“Aptalız Çizgi Roman Kitaplarımızı İstiyoruz” İmza Kampanyası

aptaliz imza

Doğan Kitap, son derece yararlı bir kitap dizisini basıyor “… for dummies“. Dizi çok zor konulardan en temel ve hayati konulara kadar birçok konuyu çok basit bir dille anlatma özelliğine sahip. Dizide “Comics for Dummies” ve “Manga for Dummies” başlıklı iki harika kitap da bulunuyor.

Ancak anlaşılacağı üzere manga ve comics üzerine hazırlanmış iki cildi basmak akıllarına bile gelmiyor çünkü köpek bakımı, bebek bakımı, gitar çalma teknikleri, yöneticilik v.s. gibi konular daha çok talep görüyor.ÇR tarihi, senaryo yazımı, eskiz, çizim, diğer aşamalar ve teknik içerikleri anlatan bu iki kitabın çizgi roman üretimindeki eksikliğimizi, açığımızı kapatacağı muhakkak. Bilgi her şeydir. İşin mutfağıysa her şeyden de her şeydir.

Türkiye’de çizgi roman gelişecekse bunu sağlayacak şey sadece çizgi roman okumak ve öykünmek değil, çizgi romanın ne olduğunu ve nasıl üretileceğini anlatan kitaplarımızın olması gerekliliğidir. Özellikle de günümüzde çizgi roman okuru artmışken, çizgi roman çeşitleri rafları doldurmuşken, satışlar çoğalmışken ve çizerlerimiz yurt dışına açılarak dünyada yer edinmeye başlamışken bu iki kitabın basılmaması ve sektöre katkı sağlanmaması ciddi bir kayıptır.

Doğan Kitap’a sesleniyoruz: Tüm dünyada bu kitap dizisi farklı dillerde “… for Dummies” olarak bırakılmıyor, doğrudan “Aptallara” diye çevriliyor. Belki siz bu kitap dizisinin adını değiştiremediniz ama biz çizgi roman okurları ve sanatçıları cehaletin getirdiği mutluluğa rağmen bilgilenmek istiyoruz, “APTALIZ ÇİZGİ ROMAN KİTAPLARIMIZI İSTİYORUZ”


Bu bir ÇROP projesidir.

İMZA KAMPANYAMIZ SONA ERMİŞTİR. KATILIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.
#

DESTEKLEYENLER

golge crop tcct kulturelguncel zahiri
altinmadalyon
kahramanlarsinemada otekisinema rihtim