ağı” adlı kitabı yayımlayan ve 12. Doktor’u bizlerle buluşturan yayınevi, bu defa Savaş Doktoru’nu okura armağan ediyor.

George Mann’ın kaleme aldığı kitabın tanıtım yazısı ise şu şekilde:

“Eğer Dalekleri yenmemize yardımı olacaksa, Doktor, milyarlarca kişinin ölümü bizim için hiçbir anlam ifade etmez.” doctor-who-savas-makineleri

Büyük Zaman Savaşı yüzyıllardır sürüyor ve evreni tahrip ediyordu. İnsanların yaşadığı gezegenler, Dalekler tarafından ele geçirilmişti. Yorgun ve kızgın Doktor’un başını çektiği bir TARDIS filosu Daleklere saldırmaya hazırlanırken aniden Doktor’un TARDIS’i hemen altında bulunan gezegen Moldox’a çakılmaktan kurtulamadı. Bu kaotik toprak parçasında kısılı kalan Doktor’un dikkatinden bir şey kaçmamıştı: Dalekler insanları topluyor ancak öldürmüyorlardı. Cinder adında genç bir Dalek avcısıyla karşılaşan Doktor, durumun aslını öğrenmeye hazırdı. Moldox’tan Gallifrey’e kadar uzanan zorlu macerada, Daleklerin planını çözmeye çalışan ikili her şeyi hatta herkesi değiştirecek olaylara şahit olacaklardı.

8. ve 9. Doktor arasında köprü kuran, Doctor Who 50. Yıl Özel Bölümü olan The Day of the Doctor’la tüm dünyaya tanıtılan Savaş Doktoru’nun yalnızca kendisine ait ilk ve tek macerası: Savaş Makineleri.

“Pek çok suratım oldu. Pek çok yaşamım. Hepsini gün yüzüne çıkarmadım. Unutmak için çok çabaladığım tek bir yaşamım oldu… Zaman Savaşı’nda savaşan Doktor.”

Kitabın çevirisini daha önce Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları ve Gölge Şehir’i de dilimize kazandıran Aslı Dağlı üstlenirken, editörlüğünü ise Ozancan Demirışık yapıyor.

Şu anda ön siparişte olan eser, 6 Mayıs’tan itibaren raflarda olacak.

Savaş Makineleri’nin ÖN OKUMASINA buradan ulaşabilirsiniz. TARDIS’inize atlayın ve bu kitabın tadını erkenden çıkarın!