Örümcek Kraliçe’nin Savaşı Serisi

DAĞILMA #1
Yazar : Richard Lee Byers
Çeviri : Can Ayas
Özgün Adı : Dissolution
Editör : Ali Seval
Arka Bahçe Yayıncılık
Çıkış Tarihi : Aralık, 2004
Sayfa Sayısı : 290
Fiyatı : 18,00 TL
ISBN No : 9789758518906

dagilma

Tanıtım Yazısı
Tüm dünyaları değişime uğrarken, dört kara elf farklı düşmanlarla mücadele etmek zorunda. Yine de kaderleri onları binlerce yıllık drow tarihinin en korkunç keşfine ve sadece Menzoberranzan’ı değil, tüm kara elf ırkını dağılmadan kurtaracak bir arayışa sürüklüyor.

Menzoberranzan kaosun eşiğinde… Ne zaman değildi ki? Fakat bu seferki, tüm dengeleri korumayı ve ortak kontrollü bir kaos değil. Bu seferki, yıkım, ölüm ve dağılmayı getirecek bir kaos.
Örümce Kraliçe’nin Savaşı başlıyor!

Dağılma, R.A. Salvatore ile türün en yeni ve heyecan verici yazarlarından seçilmiş bir grubun hayal güçlerinden doğan altı kitaplık epik bir serinin ilk kitabı… Yaratılmış en zengin fantazi dünyasının kabuğu kırılacak ve altındaki kara kalpler ortaya çıkacak.


Sayfa Düzeni : Emre Yerlikhan

AYAKLANMA #2
Yazar : Thomas M. Reid
Çeviri : Can Ayas
Özgün Adı : Insurrection
Editör : Ali Seval
Laika Yayıncılık
Çıkış Tarihi : Ağustos, 2005
Sayfa Sayısı : 336
Fiyatı : 18,00 TL
ISBN No : 9789759050214

ayaklanma

Tanıtım Yazısı
Tanıdığım hiç kimse Kara Elfler’in havasını ve düşünce tarzını daha iyi kavrayamamıştır.
Çok az insan bunu Thomas M. Reid kadar iyi yapabilir.
-R.A. Salvatore-

Özenle seçilmiş, işinin ehli maceraperest drowlardan oluşmuş bir takım, savaşın kaosu her taraflarını sarmışken dehşetlerle dolu Karanlıkaltı’nda tehlikeli bir yolculuğa atılıyor. Yolları onları karanlığın kalbinden geçirecek ve Karanlıkaltı temellerinden sarsılacak. Eğer kudretli kara elfler sendeleyecek olursa, aşağıdaki dünya ayaklanmaya gebe demektir.

Örümcek Kraliçe’nin Savaşı yayılıyor.

Ayaklanma, R. A. Salvatore ile türün en yeni ve heyecan verici yazarlarından seçilmiş bir grubun hayal güçlerinden doğan altı kitaplık epik bir serinin ikinci kitabı…

Unutulmuş Diyarlar’ın en karanlık köşelerine ışık saçılacak ve içindeki örümcekler kaçışacak…

HÜKÜM #3
Yazar : Richard Baker
Çeviri : Gürkan Genç
Özgün Adı : Condemnation
Editör : Kayra Küpçü
Laika Yayıncılık
Çıkış Tarihi : Haziran, 2009
Sayfa Sayısı : 364
Fiyatı : 18,00 TL
ISBN No : 9789758904488

hukum

Tanıtım Yazısı
“Richard Baker’ın hem kurgu hem de yaratıcılık -özellikle FRP Oyunu- yeteneği kombinasyonu, onu bu kitap için mükemmel bir yazar yapıyor.”
– R.A. Salvatore-

Anauroch’un yakıcı kumlarından Karanlıkaltı’nın sonsuz labirentlerine uzanan, Örümcek Kraliçe’nin ruhunun ürkütücü yollarında yaşanan epik bir macera. Ve bu yolların tam ortasında Lolth’un nereye kaybolduğu hakkında cevaplar arayan güçlü bir grup…

Lolth ya olduğundan çok daha güçlü bir şekilde geri dönecek ya da tüyler ürpertici bir hükümle onları yalnız bırakacak.

Örümcek Kraliçe’nin Savaşı tüm yıkıcılığıyla patlak veriyor…

TÜKENİŞ #4
Yazar : Lisa Smedman
Çeviri : Selim Cambazoğlu
Özgün Adı : Extinction
Editör : Egemen Görçek
Laika Yayıncılık
Çıkış Tarihi : Şubat, 2011
Sayfa Sayısı : 384
Fiyatı : 19,00 TL
ISBN No : 9789758904723

tukenis fr

Tanıtım Yazısı
Lisa Smedman öngörülü ve zeki bir yazar ve bu zekası; serinin, önemli gelişmelere yol açan kişisel öykülerle bezeli ‘orta kitabında’ çok kritik bir önem taşıyor.
-R. A. Salvatore-

Pharaun, Quenthel, Jeggred, Danifae ve Valas; Abyss’in yanan sonsuzluğuna giden bir yol ararken, bir yanda birbirilerini aşağılarken öte yandan sırtlarını, birbirilerinden gelebilecek hançer darbelerine karşı kollarlar. Diğer yandan Halisstra ve Ryld, yaşamın değerli olduğu, gölgelerden suikastçıların fırlamadığı bir dünya keşfederler. Fakat hayatta kalma çabaları, drowları bir kara elf yapan her şeyi yok mu edecek? Bu soruyu sormak bile bütün drow ırkını tek bir noktaya sürükleyebilir; Tükeniş’e…

Örümcek Kraliçe’nin savaşı kişisel bir hâl alıyor.

İMHA #5
Yazar : Phillip Athans
Çeviri : Selim Cambazoğlu
Özgün Adı : Annihilation
Editör : Egemen Görçek
Laika Yayıncılık
Çıkış Tarihi : Kasım 2011
Sayfa Sayısı : 354
Fiyatı : 20,00 TL
ISBN No : 9789758904976

imha

Tanıtım Yazısı
Unutulmuş Diyarlar’ı yeni bir seviyeye ve yeni bir tınıya taşıyan bir kez daha Phillip Athans oldu. Bunu okumayı dört gözle bekliyordum. Philip Athans’ın hakkını verme vakti geldi.”
– R. A. Salvatore

Sonsuz Abyss’in acımasız enginliğine doğru bir yolculuk var sırada. Bu yolculuğun sonunda, hırpalanmış kara elf grubu Lolth’un kendisini bulmayı umuyor. Ched Nasad’ın çöküşünden, iblislerle dolu Myth Drannor’un yıkıntılarından ve aboleth köle-efendilerinin hain kurnazlıklarından kurtulmayı başarmış olsalar da, İblisağı Çukurları’nın kaotik sonsuzluğu ile karşılaştırıldığında, karanlıkaltı çocuk oyuncağı gibi kalır. Gerçeği bulmak için gidecekler, ancak belki de sonları İMHA olacak.

Örümcek Kraliçe’nin Savaşı yuvaya dönüyor.

DİRİLİŞ #6
Yazar : Paul S. Kemp
Çeviri : Selim Cambazoğlu
Özgün Adı : Resurrection
Editör : Egemen Görçek
Laika Yayıncılık
Çıkış Tarihi : Nisan, 2012
Sayfa Sayısı : 368
Fiyatı : 23,00 TL
ISBN No : 9786055334048

dirilis

Tanıtım Yazısı
Lolth’un seçilmişi olmak için rekabet eden Quenthel ve Danifae, tanrıçalarının cehennemimsi diyarında Örümcek Kraliçe’yi ararlar. Aklında başka bir amaç olan Halisstra da elinde Örümcek Kraliçe’yi öldürebilecek güce sahip olduğunu düşündüğü bir kılıçla İblisağı Çukurları’na gelir. Tabii bunu sadece Örümcek Kraliçe’yi esrarengiz DİRİLİŞ öncesi bulabilirse başarabilecektir.

Örümcek Kraliçe’nin Savaşı sona eriyor.